Onyx stone: vlastnosti, ktoré vyhovujú horoskopu

Achát a onyx sú polodrahokamy ozdobné kremeňové kamene.Sú veľmi podobné, takže onyx sa niekedy považuje za druh achátu.To je veril, že chrám Šalamún bol postavený presne z onyxu a nie z mramorových dosiek.Farebná schéma kameňa má obrovský rozsah - od bielej po čiernu.

Najcennejší zo všetkých predstaviteľov onyxu je čierny, preto je najžiadanejší z mágie.Aký druh kameňa je onyx, aké sú jeho vlastnosti a pre koho sú vhodné?Dcéra môjho priateľa dokonale absolvuje všetky sedenia vďaka Onyxovi.Ukazuje sa, že pomáha absorbovať veľké množstvo informácií a zmierňuje únavu.Aký je rozdiel medzi týmto úžasným skvostom?O tom budem hovoriť v článku.

Opisgem

Onyx má veľa odrôd, ale všetky majú spoločný začiatok - rozptýlené vo forme pruhov.Pruhy prenikajú cez štruktúru kameňa a pripomínajú kruhy vnútri kmeňa stromu.Tuhý onyx sa v prírode nenachádza.

Odrody:

 • sardonyx;
 • Arabský onyx;
 • chcedcedon;
 • mramorový onyx;
 • čierny onyx;
 • karneol;
 • onyx achát;
 • trojvrstvový onyx;
 • onyx obyčajný;
 • biely onyx.

Sardonyxsa vyznačuje striedaním červených a hnedých pruhov v štruktúre kameňa.Pri reze tvoria záhadný vzor.Môžete sa tiež stretnúťstriedajúce sa červené pruhy s bielou, hnedou alebo oranžovou farbou.

Arabský onyxsa vyznačuje striedaním čiernych a bielych pruhov.Vchalcedónesa biele pruhy striedajú so sivou farbou. Black Onyxje cenným skvostom, s ktorým klenotníci pracujú.

Drahokam z mramorusa vyznačuje zelenkavým odtieňom: od bledo svetlozelenej po bohatý smaragdový odtieň. Karneol- striedajú sa červené a biele tóny.

Onyx achátmôže mať sivú sivú farbu a má malé fragmenty. Biely onyxnie je nazývaný kvôli bielemu tónu, ale kvôli svetelnému odtieňu.Vyznačuje sa bledými ružovými a bledými akvamarínovými tónmi.

Onyx vulgarismôže mať rôzne farby.Jeho charakteristickou črtou je, že prúžky sa líšia od hlavného tónu buď v bledom odtieni, alebo vyzerajú tmavšie.

Trojvrstvový drahokamje najkrajší zo všetkých.V hrúbke minerálu sa striedajú pruhy hnedého, bieleho a modrého odtieňa.

Ako sa onyx líši od achátu ?V porovnaní s posledne menovanými sú onyxové pruhy navzájom rovnobežné a jasne nakreslené.

​​

Magické vlastnosti

Tento minerál poskytuje svojmu majiteľovi silu, odvahu a odvahu.Onyx sa niekedy nazýva kameňom študentov, pretože prispieva k rozvoju inteligencie, koncentrácie a pamäte.Pre ľudí vo vyššom veku dáva kameň múdrosť, posilňuje pamäť a zdravie.

Tento skvost tiež pomáha dokončiť začaté podnikanie, a preto je jeho pomoc v podnikaní a iných podnikoch jednoducháneoceniteľné.Kamienok doslova otvára druhý vietor so svojím majiteľom, vďaka ktorému je možné úspešne dokončiť projekt akejkoľvek zložitosti.Tento minerál môže inšpirovať a odomknúť skryté schopnosti a dokonca aj talenty.

Onyx je kameň rečníkov: pomáha prekonávať strach z rozprávania verejnosti a prepožičiava výrečnosť.Maskot vám pomôže, aby ste sa nestratili pred najväčším publikom a vždy dali svojim protivníkom jasné a odôvodnené odpovede.Kameň pomáha získať autoritu a udržať ju na dlhú dobu, takže tento drahokam je nevyhnutný v sociálnej oblasti.

Klenot chráni pred:

 • ťažkosťami a nehodami;
 • unáhlené nesprávne predstavené rozhodnutia;
 • impulzivita a temperament;
 • podvod a klamstvá chorých;
 • násilná alebo predčasná smrť;
 • zrada priateľov a rodiny;
 • škodlivé kúzla a čarodejníctvo.

Poznámka!Vďaka čiernemu onyxu, čarodejník nebude schopný človeka prekliť alebo očarovať, ani ho kazí s poškodením.

Tento kamienok vylučuje osamelosť, pretože jeho majiteľ priťahuje priateľov svojou charizmou a optimizmom.Vďaka onyxu človek nebude vedieť osamelý vek.Klenot tiež eliminuje skľúčenosť a pobaví srdce.

Vlastnosti nerastu v rôznych odtieňoch:

 • zelená farba pomáha chrániť rodinný krb, odstraňuje škandály a organizuje vzájomné porozumenie medzi domácnosťami;
 • mramorový drahokam chráni manželstvo pred cudzoložstvom a rozvodom, ktorému je predloženýmanželstva;
 • biely drahokam vylučuje negatívne energie a priťahuje šťastie;
 • Čierny drahokam je najmocnejším amuletom škodlivej mágie, obklopuje jeho majiteľa nepreniknuteľnou aurou ochrany.

Ochranné vlastnosti kameňa sa aktivujú, ak sa nosia na prostrednom prsti pravej ruky alebo vo forme prívesku na úrovni tretej čakry.Okrúhly tvar Onyxu vedie energiu lepšie, ako je opracované vo forme pyramídy alebo kocky.

Okultisti považujú tento minerál za energeticky slabý, a preto je potrebné osobitne prebudiť jeho magické sily.Robia to pomocou magických rituálov a tiež sa rozdeľujú s kameňom iba v noci - počas dňa ho nosia všade so sebou.

Terapeutické vlastnosti

V dávnych dobách bol liečivý prášok vyrobený z drahokamu, ktorý bol zmiešaný s inými látkami.Aby sa zbavili telesného tuku, pili onyxom napustenú vodu.Prášky boli posypané ranami, aby sa neochveli a neliečili rýchlejšie.

V modernej dobe astrominerológovia odporúčajú nosiť kameň, aby posilnili pamäť študentov a starších ľudí.Prvý pomáha úspešne sa učiť a absorbovať materiál, druhý chráni pred demenciou a senilitou.

Dôležité!Onyx lieči koktanie a odstraňuje poruchy reči.

Klenot tiež úspešne odstraňuje nespavosť.Pomáha odstraňovať depresiu, bojuje s fóbiami a úzkosťami, ktoré pripravujú chuť na život a dobrý nočný odpočinok.

Kamienky s červenými žilami pomáhajú s impotenciou a erektilnou dysfunkciou atiež chrániť pred týmito problémami pri pravidelnom používaní onyxu.Klenot tiež úspešne rieši problém so srdcovými ochoreniami a vaskulárnymi patológiami, čím zabraňuje mozgovej mŕtvici a infarktu.

Klenot mramorovej palety sa široko používa na liečenie vizuálneho a sluchového aparátu.Noste šperky vo forme náušníc alebo sponiek.Čím bližšie je kameň k problémovej oblasti, tým lepšie.Pred spaním si môžete dať malé kamene na oči alebo uši.

Poznámka!Onyx pomáha liečiť veľa chorôb.Na liečbu sa odporúča aplikovať ho na boľavé miesto.Po terapeutickom sedení sa kameň vyčistí tečúcou vodou a nasýti sa lúčmi Mesiaca.

Predpokladá sa, že pevnosť kameňa závisí od počtu prúžkov.Čím viac z nich, tým efektívnejšie minerálne „diela“ fungujú.Použitím vajíčok z minerálu sa odstraňujú rôzne problémy: vyvíja sa choroba a negatíva.Nezávisle sa vajcia používajú iným spôsobom: nanášajú sa na boľavé miesto niekoľko minút denne.

Komu vyhovuje

Tento drahokam ide dobre s energiouKozorožca a Barana .Dalo by sa povedať, že je to ich kameň.Pri iných znamení zverokruhu je vzťah pozitívny.Aries kameň pomáha upokojiť zápal a nie opustiť podnikanie v polovici.Kozorožec Onyx zachraňuje lenivosť, podporuje sebarozvoj a pomáha sebarealizácii.Vďaka tomuto drahokamu bude môcť Capricorn vo svojej kariére dosiahnuť pôsobivé výšky.

Nenoste kameňBlíženci : je na ne prísne kontraindikovaný.Onyx potlačujeBlíženec smäd po všestrannom poznaní, nútiaci sa sústrediť na jednu vec.Výsledkom bude, že Blíženci sa dostanú do depresie.

Minerálna pannavám pomôže cítiť sa rozhodne a sebavedome, s tým, že všetko je na pleci a morské koleno je hlboké.Minerál tiež pomáha Panne prekonať zbytočnú hanbu a učiť výrečnosť.

Onyx je magický klenot, ktorý pomáha realizovať tajné sny.Tento kameň je v cenovo dostupnej cenovej kategórii, takže si ho môže kúpiť každý.Nastavenie drahokamu na pomoc si je veľmi jednoduché: musíte synchronizovať svoju energiu a energiu a stanoviť konkrétny cieľ.