Nanebovstúpenie Pána v roku 2019: znaky a tradície

Medzi sviatkami pravoslávnej cirkvi vyniká najmä Nanebovstúpenie Pána, v roku 2019 budú znamenia doslova znamením pre každú osobu.Takže tento deň je jednou z hlavných udalostí roka, ktorej významu sa venuje osobitná pozornosť.Podľa Písma, práve v tento deň Ježiš Kristus dokončil svoju pozemskú cestu oddelenú od zeme v oblaku a vystúpil do neba.Vďaka tomuto sviatku kresťania veria, že duše sú nesmrteľné.

Sviatok, podobne ako mnoho iných sviatkov, nemá presný presný dátum.Každý rok je nová.Posledný dátum závisí od Veľkého zmŕtvychvstania Krista.Nanebovstúpenie sa zvyčajne oslavuje po Veľkej noci o 40 dní neskôr.Číslo nie je jednoduché.Podľa presvedčenia bolo veľa vykorisťovaní poznačených dokončením v deň 40.V roku 2019 bol dátumom 6. júna.Zaujímavosťou je, že Nanebovstúpenie Pána tradične pripadá každý rok na štvrtok.

Znaky Nanebovstúpenia Panny Márie sa zväčša týkajú počasia, pretože v tento deň leto podľa ľudových tradícií plne vstupuje do svojich vlastných práv.Pre pravoslávnych je dovolenka obzvlášť dôležitá.Preto majú tradície a znaky tohto dňa osobitné miesto.

4. Existuje mnoho zaujímavých znakov, v ktorých sa skrýva ľudová a náboženská múdrosť.

Známky

Ak plávate na tejto dovolenke, váš blahobyt sa môže zlepšiť.Preto, ak sa v deň, keď oslava padá, voda v riekach a jazerách dostatočne zahrieva, môžete bezpečne ísť do vody, aby ste umyli choroby a zlyhania.

Kuracie mäso zbúrané vV tento deň sľubujú majitelia tohto domu vajce v dome a nie v kurníku.

Vydatá žena sa môže dnes modliť za čo najskoršie počatie dieťaťa.Deň, keď porodili zdravé dieťa, vyšla v ten deň na pole a požiadala o láskavosť od prírody matky.

Zber byliniek je najlepší v tento deň.V Nanebovstúpení Pána ich šťavy začínajú mať liečivé vlastnosti.S cieľom zachovať mladosť a krásu by sa človek mal umyť tinktúrou z darov prírody, ktoré sa získali v tento deň.
Ak do 40 dní, až do dňa Nanebovstúpenia Pána, pomôžte potrebným, chudobným, potom bude rok úspešný vo všetkých ohľadoch: zlepší sa zdravie všetkých členov rodiny, zosúladia sa vzťahy medzi blízkymi, zvýši sa príjem pracujúcich členov rodiny.
Ak počas pečenia rituálneho pečenia, ktoré sa nedá úplne využiť, zostane malé cesto, môžete počkať na jeho doplnenie.Počas roka otehotnie dievča vyrábajúce koláče.

Túto značku môžu vyskúšať moderné dievčatá s dlhými vlasmi, ktoré ich na noc vlnia do dlhého vrkoča.V prípade, že sa ráno dievčenské pigtail neroztiahne alebo zhorší ako obvykle, čoskoro bude očakávať, že sa objaví ženích.
Ak sú domáci miláčikovia a v tento deň porodili nových potomkov, začne sa pre rodinných príslušníkov, v ktorých žijú, výhodná doba.

16. V Sema bude finančné bohatstvo a medziľudské vzťahy sa dosiahnu. - Ak v noci vo štvrtok niekto nechá mlieko skladovať v nevhodných podmienkach azmení sa na kyslé, možno zhoršenie zdravia jednej z domácností.V tomto prípade by sa mala venovať väčšia pozornosť zdraviu.Neodporúča sa supercool.

Tradície

Z tohto fascinujúceho videa sa môžete dozvedieť viac o tradíciách, správnom výbere oslavy a podstate dovolenky: https: //clck.ru /C6uoE

Slávnostné služby sa začínajú deň pred oslavou a trvajú jeden týždeň.
Počas tohto sviatku chodia všetci veriaci do nočnej služby v chráme alebo kostole.

Tak ako počas iných náboženských sviatkov, svieža oslava nie je vítaná.Najlepšie je zostať so svojou rodinou.Tento deň nie je prijatý do práce.V stredu pred sviatkami sa kresťania pripravujú na Deň Nanebovstúpenia Pána.

Vykonajte všeobecné upratovanie bytu alebo domu.Pečieme slávnostné pečivo.Podľa legendy Ježiš môže slávnostný štvrtok navštíviť každý čistý dom.

Vzostup symbolizuje koniec jari a začiatok leta.Preto sa tento štvrtok tradične považuje za začiatok kúpacej sezóny.

V tento deň môže byť uctievaná spomienka na zosnulých rodičov, starých rodičov a iných príbuzných najlepšou tradíciou v každej modernej rodine.Koniec koncov sa verilo, že ak vo vzostupe uctíme pamiatku mŕtvych, môžete sa spoľahnúť na ich ochranu.Miešané vajcia a sladké palacinky boli pečené na počesť ich predkov.

Podľa jednej z hlavných tradícií tejto sviatky je potrebné piecť koláče so zelenou cibuľou.Tvar koláčov by mal byť podlhovastý.Oválny tvar predstavuje cestu kDo neba.Je lepšie ich ozdobiť priečkami, dlhými čiarami z toho istého testu.Podľa počtu riadkov by nemalo byť viac ako sedem.Môžete tiež piecť cookies vo forme rebríkov.V cirkvi sú posvätené koláče, keď niektoré koláče zostanú v kostole a druhý je rozdelený k chudobným.

Palačinky sú tradične jedným z hlavných pochúťok.Pekárske výrobky môžu byť pečené vo forme obuvi, pretože sa verilo, že Pán bol na zemi počas toho, ako ľudia šliapali po jeho topánkach a vy musíte predložiť darček vo forme pečenej obuvi.

Podľa populárneho kalendára, v deň Nanebovstúpenia Pána, venujte pozornosť spomienke na zapamätanie si mŕtvych rodičov.

Vzostup je medzi dievčatami považovaný za jednu z najobľúbenejších sviatkov na veštenie.Bude svadba v blízkej budúcnosti, môžete zistiť, či niekoľko brezy vetvy sú pletené do vrkoča.Ak konáre pred sviatkom Trinity zostanú zelené, choďte k dievčaťu v blízkej budúcnosti uličkou.Ďalšia verzia veštenia: ak pigtail vyjde rovno, vetvy sa do neho hladko tkajú a cop sa drží dlho pevne, svadba je hneď za rohom.Ak nie je zväzok rozviazaný, dievča nie je určené na to, aby sa v nasledujúcom roku oženilo.

Brezové vetvy sa môžu tradične používať nielen na určenie bezprostrednej svadby, ale aj na zistenie, ako dlho bude choroba trvať.Ak príbuzní pacienta vložia do vázy 10 brezových vetiev a zostanú zelené 10 dní až do dňa Trinity, pacient sa čoskoro zotaví.

Čo sa nedá urobiť na sviatok Nanebovstúpenia Pána:

  1. triediť veci a kliatiť,
  2. klebetiť,
  3. upadať do beznádeje,
  4. zabaliť sa do negatívnych myšlienok,
  5. ignorovať, keď ich o to požiadao pomoc,
  6. robiť domáce práce,
  7. rúhať sa,
  8. vyhodiť odpadky z bytu pred dom.
  9. vyslovujú vety „Kristus je vzkriesený“, „Skutočne vzkriesený“.

Na dovolenke je najlepšie pamätať na Kristovu cestu, na jej poslanie pre celé ľudstvo.Nanebovstúpenie Pána pomáha ľuďom pochopiť, že smrť nie je koniec, ale prechodné štádium, začiatok cesty k večnému životu.