Nanosital, aký druh kameňa je a má akúkoľvek mágiu

Výroba šperkov dnes dosiahla takú vysokú úroveň, že bolo možné vytvoriť umelé nerasty, ktoré sú veľmi podobné ich prirodzeným náprotivkom, ale sú veľmi lacné.Nanositall je jedným z najvýraznejších príkladov takýchto kameňov, o tom sa budeme baviť neskôr.

Prečo sa vytvárajú umelé kamene

Je to kvôli jednému problému, ktorý sa obáva úplne všetkých výrobcov - cena prírodných drahých (a polodrahokamov) nerastov sa v dôsledku veku neustále zvyšujeinflácia a zníženie ich výroby.A druhým bodom je, že kupujúci nie sú pripravení rozlúčiť sa so svojimi peniazmi a kupovať drahé šperky.

V dôsledku tohto trendu musia podniky vyrábajúce šperky získať viac rozpočtových možností, ktoré nahrádzajú prírodné drahokamy.

Kamene, ktoré vytvorili klenotníci, dostali mnoho rôznych mien - nazývajú sa umelé, obnovené, lisované, hydrotermálne a pestované atď.Podstata názvu sa samozrejme vôbec nemení - vytvára sa zdrojový materiál týchto minerálovľuďmi.

Keď už hovoríme o umelých kameňoch, nemali by sme sa zameriavať na názov materiálu, pretože spotrebiteľské vlastnosti šperkových kameňov sú oveľa dôležitejšie, rovnako ako miera podobnosti falzifikátu s prírodným kameňom a samozrejme náklady.

Nanositall - čo to je

Nanositall je umelý polykryštalický kameň vytvorený za umelých podmienok, ktorý sa líši stupňom priehľadnosti.Proces jeho prípravy zahrnuje kryštalizáciu skla s potrebnými chemickými zložkami, čím sa získa materiál, ktorý má vyššie vlastnosti ako pôvodné sklo.

Nanositall je kategória sklených kryštalických materiálov s rozsiahlou škálou použití.

K dnešnému dňu sa nano-kov vyrába iba v jednej spoločnosti na svete - v ruských RusGems.Odborníci spoločnosti už dlho vyvíjajú najoptimálnejšie technológie s cieľom získať dokonalý umelý materiál.

Základom nanosalu sú oxidy SiO2 a Al2O3.Potom sa do kompozície pridajú ďalšie zložky, ktorých prítomnosť zaisťuje plánované fyzikálne a chemické vlastnosti, ako aj vonkajšie ukazovatele, vďaka ktorým je nanokovový kov najpodobnejší prírodným drahokamom.

Kameň môže mať akékoľvek farebné vlastnosti, môže sa líšiť veľkosťou a stupňom priehľadnosti.Kupujúci budú spokojní s pomerne dostupnými nákladmi na šperky s nanosallom a bez nichšpeciálne vzdelanie a vybavenie na rozlíšenie, kde je prírodný kameň a kde nie je vždy možné falošné.

Dôležitou výhodou drahokamu je to, že nemá žiadne škodlivé zložky a nečistoty, vďaka čomu šperky s nano-kovmi nepoškodzujú vaše zdravie.

Historické pozadie nanositálu

Ak hovoríme o technológii výroby umelých kameňov, existuje už dnesstaršie ako 50 rokov.A vzorec, ktorým sa vytvára moderná verzia nanosallu, je o niečo neskôr.

Už sme spomenuli, že jedinou spoločnosťou na svete, ktorá vyrába nerasty, sú ruské ruské gems.Jeho život na globálnom trhu so syntetickými výrobkami je o niečo viac ako pätnásť rokov.Organizační experti neustále zdokonaľujú kvalitu vyrábaných kryštálov a rozširujú svoj farebný rozsah.

Charakteristiky nanosetalu

Ak skombinujete všetky vlastnosti nanosetálu, výsledkom bude skutočne jedinečný skvost.

Hlavné body na hodnotenie nerastných surovín sú:

  • Čistota - úplne čisté prírodné drahokamy sú veľmi, veľmi zriedkavé, takmer všetky kamene prírodného pôvodu majú rôzne vnútorné chyby: rôzne praskliny, bublinyalebo inklúzie iných kameňov, ale to sa vôbec nevzťahuje na nanositall.Umelo vytvorené kamene sa vyznačujú čistotou a úplnou transparentnosťou.
  • Paleta farieb - vďaka príležitostiNa zaistenie kontroly nad procesom tvorby minerálu pridaním rôznych nečistôt do neho je reálne získať akýkoľvek odtieň čo najbližšie k prírodnému analógu imitácie.
  • Farebná stálosť.Farba minerálov sa dlhodobo nemení - minerály nezmiznú, nezmiznú na slnečnom svetle, ako je to často v prípade prírodných drahokamov.Výrobky s nano-kovmi sa môžu používať za akýchkoľvek poveternostných podmienok, bez ohľadu na ročné obdobie, pričom je zaručené, že farba zostane v pôvodnej podobe.
  • Lesk - rovnako ako farba, je úplne v súlade s prírodnými minerálmi.Kamene sa podľa svojej lesku delia na matné, perleťové a lesklé.
  • ​​
  • Stupeň tvrdosti - Nanosal sa vyznačuje najoptimálnejšou tvrdosťou, ktorá zodpovedá siedmim bodom podľa Mohsovej stupnice.To znamená, že minerál nie je príliš tvrdý, ale nie najjemnejší.
  • Odolnosť proti teplote - neprirodzené kamene sa môžu zahrievať až na päťsto stupňov Celzia, pričom sa ich vlastnosti vôbec nezmenia.
  • Parametre minerálu - obrovská výhoda nanosallu je v tom, že je možné vytvárať kryštály akejkoľvek veľkosti a tvaru.Okrem toho sa môže meniť veľkosť drahokamu, jeho tvar, farebné indikátory a ďalšie charakteristiky v závislosti od osobných želaní zákazníka.

Kúzelné a liečivé vlastnosti nanosetalu

Keďže ide o atraktívny, ale „neživý“ minerálbol vytvorenýčlovek, nemá žiadne magické schopnosti.Toto sa nedá považovať za významné mínus, pretože ak sú prírodné kamene prospešné pre niektorých ľudí a zároveň sú veľmi škodlivé pre iných av prípade nanosallu, môžu ich využívať všetci, bez strachu.

Nanositall a astrológia

Ako sme už uviedli, výrobky z nanositálov môžu používať predstavitelia rôznych súhvezdí zverokruhu.Preto sa nemusíte mučiť prázdnymi pochybnosťami a pokojne a bezpečne choďte do obchodu!

Na záver nezabudnite sledovať zaujímavé tematické video:

Marissa