Nôž ako darček: prečo nemôžete dať, ako neutralizovať poškodenie takejto prezentácie

Pred prehriatím domácnosti som všetkým hosťom poslal zoznam vecí, ktoré by som chcel dostať ako darček (dozvedel som sa, že to robia na Západe - hovorím, že je to veľmi praktické).A potom moja sestra zavolala a nadšene mi oznámila, že nemôžem kúpiť sadu nožov na magnetickej koľajnici, o ktorej som už dávno snívala, aby som nezavinil katastrofu v mojom dome!Ukázalo sa, že nože by sa nemali vôbec dávať.Naozaj som chcel túto súpravu a po oprave som si ju nemohol kúpiť.Preto začala telefonovať najstarším členom rodiny a rozpoznávala príčiny a nepríjemnosti tejto nepríjemnej povery ...

Prečo je nôž považovaný za jeden z najhorších darov?

  • Ak priateľ vydá nôž, čoskoro sa dostanete do hádkyalebo stratíte milovaného iným spôsobom.Predpokladá sa, že tento ostrý predmet priťahuje konflikty vo vzťahoch (aj tie starodávne, ktoré sa tiahnu takmer od materskej školy).Cena a branding tohto noža nie sú dôležité - penny na chlieb z trhu alebo ozdobené zlatom, čepeľ vyrobená na mieru vás môže očariť.
  • V žiadnom prípadenedávajú nože na svadbu , inak sa táto rodina rozpadne.A ak vezme taký darček, ženích alebonevesta uťala ruku, informovaní ľudia veria, že rodina (alebo jeden z novomanželov) môže čoskoro tragicky zomrieť.
  • Pretože v staroveku (a niekedy aj dnes) sa nôž stal dôležitým atribútom čiernych magických rituálov, mnohí sa obávajú, žezlá kliatba padne do ich domu čepeľou .Škandály, choroby, nedostatok peňazí, zrada môžu začať v dome.V zriedkavých prípadoch prekliatie dokonca spôsobí smrť jeho obete.
  • Mnohí veria, že v nožoch (aj pokojných, v kuchyni)duch vojny a vraždy spí .Prekvapivo dokonca aj nadprirodzení lekári súhlasia s touto poverou: tvrdia, že 60% vražd bolo spáchaných domácim nožom.V tomto ohľade si niektorí ľudia sú istí: keď dajú osobe nôž, môžu spôsobiť skrytú agresiu v jeho duši.A ak už bola osoba náchylná na násilie, prípad skončí katastrofou ...

A nezáleží na tom, z akého dôvodu bol tento darček zakúpený - na narodeniny, domácnosti alebo 23. februára.Je to nemožné a to je všetko!Nezáleží tiež na tom, komu sa venujete - mužovi alebo žene.

Mimochodom!Poverskí ľudia sa domnievajú, že nôžna nový rokprinesie do domu nešťastie presne za 12 nasledujúcich mesiacov.

Ale čo ak mu to naozaj chcete dať?

Môže to byť veľa dôvodov - povedzme, že váš priateľ je vášnivým zberateľom zbraní, vaša manželka už dávno snívala o sérii nožov nejakej značky, alebo ste si práve kúpili drahý model ...

Môžete dať!Lenže z darčekového rituálu urobte pravidelnú dohodu.Namiesto noža požadujte poplatok - malý, symbolický(mince alebo dve).Stáva sa tak, že ste si kúpili nôž a nákup neprináša negativitu.

Alebo (ako možnosť) kúpiť certifikát od veľkého stolného riadu, ktorého výška nebude nižšia ako cena noža /súpravy, alebo iba obálka s peniazmi.Ak si niekto kúpi nôž pre tieto prostriedky, zlé povery sa na takýto darček nebudú vzťahovať.

Mimochodom!Ak sú vaše narodeniny hlboko náboženskou osobou, nebojte sa ho vystrašiť „zlým“ darom.Pretožecirkev neschvaľuje povery , pravoslávna (nie pokrstená „na ukážku“, ale skutočne neustále navštevujúca chrám Boží) verí, že nôž je len nôž a iba diabol môže človeku ublížiť, a dokonca aj vtedy, ak to dovolíteho do svojej duše.

Tu je to, čo kňaz hovorí o znakoch a poverách:

Ručné nože sú chúlostivou záležitosťou ...

Nikdy by ste nemali prerozdeľovať vyrobené nože.objednať konkrétnu osobu .Nôž si na to zvykne ako verný pes.Akonáhle bude v rukách cudzinca, nebude „prestavať“, a nielenže neposlúcha nového majiteľa, ale môže do neho začať zasahovať.To znamená, že v dôsledku takejto majstrovskej čepele môže byť nový majiteľ vážne zranený.

Podľa poveryje tiež ťažké kúpiť starožitné staré nože .Ukladajú energiu bývalého (úplne prvého) vlastníka a ak bola táto osoba krutá, nového vlastníka nie je možné pridať.Na starodávne nože z prvej alebo druhej svetovej vojny, vybrané na bojisku, to platí v najväčšej miere.Naozaj, taká bitkazbrane sa mohli opiť krvou a zabiť ľudí.Aj keď sa čepeľ zhrdzaví a zhasne, nestane sa „láskavejšou“.

Povery a tradície rôznych krajín

Kde inde (okrem Ruska a krajín SNŠ) môže byť prezentovaný nôž?

  • Anglicko .Bojia sa tu nielen noža, ale aj iného ostrého predmetu.Je zvykom platiť tu všetko ostré rezanie, podávať pol centa, malú mincu.
  • Čína, Mongolsko .Ázijci sa domnievajú, že tento dar môže ľudí vážne hádať, takže sa zdržia darovania nožov a iných ostrých predmetov.
  • Latinská Amerika .Povery tam hovoria: ak vám niekto podá nôž, spolupráca alebo priateľstvo sa „rozreže“ medzi vami.To znamená, že tu nedávajú nože - iba s náznakom konca akéhokoľvek vzťahu.

A naopak, ak sa im takýto darček bude páčiť?

Kaukaz .Tu je postoj k nožom mimoriadny.Ten chlap dostal pri narodení prvý nôž od svojho otca.Vyrastal a naučil sa to zvládnuť.Mimochodom, túto tradíciu nemožno nazvať mŕtvou - doteraz, keď sa človek dozvedel o narodení syna, môže svojim príbuzným dokonca predkladať krásne čepele.

A ak pôjdete na Kaukaz a kolegovia alebo partneri vám dajú nôž, znamená to, že ste vysoko oceňovaní a rešpektovaní.Odmietnutím darček môžete darcu uraziť.Aj keď ste poverčiví, dajte osobe mincu a vysvetlite, že je to pre vás také bežné.Môže to byť malá minca vo vašej krajine a nie je to desivé, ak cez ňu prechádza táto osobaminútu to zahodí.Hlavná vec je, že sa uskutoční „dohoda“.

Japonsko a ďalšie krajiny Strednej Ázie .Oceňujú sa tu aj hranové zbrane, najmä tie na zákazku.Japonci veria, že dobrým ostrím nebude nikdy ublížiť - práve naopak, rýchlo rozptýli všetky „nepochopenia“ medzi ľuďmi a tiež ušetrí nového majiteľa pred problémami a stane sa z neho verný talisman.

Fínsko .Tu v staroveku bol zaujímavý zvyk: chlapci vložili nôž do pochvy dievčaťa.Ak to vzala, znamenalo to, že bola pripravená vziať si mladého muža.

Mimochodom!V tom istomruskom impériuexistoval špeciálny vzťah k nožu, pokiaľ ide o zbrane.Pamätajte si aspoň armádne prémiové dýky!Získať také bolo považované za privilégium a česť.

Aby som to zhrnul

  • V našej krajine sa verí, že nôž je zlý dar, po podaní, v ktorom sa ľudia môžu vážne hádať,alebo nešťastie sa stane v dome toho, kto dostal taký darček.
  • Najhoršie zo všetkých, ak sú nože predložené na svadbu - v tomto prípade buď prípad skončí rýchlym rozvodom, alebo jeden z nich bude ovdovený.
  • Ak chcete osobe dať nôž, ale duševne mu neublížiť, urobte z darčeka nákup.Prijmite najmenšiu mincu na platbu - to stačí na to, aby ste zrušili zlé znamenia.

Nielen nože však nemožno dať a prijať ako darček.Navrhujem oboznámiť sa sdarmi zameranými na vrchol , ktoré neprinášajú nič iné ako problémy: