Olivine Stone: prehľad magických a liečivých príležitostí

Olivínový kameň sa nazýva kvôli skutočnosti, že má veľmi podobný vzhľad ako plody olivovníka.Je pozoruhodné, že slovo „olivín“ sa začalo používať až donedávna s ľahkou prezentáciou Francúzov Alfreda Wernera.

Stalo sa tak z toho dôvodu, že predtým, ako sa kameň pripisoval odrodám chryzolitu, teraz zmenili svoj názor na presný opak.Ukazuje sa, že v skutočnosti sú ľahšími druhmi olív chryzolity.

Všeobecné informácie o olivínoch

Kameň sa tiež nachádza pod iným názvom - peridot.Často sa podieľa na vedeckej literatúre.Klenotníci zriedka používajú olivín, nie je z neho veľa šperkov, ale v amuletoch, talismanoch alebo amuletoch sa používajú veľmi často.Je to do značnej miery kvôli jeho úžasným magickým vlastnostiam, ktoré podrobnejšie preskúmame ďalej v článku.

Olivín má niekoľko farebných variácií.Najcennejšie pre klenotníkov je chryzolit - druh olivínu, ktorý sa vyznačuje priehľadnosťou, farebnými odtieňmi od žlto-zelenej až po nasýtenú olivu.Okrem toho môžete pozorovať aj pistácie alebo úplne žlté kamene.Odtieň drahokamu sa získa vďaka pomeru kovových iónov v ňom.

Pokiaľ ide o zloženie olivínu, ide o ortokremičitan železa s horčíkom.Za prírodných podmienok je možné získať prizmatické kryštály pyramidálneho tvaru.Olivín sa vyznačuje zvýšenou krehkosťou, takže je veľmi dôležité zabrániť kontaktu s pevnými predmetmi.

Na slávnej Mohsovej stupnici je tvrdosť drahokamu iba 6,5 ​​kusov.Z tohto dôvodu sa na kameni veľmi rýchlo vyskytujú škrabance a iné druhy poškodenia a účinok kyseliny je pre neho fatálny.Chryzolity sa väčšinou vyznačujú heterogenitou, čo značne komplikuje spracovanie minerálov.

Olivín je jedným z tých kameňov, ktoré sú distribuované po celom svete.Jej hlavnými ťažobnými lokalitami sú zničené horniny alebo sopečné útvary.

Na základe umiestnenia olivínu sa jeho farebné variácie budú líšiť.Napríklad drahokamy nájdené na Havajských ostrovoch majú hnedý odtieň s prídavkom nazelenalých škvŕn.A tie, ktoré sa nachádzajú na Srí Lanke, majú takú krehkú farbu, že všetky jej nuansy je možné posudzovať iba za podmienok špeciálneho osvetlenia.

Okrem toho Keňa, Spojené štáty americké, India, Kanárske ostrovy, Mexiko a Tenerife patria medzi hlavných dodávateľov olív, a to nie je celý zoznam miest, kde sa nachádzajú kamene tohto typu.Pokiaľ ide o Ruskú federáciu, tu sa poloha olív nachádza na území Krasnojarska, na východe Sajana (Buryatia), povodia rieky Zeya (Amur)región), ako aj do oblasti Sakha-Jakutsko a polostrov Kola.

Liečivá schopnosť minerálu

Olivín má, rovnako ako všetky ostatné minerály, charakteristické liečivé vlastnosti.

 1. Drahokam je obzvlášť obľúbený ako liečiteľ medzi obyvateľmi Arménska a Vietnamu.Bývalí používajú olivín na liečenie orgánov videnia - na tento účel odporúčajú po dlhú dobu jednoducho zvážiť kryštál kameňa (pravdepodobne to zvyšuje ostrosť zraku).

Ak osoba trpí svrabmi v oku, rozdrvte kameň na malé kúsky a výslednú hmotu naneste priamo na oči.Vietnamci tiež vylučujú kameň ako vynikajúci prostriedok, ktorý eliminuje hepatálne patológie.

Olivín okrem toho pomôže liečiť rad ďalších patologických procesov:

 • odstraňuje poruchy spojené s nervovou aktivitou;
 • lieči kardiovaskulárny systém tela;
 • pomôže pri výskyte gynekologických patológií, stimuluje kontrakcie a uľahčuje proces pôrodu;
 • kameň priaznivo ovplyvňuje celkový stav metabolizmu v tele;
 • minerál podporuje aktívnejšie hojenie rán;
 • Predpokladá sa, že olivín má pozitívny vplyv na mužskú potenciu.Bude vášnivejší a energickejší predstaviteľ silnejšieho sexu.Spomenul to aj slávny lekár staroveku Avicenna, ktorý ubezpečil, že tí muži, ktorí pijú víno z pohára, v ktorom ležali kryštály predtýmolivín, preukázajte maximálny úspech v milostnom lôžku;
 • Novonarodené deti boli vyzvané, aby si zavesili kryštály olivínu na krky, aby im dali väčšiu silu a schopnosť čeliť rôznym chorobám;
 • kameň lieči bolesti hlavy a migrénu;
 • pomôže normalizovať proces zaspávania;
 • Je veľmi užitočné nosiť šperky s olivínmi pre tých, ktorí utrpeli mŕtvicu;
 • kameň pomôže stabilizovať stav v prípade roztrúsenej sklerózy;
 • minerál tiež priaznivo ovplyvňuje psychický stav ľudí.Použitím produktov so sebou sa človek zbaví hnevu, napätia, žiarlivosti, nenávisti a hystérie.
 • ​​

Lekári ľudí sú presvedčení, že kameň by sa mal umiestniť čo najbližšie k chorému orgánu - to prispeje k aktívnejšiemu uzdraveniu.Zároveň je však veľmi dôležité z času na čas viesť relácie čistenia drahokamov, na tento účel sa umiestni do pohára vody a na chvíľu sa tam nechá ležať.

Kúzlo olivínu

 1. Predpokladá sa, že olivíny s bohatým zeleným odtieňom majú osobitnú energiu - odhaľujú osobe tajné znalosti, prispievajú k realizácii dôležitých plánov.Olivíny vám umožňujú stelesňovať v živote tie veci, ktoré sa dovtedy zdali nemožné.
 2. Šperky s drahokamami sú silným amuletom, ktorý chráni jeho majiteľa pred nesprávnymi rozhodnutiami, vyrážkami, zvyšuje jeho sebavedomie v jeho schopnosti, chráni pred negativitou a posilňuje.intuitívne schopnosti.
 3. Minerál odvezie každú negatívnu energiu, ktorá je nasmerovaná zvonka.
 4. Pozoruhodná je veľmi príjemná schopnosť olivínu - kameň aktívne priťahuje finančné prostriedky do života svojho majiteľa.
 5. Minerál pomôže všetkým tým, ktorí vykonávajú finančnú činnosť - stanú sa úspešnejšími a budú schopní realizovať všetky svoje životné plány.Rozhodnutia, ktoré prijímajú pri obchodných transakciách, budú správne, budú schopné kvalifikovane investovať financie a vyhýbať sa nedorozumeným a rizikovým činnostiam.
 6. Dostatočne veľký počet ľudí je presvedčený, že olivín zvýši morálku osoby a tiež ho chráni pred bezohľadnosťou.Preto sa odporúča nosiť právnikov, finančníkov a sudcov.
 7. Okrem toho bude kryštál najpriaznivejšie ovplyvňovať vzťahy s príbuznými a priateľmi jeho majiteľa, pomôže mu harmonizovať jeho vzťahy s vonkajším svetom.

Ktoré zo znakov zverokruhu sú vhodné

Kameň z morálneho hľadiska posilňuje človeka, a preto je jednoducho dokonalýVhodný pre znamenie zverokruhu Leo.Levy vďaka olivínom budú vždy aktívne, emotívne a aktívne.Spravodlivý sex, ktorý sa pripisuje tejto konštelácii, sa v oblasti lásky stane úspešnejším.

Muži si zlepšia svoju kariéru - budú môcť získať vysoké postavenie a ďalšie výhody.Okrem toho si zlepšia svoje komunikačné zručnosti, budú môcť prilákať veľké množstvo ľudí, namiesto kolektívneho domáceho maznáčika.

Olivine a Panne pomôže veľa.Ide o to, že Panna sa vyznačuje zvýšenou praktickosťou, ale často nemôže dosiahnuť to, čo chce, pretože nie sú príliš vytrvalí a netrpezliví.A vďaka drahokamu bude pre nich oveľa ľahšie dosiahnuť to, čo chcú.

Trochu pasívnych rýb by sa mala pozornosť sústrediť aj na kryštály.Vyznačujú sa izoláciou a nečinnosťou a klenot im dodá špeciálnu iskru, hravosť, vďaka ktorej budú ryby atraktívnejšie pre ostatných ľudí (tj ľudí všeobecne, najmä predstaviteľov opačného pohlavia).

Nakoniec si pozrite informatívny videoklip:

Marissa