Muladhara - všeobecné informácie a spôsoby, ako zlepšiť čakru

Muladhara čakrapôsobí ako počiatočná čakra ľudského tela (alebo z iných zdrojov sa nazýva „koreň“).Názov čakry v sanskrte sa prekladá ako „základňa“ alebo „koreň“.V ezoterickej literatúre sa Muladhara často nazýva aj čakra na prežitie, pretože je zodpovedná za inštinkt sebazáchovy a túžbu po živote.

Obsah
 1. Muladhara čakra je zodpovedná za to, čo ]
 2. Kde sa nachádza
 3. Ktoré orgány sú zodpovedné za
 4. Aké sú charakteristiky čakry
 5. Stupne objavenia prvej 1 čakry
 6. Aké emócie prikazuje čakra
 7. Ako otvoriť Muladharskú čakru?
 8. Ako obnoviť prácu Muladharovej
 9. Hodnota čakry v energii Kundaliní
 10. Čakra je príliš aktívna,minulé reinkarnácie
 11. Prvá čakra: ako meditovať so sviečkou
 12. Práca s Muladharou
 13. Otvorená auzavretá čakra muladhary

Muladhara čakra je zodpovedná za to, čo

Prvá čakra slúži ako spojovací článok pre konkrétneho jednotlivca shmotný svet, je základom pre normálne fungovanie všetkých ostatných čakier ľudského tela.V ňom, rovnako ako v rezervoári, je uložená celá dodávka životnej energie jednotlivca, ktorú potrebuje pre plnohodnotnú fyzickú existenciu v našom svete.

Koreňová čakra zapĺňa človeka so zmyslom pre sebavedomie a stabilituaktivuje najzákladnejší inštinkt na prežitie - potrebu práce, ktorá im poskytne jedlo, prístrešie a všetko potrebné.Symbolizuje boj o prežitie, je zdrojom všetkých inštinktov.

Okrem toho má Muladhar silný vplyv na temperament, ako aj na duševný stav.Prispieva k uvoľňovaniu energetického tela zo všetkých nahromadených toxínov.

V predstaviteľoch silnejšieho pohlavia zvyčajne pracujúca čakra 1 vykazuje typické maskulínne vlastnosti - stabilitu, silu, vnútorné jadro.

U dievčat je vývoj energie koreňovej čakry oveľa slabší, takže hľadá muža s dobre vyvinutou muladarou, ktorý jej môže poskytnúť stabilitu, sebavedomie a pomôcť vyrovnať drvivé pocity a emócie.Je to spôsobené skutočnosťou, že medzi spravodlivým sexom čakra nie je anatomicky spojená so žiadnym konkrétnym orgánom, a preto by žena mala dostávať energiu muladhary cez muža.

Kde sa nachádza

Poloha muladhary sa mierne líši pre obe pohlavia:

 • u mužov sa nachádza vzačiatok perinea (anatomicky sa čakra pripája k prostate);
 • u žien v oblasti vaječníkov (anatomicky nepripojené k žiadnemu orgánu).

Ak hovoríme o fyzickej membráne, potom sa koreňová čakra nachádza v oblasti lumbálneho bodu, kde prechádzajú nervové plexy chrbtice.

Perza ktoré orgány sú zodpovedné

Muladhara kontroluje lymfatický a imunitný systém ľudského tela.

Táto čakra má výrazný vplyv na tieto orgány:

 • maternica s prostatou;
 • prostata;
 • konečník;
 • ľavá oblička;
 • močový mechúr;
 • močová trubica;
 • muskuloskeletálny systém.

Aké sú charakteristiky čakry

Farba Muladhary je červená.Červená energia napĺňa telo pohyblivosťou, zdravím a silou.

Zodpovedá poznámke Komu.

Čakra patrí medzi prvky Zeme.

Má štyri lístky (pozri obrázok na začiatku článku).Lístok je energetická vibrácia opísanej čakry, ktorá sa vyskytuje v oscilačnom obvode, ak vezmeme do úvahy elektromagnetickú analógiu činnosti čakry.

Muladhara zodpovedá sladkej chuti.

Vôňa veterinára.Táto rastlina má zápach pozostávajúci z kombinácie vlhkého bahna s drevom a koreňov rastlín naplnených vlhkosťou.Na základe oblasti rastu ju však možno doplniť pridaním tónov citrusov, korenín, dymu a dreva.

Z čakier, kamene, granátov, obsidiánov, rubínov, červených koralov, červených jaspisov a krvi možno použiť na zlepšenie práce čakier.

Stupne objavenia prvej čakry 1

Ak má človek vysoký duchovný vývoj opísanej čakry, pre človeka je typické:

 • zvyšuje sa množstvo fyzickej energie;
 • osoba sa stáva rezistentnou na rôzne patológie;
 • typickým stavom pre neho je vitalita a výdrž;
 • takáto osoba ľahko obhajuje svoje potreby a svoje postavenie;
 • dôveruje svetu okolo neho;
 • sa cíti úplne bezpečne, neustále existuje pocit stability;
 • Vynikajúce spojenie medzi fyzickým organizmom a Zemou.

Ak sa v opísanej čakre vyskytuje nízky duchovný vývoj, človek neustále pociťuje pocit strachu, chamtivosti, podľahnutia obozretnosti, človek sa úplne zameriava výlučne namateriálna stránka života: uspokojenie ich fyzických potrieb týkajúcich sa jedla, nápojov, milostných radostí a financií.V prvom rade sa snaží uspokojiť svoje vlastné túžby bez ohľadu na záujmy a potreby okolitých jednotlivcov.

Okrem toho, ak energia 1 čakry nie je dostatočne vyvinutá (ak je uzavretá alebo blokovaná), ak je osoba charakterizovaná zvýšenou emotívnosťou alebo má činnosť, pri ktorej musíte veľa premýšľať, fyzické telo začne trpieť, pretože neexistuje harmonická rovnováha energie.,To je spojené s rozvojom rôznych patológií.Aby sa táto podmienka zbavila, mala by sa venovať dostatočná pozornosť otázke „uzemnenia“, tj implementácie vo fyzickej realite.

Keď nie je Muladhara dostatočne rozvinutá, nemožno o človeku povedať, že je silnou osobnosťou, je vo všetkých možných ohľadoch.snaží sa vyhnúť fyzickej práci a má tendenciu „vznášať sa v oblakoch“ bez toho, aby akceptoval zrejmé veci.

Aké emócie čakra vyvoláva

Z obavy, strachu zo smrti a sebazničenia sa dá hovoriť.

Keď je telo v normálnom stave v súlade s dušou, človek si užíva život, je naplnený pokojom a sebavedomím, má duševnú stabilitu, má zdržanlivosť a je vždy v stave skutočnej reality.

Keď dôjde k narušeniu práce Muladhary, človek sa premôže workoholizmom tela, hrabivosťou, výbuchom žiarlivosti, zvýšeným hnevom, netoleranciou, snaží sa presadiť na úkor ostatných, nahnevaný,agresívne.

Ako otvoriť muladharu čakru?

Našťastie je proces otvárania čakry, ktorý prináša životaschopnosť a pohodu, finančný úspech, pomerne jednoduchý.

Prvým a veľmi silným spôsobom je pokúsiť sa obklopiť atraktívnymi predmetmi (používať šperky vyrobené z tých minerálov, ktoré zodpovedajú tejto čakre).

Špeciálna hudba vám tiež pomôže obnoviť prácu muladhara - šamanských tamburín alebo rituálnych bubnov.

Na záchranu príde kúpeľ s prídavkom aromatických olejov: santalové drevo, cédrový olej, pačuli.Ďalej sú uvedené masáže Muladhara a výslovné osobitné potvrdenia.

Denne si povedzte tieto slová:

 • „Život je krásny, zbožňujem ho a užívam si každý nový deň!“
 • „Som za to hodnýnádherný život “a tak ďalej.

Nesprávny životný štýl, prejav chamtivosti, žiadostivosti, sexuálnych zvrátení, strachu, nerešpektovania príbuzných, keď osoba nemá konkrétne životné ciele a neplní si svoje povinnosti, môže blokovať a zhoršovať fungovanie Muladhary.

Čistenie a zlepšovanie činnosti sa vykonáva čítaním mantry, používajú sa aj meditácie a rôzne energetické praktiky.

Ak chcete zachovať normálnosť muladhary, dodržujte tieto pravidlá:

 • dávajte pozor, aby ste vždy mali normálne vzťahy s príbuznými;
 • eliminujte svoje obavy;
 • hodnota každého okamihu života;
 • si stanovili veľa cieľov;
 • zbaviť sa štipľavosti;
 • vždy robte, čo sľubujete;
 • splatia dlhy včas.

Pozrite si aj nasledujúce video, ktoré vám pomôže harmonizovať stav Muladhary:

Ako obnoviť prácu Muladhary

MostÚčinným, ale zároveň celkom miernym spôsobom normalizácie koreňovej čakry je použitie kryštálov.Na tento účel použite ružový jaspis, obsidián, magnetit, rubíny, dymový kremeň.

Aromaterapia rôznymi kadidlami a olejmi tiež pomôže obnoviť energiu čakry.Priaznivé účinky sú čajovníkový olej, bazalka, mimóza, cyprus, vetiver.Tieto manipulácie sa výhodne uskutočňujú v prírode, súcv emocionálne pokojnom stave.

Ak čakra nefunguje dostatočne, osoba čelí týmto patológiám:

 • bedrová bolesť;
 • zápcha;
 • hemoroidy;
 • s nadváhou;
 • nervové choroby;
 • patológie kĺbov, chrbtice, kože.

Človek upadá do depresie, s veľkou neochotou vykonávať akékoľvek činy, stráca zmysel života, je letargický.

Hodnota čakry v energii Kundaliní

Muladharská čakra je neoddeliteľne spojená s energiou Kundaliní.Je to hlavné energetické centrum tela, ktoré je východiskovým bodom, ktorý distribuuje všetky pohyby.

Ak cvičíte jogové cvičenia zamerané na zlepšenie fungovania Muladhary, človek bude mať pozitívny vplyv na stav čriev, chrbtice, ako aj na svaly umiestnené na stehne a slabine.

Mala by sa praktizovať prax v mulabandha (známa tiež ako hrad s nízkou energiou).Cvičenie zahŕňa ásany, pri ktorých svaly dolného lisu pracujú, je potrebné vykonávať pľúca a sklony, ako aj zadržiavanie dychu.

Čakra pracuje príliš aktívne, minulé reinkarnácie

1 čakra sa líši vo svojich funkciách medzi zástupcami silnejších a slabších pohlaví.U mužov dominuje, pretože ich napĺňa silou, výdržou a zaisťuje bezpečnosť.Pokiaľ ide o ženy, je pasívnejšia, keďže mladé dámy by sa mali zaoberať vytváraním útulnosti a udržiavaním rodinného krbu.Žena by malaopierať sa o silného muža.

V modernom svete sa často stáva, že žena je nútená hrať úlohu gestora hmotného bohatstva, v takom prípade sa muladhara stáva aktívnym.To vyvoláva jeho nadmerné vzrušenie, ktoré zasa mimoriadne negatívne ovplyvňuje celý energetický systém.Takýto štát nemôže byť povolený, pretože je spojený s veľmi nepredvídanými dôsledkami.

Muladhara je zdrojom energie kundaliní, ktorá sa zhromažďovala počas mnohých minulých životov.Pre harmonické rozloženie tejto energie vo všetkých čakrách je dôležité vyčistiť si negatívny jav z minulých inkarnácií a harmonizovať 1 čakru.

Prvá čakra: ako meditovať so sviečkou

Aby sme zharmonizovali myšlienky a zmenili vaše vnútorné postoje, odporúčame vám uchýliť sa k meditačnej praxi, ktorá používa sviečku.a kadidlo.Nezabudnite zahrnúť špeciálnu hudbu, ktorá vás upokojí, sedí v najpohodlnejšej polohe, zavrite oči, vyrovnajte chrbticu a uvoľnite kolená.Otvorte pery.

Keď cítite úplnú vnútornú pohodu a uvoľnenie, predneste mantru „Ohm“.V takom prípade nevdýchnite hrudník, ale žalúdok.Cíťte, ako zvuk mantry rezonuje v 1 čakre, a potom začne stúpať nahor a šíriť energiu harmónie do všetkých čakier.Keď pocítite tento stav, povedzte niekoľkými potvrdeniami, aby ste zmenili svoje vnútorné postoje.

Práca s Muladharou

Hlavnou úlohou koreňovej čakry je naplniť človeka životnou silou, dať mu pocit sebavedomia.Normálne by človek nemal pociťovať pocit strachu.

Ak máte nejaké fóbie, odporúčame vám ich odstrániť meditáciou.Pracujte na sebe, sústreďte sa na správne vykonávanie všetkých úloh, aby ste dosiahli požadovanú sebavedomie.Hlavnou úlohou je udržiavať pocit neobmedzenej dôvery v ich schopnosti a schopnosti na celý život.

Otvorená a zatvorená čakra Muladhary

Keď je prvá čakra upchaná energetickým odpadom, človek sa pravidelne stretáva s lenivosťou, letargiou, nechce vykonávať svoju prácu,trpia záchvaty strachu, utláčané túžbou.Je tiež naklonený spechu a rozruchu, čo spôsobuje chyby v procese vykonávania dôležitej práce.

Po znalosti základných metód otvárania koreňovej čakry pre vás nebude ťažké uviesť ju do normálneho stavu, naplniť svoje telo kryštálovo čistou energiou a závideniahodným nábojom živosti.