Názov runy senior futark: vlastnosti ich interpretácie

Pôvod run sa spája so škandinávskym bohom Odinom, ktorý hrdinsky získal vedomosti - poklesol na popole hore nohami 9 dní v rade.V súčasnosti používajú ruológovia dobre rozvinutý Senior Futark, ktorý pozostáva z 24 runových postáv.Zvážte názov run a ich význam pre mágiu.Stojí za zmienku, že mantická hodnota run je iná ako mágia.Článok sa zameriava na magickú interpretáciu staršieho futarku.

Mimochodom!Na našom webe je Zbierka online fortune-telling on runes - využite svoje zdravie!

Runové symboly

Názov „runa“ pochádza zo starovekého nórskeho slova, ktoré označuje tajomstvo, šepot.Starodávne nemecké slovo runa má s tým rovnaký význam.Staroveký anglický význam slova sa prekladá ako „dôverujte tajomstvu“.Všeobecne možno slovo „runa“ preložiť ako „povedať, preniesť tajomstvo šepotom“.

Elder Futark je runová abeceda pozostávajúca z znakov, ktorá je rozšírená v severnej časti európskeho kontinentu.Je potrebné poznamenať, že existuje veľa verzií runovej abecedy a každá z nich sa líši od druhej spôsobom vyjadrovania, interpretácie, písania a významu.Platí to pre staršie a mladšie futarky, ktoré sú najčastejšie medzi modernými ruológmi.

Runová abeceda je rozdelená do troch častí, z ktorých každá má 8 znakov.Táto časť sa nazýva Att.Zvážte priame hláskovanie znakov a magický výklad:

  • ;
  • v hodnote tieňa.

Tieň (obrátený) význam runy nie je vždy opakom priameho, ale posilňuje jej negatívny význam.

Att Freyja

Flee Fehu súvisí s hmotnou pohodu, majetkom, dedičstvom, držbou a dobytkom.Symbolizuje tiež šťastie, šťastie a darček.Finančné príjmy je možné získať alebo získať ako darček.

Tieňová hodnota runy hovorí o stratách, stratách, katastrofách súvisiacich s majetkom a blahobytom.To isté platí pre stratu rešpektu a dôvery.Patrí sem koncept strachu, zbabelosti, chamtivosti, chudoby, otroctva otroctva a hlúposti.

Symbol Urusaz znamená doslova divého býka.Význam run je fyzická vytrvalosť, sila, vytrvalosť, rýchlosť, silný potenciál (nie vždy odhalený).Symbol označuje dobré fyzické zdravie, energiu v akcii, vytrvalosť a odvahu, porozumenie, múdrosť, vedomosti.Fleece znamená náhle zmeny k lepšiemu, k moci a podpore, mužskej potenciu a sile.

Tieňovým významom je choroba, slabosť, podriadenie sa okolnostiam a iným ľuďom, márne úsilie, chyby a chyby.Znamenie tiež symbolizuje hrubú silu, nevedomosť, chamtivosť a zverstvo.Zmeny môžu byť náhle a rýchle.

Runa Turisas označuje slepú silu,zamerané na zmenu.Je to vždy zničenie a konflikt.V mágii znamená turisas očistenie, zničenie negatívu ohnivým prvkom.Toto je symbol muža, Thunder God Thor, runa naznačuje sexuálnu túžbu a oplodnenie.

Shadow turisas je symbolom nebezpečenstva, neistoty, zrady a depresie.To sú vždy trestné myšlienky zamerané na zlo.Často sa odkazuje na ženu alebo zlú osobu.Všetky tmavé farby pocitov - násilie, zlomyseľnosť, nenávisť, muka, lži.

Runa ansus symbolizuje boha Odina.Je to vždy sila a sila, nadšenie a inšpirácia, ako aj reč a výčet niečoho.Ansus je symbolom podpory, požehnania a porozumenia.Ide o harmóniu, pravdivosť, dobré zdravie a pohodu.

Shadow Ansus - klam a omyl, nedorozumenie a pokus o manipuláciu, arogancia a arogancia, márnosť.Tiež naznačuje nudu.

Runa Raida označuje vozeň, vozeň, cestu.Symbolicky rydo môže znamenať zmenu vnímania a perspektívy.Runa naznačuje správny smer vývoja, naplnenie túžob.

Shadow ryda je kríza a ničenie, nespravodlivosť a krutosť, chyby.Niekedy smrť.

Runa keny označuje baterku alebo maják.Toto sú vedomosti, vhľad alebo objav, oheň transformácie, sila svetla, sexuálna vášeň a energia.

Tieňové keny označujú chorobu, neistotu, klamstvá a ilúzie.Toto je nerealizovaný potenciál a kolaps ilúzií,poníženie a nahota.

Geboa runa označuje darček.Symbol sa spája s výmenou, výmenným obchodom, zmluvou a spoluprácou.Je to vždy rovnováha energií.

tieňový gebo súvisí so stratami - úplatkami, daňami, pokutami.A tiež chamtivosť, obetovanie, závislosť, nedostatok podpory.

Vunyo - runa radosti.Je to fyzické a psychické potešenie, prosperita a spoločenstvo, sláva a uznávaný úspech.

Shadow wunyo označuje smútok, zlosť a šialenstvo, depresiu a psychózu, neodôvodnené riziko, klamný stav, intoxikáciu.

Att Heimdahl

Runa Hagalas označujepozdrav.Ide o nepokoje, kontrolovanú krízu, ktorá vedie k harmónii.Význam sa týka tak materiálu, ako aj ríš nevedomia.Runa symbolizuje trpezlivosť počas skúšok.

Shadow hagalase je bolesť a utrpenie, stagnácia, kríza, strata, katastrofa a kalamita.

Runa Nautis - to je niečo potrebné.Značka symbolizuje prielom ťažkosťami vedúcimi k úspechu.Je to sila dobývajúca utrpenie a biedu.Rock a sila osudu nad človekom, nútená trpezlivosť.

Dark Nautis - obmedzenia, extrémna chudoba, fyzický a emocionálny hlad, nedostatok sily, tvrdá práca, všetky druhy ťažkostí.

Runa Isa označuje ľad.Je to zastavenie rozvoja, prekážka a obmedzenie, obdobie pokoja a nečinnosti, hľadanie zmyslu. Isa posilňuje význam blízkych znakov.

Shadow Isa jesebectvo a klamné predstavy, ilúzie a zrada, zrada, slepota.

Ropa označuje rok alebo úrodu.Je to výsledok úsilia, dosiahnutého úspechu, oprávnených nádejí.Mier, harmónia, prosperita.

Shadow yer - konflikt, oneskorenie, zmena, zrušenie výsledkov, nesprávny výber, chudoba.

Rune ayvas označuje strom tisu.To je ochrana a sila, energia pohybu, zmysel pre cieľ, krok k víťazstvu, vytrvalosť.Je to tiež osoba, ktorej môžete veriť.

Shadow Eyvas - ničenie, bezmocnosť, chaos a disharmónia.

Perte runy (perth) je symbolom osudu.Runa má čo do činenia s ženskou prírodou, tajomstvom, skrytím, meniteľnosťou osudu.Je to radosť a dobrý podiel, ako aj priateľstvo a podpora.

Tieň perth označuje závislosť, nedostatok podpory, choroby a zlyhania.

Rune algis je starobylým symbolom losov.Ochrana vo všetkých prejavoch, schopnosť obrany, komunikácia (kanál) s vyššími silami, rady na dôveru v intuíciu.

Shadow algis - nebezpečenstvo, nedostatočná podpora vyšších síl, zákaz, zamietnutie žiadosti, varovanie.

Runa soulou symbolizuje slnko.Sú to vitalita, zdravie, dosiahnutý úspech, sila ohňa, čistenie, pozitívne zmeny.

Tieň duša - strata účelu, spravodlivosti a pomsty, hnev bohov a zničenie, nesprávny smer, nesprávny úspech.

Att Thira

Runa Teivas -symbol boha oblohyPneumatík.Ide o moc, spravodlivosť a spravodlivosť, vedomosti a analýzy, víťazstvo v spore alebo súťaži, sebaobetovanie.

Shadow teivas - boj, konflikt, zlyhanie, porážka v boji.Môže to byť nadmerná podozrievavosť, blokovanie duševných schopností, porážka alebo odmietnutie bojovať, neprimeraná obetavosť.

Runa z Berkanu - symbol bohyne Berta (breza).Je to znovuzrodenie, hojnosť, prosperita a plodnosť, obnova a moc.Môže hovoriť o láske.

Shadow Berkana - klam, stagnácia, nedostatok základov, sterilita, úzkosť, vnútorné alebo rodinné problémy, skreslené chápanie problému.

Runa evas označuje koňa.Toto je symbol pohybu, môže označovať vozidlo.Označuje výber správneho smeru vedúceho k pokroku.Je to dôvera, úspešné manželstvo, vzájomne výhodná spolupráca.

Tieňové úniky - úzkosť, neistota, disharmónia, zrada, rozbité sny, očakávanie zmeny.

Rune mannas sa týka človeka.Je to symbol vzťahu medzi ľuďmi, priateľmi alebo nepriateľmi, spolupráca, inteligencia, komunikácia.

Shadow mannas - nedostatok podpory a pomoci, manipulácia, podvod, sebazvod, úmrtnosť.

Rune lagus sa týka vody alebo póru.Toto je vodný prvok, zdroj hojnosti, obnovy a znovuzrodenia.Všetko sa týkalo fantázie, snov a záhad.Môže to tiež znamenať zločinecký svet, stratu úspechu aleboprehnaný poplatok za úspech.

Tieňovým oneskorením je zmätok, nesprávne rozhodnutie, posadnutosť, šialenstvo a šialenstvo, vädnutie a choroba, zúfalá situácia.Môže hovoriť o samovražde.

Rune ingus je symbolom boha Zeme Inga.Sú to prírodné sily, plodnosť, mužská sila, realizácia plánov, domov, vrelé vzťahy, starostlivosť a porozumenie.Bezpečnosť, pomoc, čas odpočinku.

Shadow Ingus - tvrdá práca, otroctvo, skleslosť, nedostatok zmien, bezmocnosť.

Runa Dagas znamená nový deň alebo úsvit.Je to sebavedomie, jasnosť zámeru, plánovanie, dosiahnutý úspech, sila vykonať zmeny, rovnováha síl, bezpečnosť, šťastie.

Shadow Dagas - úplnosť dokončenia, koniec cyklu.V negatívnom zmysle, beznádej, slepota.

Zrúcanina rodu označuje dedičný majetok.To je niečo dôležité a cenné.Symbol označuje vlasť, predkov, duchovné dedičstvo, bezpečnosť a prosperitu.To je niečo v náraste.

Tieňové ucho - podradnosť, nedostatok základných prvkov, rock, beznádej, bezdomovectvo, obmedzenia, otroctvo.

Ruština prútikaje prázdny symbol.Pôvod tejto runy nie je jasný, bol pridaný k futakovi v 80. rokoch minulého storočia.Odporúča sa odstrániť z runovej sady a nepoužívať ju.