Najlepšie tradície a znamenia pre stretnutie Trojice v roku 2019

Hlavnými znakmi Trinity 2019 sú zelené brezové konáre, čerstvá tráva, ktorá musí byť roztrúsená po celom dome a potom zametaná.Predpokladá sa, že takýto obrad pomáha pri aktualizácii a osviežení ducha domu.Trinity sa oslavuje 50. deň po Veľkej noci, odtiaľ názov dovolenky - Letnice alebo Dni duchov.Pravoslávne Veľkonočné sviatky v roku 2019 sa oslavujú 28. apríla, katolícke, 21. apríla.Na výpočet dátumu, v ktorom je Trojica v roku 2019, započítame do kalendára 50 dní.Dátum Ducha v roku 2019 pripadá na 17. júla.

Podľa cirkevnej tradície sa v ten deň učeníci a apoštoli stretli so zostupom Ducha Svätého a začali hovoriť rôznymi jazykmi bez predbežného štúdia alebo dostali ďalšie dary, ktoré boli užitočné pre ďalšie šírenie novej viery.Vzhľadom na dary Ducha Svätého a variácie na túto tému existuje s Trojicou mnoho rôznych mystických znakov.

Napríklad sa verí, že v tento deň je pri čítaní špeciálneho kánonu šanca uzdraviť duševne chorých.Pre mladých ľudí liehovín je deň považovaný za najlepší pár.Je zaujímavé, že v tento deň si toho chlapa vyberie dievča.

Pretože na mnohých miestach sú pohanské zvyky a tradície úzko späté s kresťanskými, akákoľvek zrada Trojice sa považuje za neplatnú, môžete skúsiť svoje šťastie s niekým iným a ak chcete, vytvorte si nový pár alebo odíďte.

Znaky týkajúce sa manželstva a rodinného života na Trojici

  • Podľa tradície sa na Trojici viažu vence.Musia sa uvoľniť vodou.V staroveku sa to považovalo za príjemnú obeť jednej zo ženských božstiev, ktorá poskytla požehnanie, šťastnú rodinu a šťastné narodenie.Mnoho byliniek sa zberá skoro na jar, keď je najvyššia koncentrácia živín.Z týchto liečivých bylín bolo obvyklé tkať vencom, ktorý púšťal vody.
  • Všeobecne sa uznáva, že ak veniec vznáša rovno a rovnomerne, v novom roku bude šťastie a šťastie.Ak je veniec pribitý na pobrežie - tento rok by ste nemali očakávať zmeny v rodinnom živote, tehotenstvo žien.Tento znak znamená, že musíte robiť aktuálne záležitosti, aktualizovať dom, riad, iné pomôcky.Neodporúča sa ísť na dlhú túru.Existovali určité triky, dospelí, ktorí nechceli zmeniť svoj status alebo kampane, začali veniec takým spôsobom, aby sa okamžite umyli na brehu alebo jednoducho nechali na brehu veniec alebo bylinky.
  • Fortune sa tradične koná v Trojici - do budúcnosti nalejte vosk.Verí sa, že budúcnosť vidíte v zrkadle so sviečkou.

Návšteva cintorína

V predvečer Trojice je zvykom navštevovať cintoríny a starať sa o hroby ich predkov.Môžete nechať sladkosti a mentálne sa obrátiť na svojich predkov o pomoc.Čo sa týka jedla z cintorína, je určený pre tulákov a chudobných.Ak ste si istí svojou silou, robte dobré skutky a naozaj to potrebujete - sladkosti z hrobov prinesú šťastie.Vo všetkých ostatných prípadoch nemôžete niečo vziať z cintorína.V žiadnom prípade by ste nemali nič brať z hrobu zlej osoby.

Odporúčalo sa konzultovať s predchodcami o výbere životného partnera, zastupovať vyvoleného alebo vyvoleného ako pradědcov a pradedcov.

Známky pre domácnosť na Trojici

  • Brezové metly sa zbierajú celý rok pred Trojicou.To vysvetľuje obrovské množstvo brezových vetiev v domoch - čerstvé metly sa zavesia do sucha.
  • Ak si v Trinity vezmete parný kúpeľ a kúpate sa v rieke, všetky choroby zmiznú.Podľa niektorých tradícií je kúpanie zakázané.Platí to pre regióny, v ktorých kresťanská morálka nahradila pohanské zvyky.V žiadnom prípade nemali deti dovolené vstup do rieky so zákazom as povolením plávať.
  • Odporúča sa plávať v popoludňajších hodinách av spoločnosti, pretože sa predpokladá, že na liehovinách deň alebo dokonca celý týždeň môžu morské panny vyjsť z vody a prilákať cestujúcich, aby chytili osamelé osoby, ktoré sa kúpajú.Spoločnosť má šancu odraziť útok morskej panny.Len v prípade, neprijímajte pozvánky od pekných dievčat, ktoré tiež radi striekajú nahé a hádzajú najsľubnejšie pohľady.Dievčatá môžu hrať chlapcov a predstierať, že sú morské panny, lákajú pekných mladých mužov a zvádzajú ich.Poznať morskú vínu, ktorá sa stretla v bežnom živote, sa však považuje za zlú formu.Môžete sa dostať zo situácie odoslanímdohadzovači.

Náznaky počasia

  • Populárne znaky počasia sa týkajú najmä poľnohospodárstva.Dážď na Trojici je dobrým znamením, ktoré sľubuje plodné letá a dobré seno.Známky sa vzťahujú na celý týždeň.
  • Ak je počasie suché, požiadali o dážď.Za týmto účelom sa na brehy riek striekala voda zo studní.Kňazi vysväcovali studne a rybníky a striekali svätenú vodu.
  • Čím sú ľudia spokojnejšie a veselejšie stretnúť s Trojicou, tým lepšie by mali byť plodiny.Uprednostňujú sa rybie pokrmy.

Záver

Tradície a zvyky Trinity majú praktický význam.V modernom svete sa mystické a praktické využívanie tradícií do značnej miery stráca.Ľudia jednoducho zbierajú trávu namiesto zbierania liečivých jarných bylín, zbierajú kytice brezových konárov a namiesto zberania metiel ich pripájajú ikonami.Nie je potrebné sledovať tradície, ani veriť v znamenia.Ale pozorovanie vzhľadu tradície je úplne bezvýznamné.

Zhromažďovať skutočné metly, liečivé byliny, organizovať prechádzky a kúpele.