Obsidián: jedinečné vlastnosti a vlastnosti kameňa

Kameň sopečného pôvodu pochádzajúci zo staroveku spôsobil medzi obyvateľstvom mystickú hrôzu.Nazval sa satanovou pazúr a prisúdil najneuveriteľnejším vlastnostiam.Zoberme si tému: obsidiánový kameň - vlastnosti a význam pre človeka.Aký užitočný je minerál, ktorý má liečivé a mystické vlastnosti?

)Opis

Polodrahokam obsidiánový kameň nemá kryštalickú mriežku, pretože bol vytvorený v čase tuhnutia sopečnej lávy.Kameň pripomína sklo, preto sa často nazýva sopečným sklom.Nerast sa ťaží na miestach so zvýšenou sopečnou aktivitou.V zásade je minerál čierny, existujú však arašidové, červenkastohnedé a dúhové kamene.

19. V prírode existuje niekoľko druhov obsidiánov:
 • sneh - čierny kameň s bielymi impregnáciami ako snehové vločky;
 • arašid - čierny kameň so škvrnami pripomínajúcimi tvar arašidov;
 • dúha - vzácne plemeno obsidiánov s farebnými postriekaniami.

Šperky sú vyrobené z kameňa, najväčšiu obľubu si však získalo ako stavebný tepelnoizolačný materiál - perlit.

Mystické vlastnosti

Všetky minerály majú magické vlastnosti, pretože ovplyvňujú ich vlastníka.Aké sú znaky obsidiánu?Po prvé, pohlcuje zlé myšlienky osoby a zbavuje ho depresie.Absorpčná schopnosť sa široko používa na ochranu pred negatívnymi vplyvmi zvonka: poškodenie, zlé oko, kliatba.Kameň dobre chráni svojho majiteľa, ak sa neustále nosí presne na tieto účely.

Starí kúzelníci používali na predpovede obsidián: v sopečnom pohári, špeciálne spracovanom, môžete vidieť obrázky z minulosti a budúcnosti.Kameň aktivuje intuíciu a schopnosti média, takže z neho vznikajú magické artefakty.S pomocou minerálu volajú kúzelníci a podrobujú ich duchom.Rituálne nože na obete sa vyrábajú z obsidiánu a predtým sa používali na balzamovanie mŕtvol.

Kameň pomáha zbaviť sa nepríjemnej pozornosti ostatných, preto sa používa ako „neviditeľná čiapka“.Aby ste sa stali neviditeľnými, musíte nosiť šperky s minerálom alebo mať v rukách ruženec od obsidiána.Mineráli tiež milujú bankári - pomáha splácať dlhy.V kancelárii bude obsidiánska pyramída na stole chránená pred nepríjemnými alebo nepriateľskými návštevníkmi, ako aj pred šéfmi.Pozrite sa na fotografiu arašidového obsidiánu:

Obsidián je zákerný kameň, preto ho používajte opatrne.Jej charakteristickou črtou je schopnosť vytvárať ilúziu všemohúcnosti a neuveriteľnej sily, v dôsledku čoho sa človek môže dostať do problémov.Preto v Zakaukazsku úprimne považujeme obsidiána za satanský kameň.Nie ste si istí, či by to mali ľudiavyhýbajte sa komunikácii s týmto kameňom, pretože spadajú pod kúzlo neznámej sily, ktorá ich tlačí na riskantné činy.

V prípade ľudí so stabilnou psychikou však kameň pomáha prekonať najťažšie životné testy, ktoré mu dodávajú pevnosť ducha a neochvejnú húževnatosť.Obsidian môže zmierniť strach zo zmeny, uhasiť pochybnosti a neistoty a pomôcť pri prijímaní zodpovedných rozhodnutí.

Liečebné vlastnosti

Obsidián sa používa na liečenie určitých ochorení.Vlastnosti kameňa, ktorý má byť chránený pred prechladnutím v dôsledku podchladenia tela, sú rozšírené.Kameň normalizuje krvný tlak a tráviaci systém, posilňuje imunitný systém.

Obsidián je vynikajúcim amuletom proti akémukoľvek ochoreniu.K tomu stačí nosiť kamennú dekoráciu, najmä v období chrípkových epidémií.Ľudia s ochorením obličiek však musia byť s minerálmi opatrní: pri dlhodobom nosení negatívne ovplyvňuje činnosť obličiek a znižuje ich tonus.

Poznamenáva sa regeneračná schopnosť kameňa: pomáha obnovovať pokožku počas rôznych zranení a popálenín.Obsidian je považovaný za talisman pre mužov aj pre ženy: prepožičiava potenciu a plodnosť.

Znaky zverokruhu

Pre koho je obsidiánsky oblek vhodný, aké sú znamenia zverokruhu?Astrológovia považujú kameň za univerzálny.Obzvlášť dobrý je obsidián v striebornom ráme - to zvyšuje jeho prírodné vlastnosti.Existujú však niektoré funkciekontakt s vulkanickým sklom:

 1. Pre Taurusa je ťažké vyjsť s meniteľným a aktívnym obsidiánom, pretože milujú stabilitu a žiadnu zmenu.
 2. Kameň Barana môže vstúpiť do nekontrolovanej agresie, takže kontakt s minerálom by mal byť obmedzený - iba na dosiahnutie cieľa.
 3. ​​
 4. Kameň Blíženci prinesie iba pozitívne zmeny, astrológovia ho odporúčajú nosiť nepretržite.
 5. Je lepšie, ak raky nepoužívajú šperky vyrobené zo sopečného skla - bude s nimi hrať krutý vtip.
 6. Váhy a obsidiány - vzájomne nerozumejú.Energia kameňa je úplne proti energii Váhy.
 7. Škorpión obsidián pomáha dosiahnuť mier mysle a mieru, je v dokonalej harmónii s energiou ohnivých predstaviteľov tohto znamenia.Pri kontakte s kameňom by ste však mali mať prestávky, aby ste sa nestali beznádejným narcistickým despotom.
 8. Kozorožec má vynikajúcu kompatibilitu s obsidiánmi, ako je napríklad Vodnár - to je ich kameň.
 9. Ryby môžu používať minerálne šperky na získanie sebavedomia, avšak pri dlhodobom nosení sa prejaví opačný účinok - úzkosť a panika.

Ak nechcete nosiť šperky, môžete si kúpiť rôzne minerálne remeslá - rakvy, svietniky, pyramídy a ďalšie predmety.