Opál: vlastnosti kameňa, ktorý vyhovuje znameniu zverokruhu

Tento úžasný klenot sa vyznačuje vnútorným žiarením - opalescenciou.Kameň mal však ťažký osud: na dlhú dobu sa zabudlo a klenotníci nemohli predávať „zneuctené“ šperky.Aké sú vlastnosti opálového kameňa, komu sa hodí horoskop a prečo sa obával?Zvážte tieto problémy v článku.Môj priateľ je sociálny pracovník.Hovorí, že kamienok jej pomáha vyjsť s mnohými ľuďmi.

Opis drahokamu

Krása kameňa fascinuje, je ťažké od neho odvrátiť pohľad.Blikanie a prepad odtieňov vnútri textúry pripomína chladné hviezdy blikajúce na zimnej oblohe.Starí Gréci verili, že opál sú slzy Zeusa, keď s radosťou z víťazstva plakal nad titánmi.Samozrejme, súčasní ľudia nebudú veriť v takéto legendy a budú rešpektovať názor vedcov na pôvod drahokamu.

Podľa svojich fyzikálnych vlastností je opálom obyčajný oxid kremičitý bez kryštalickej mriežky, stromy a zvieratá zostávajú po erupcii sopiek skamenené.Tieto kamienky sa môžu navzájom výrazne líšiť farbou, priehľadnosťou a inými vlastnosťami.Transparentnosť závisí najmä od obsahu vody v štruktúre kameňa.Odrody drahých drahokamov majú obsah vodydosahuje 15%, niekedy sú nájdené kryštalicky čisté vzorky s 30% vody v štruktúre.Viacfarebná farba drahokamu je určená prítomnosťou oxidov rôznych kovov.

Lesk rôznych druhov opálu sa tiež líši: ušľachtilé kamene majú perleť, ostatné majú sklo.Biologický pôvod kocky vedie k tomu, že je úplne rozpustená v alkalickom prostredí.

Odrody drahokamov

Klenotníci rozdeľujú opály do 2 kategórií:

 1. ) vzácne;
 2. polodrahokamy.

Prvý z nich sa vyznačuje magickým vnútorným žiarením, priehľadnosťou alebo priesvitnosťou a záhadnou brilanciou.Na rozdiel od polodrahokamov sú tiež vzácne nasýtené drahokamy vlastné sýtej farbe.Posledne menované často vyzerajú vyblednuté a nezaujímavé a tiež nie sú dostatočne transparentné.

Medzi vzácne opály patria:

 1. mačacie oko;
 2. čierny opál;
 3. harlekýn;
 4. kráľovský opál;
 5. slnečno;
 6. Peruánsky.

Mačacie okoje buď medovej alebo žltej farby.Kameň sa podobá očiam mačky kvôli vertikálnemu čiernemu pruhu.

Čierny opálje vzácny a drahý kameň.Krásu drahokamu dávajú rôzne farebné odtiene, ktoré vytvárajú neuveriteľne krásnu auru tohto zázraku prírody.

Harlekýnmá úplne priehľadnú textúru, vo vnútri ktorej sa nachádza celá dúha farebných odtieňov a poltónov.

Kráľovský opálje pozoruhodný svojou neuveriteľnou krásou, ktorávytvoriť priehľadnosť a jedinečnú farbu.Stred jadra má rubínový odtieň a na okrajoch je kameň zelený.Tento druh opálu sa niekedy nazýva kráľovský.

Solárny opálalebo jurazol sa vyznačuje priehľadnosťou krištáľu s modrým odtieňom.

Modrýperuánsky opálvyzerá veľmi krásne.Tento kameň môže mať farbu rôzneho stupňa nasýtenia - od tyrkysovej po tmavomodrú.

Do kategórie polodrahokamov opálov patrí:

 1. kocholong;
 2. vodný opál;
 3. chryzopal;
 4. Onyx Opal;
 5. achátový opál;
 6. jasan opálový.

Cacholongmá nepriehľadný biely alebo mliečny odtieň.

Vodný opálalebo hydropán sa vyznačujú svojou priesvitnosťou a pórovitou textúrou.Keď sa ponorí do vodného média, po chvíli sa stane úplne priehľadným.

Chrysopalusalebo prosopal má zelený odtieň.Niečo ako zelené jablko.

Onyx opálsa vyznačuje nedostatočnou transparentnosťou a prelínaním prúžkov červeno-hnedého odtieňa, skôr ako hrdza.

Achátový opálje opál rozptýlený prúžkami achátu.

Jasan opálovýsa vyznačuje červenými odtieňmi, ktoré tvoria štruktúru železa.

Znaky a legendy súvisiace s opálom

Opál má nielen legendárny pôvod, ale aj bohatú históriu.,Kameň šťastia sa okamžite zmenil na „čiernu mačku“ s ťažkosťami.Stredovekí kronikári spomínajú čierne magické rituály,zaviazaný s účasťou tohto drahokamu.S pomocou práškového drahokamu jednoducho otrávili nepriateľov: mnohí boli poslaní do iného sveta.

Ale potom, ako Walter Scott uverejnil román Anna Fon Geyerstein, v ktorom hrdinka zomrie v dôsledku opálu, kamienok sa stal symbolom osudových udalostí.Nikto sa s ním nechcel skontaktovať a klenotníci nevedeli, ako sa ho zbaviť.Od tej doby sa opál považuje za nešťastný kameň, ktorý prináša katastrofu.Až do tej miery, že anglický panovník nariadil odstrániť všetky opály z koruny, bál sa tohto „zneucteného“ kameňa.

Dnes je tento klenot symbolom Austrálie, pretože tu ťaží 95% z celkového množstva tohto úžasného nuggetu na svete.

Liečivé vlastnosti

Rovnako ako všetci predstavitelia minerálneho kráľovstva, aj opál má magické a liečivé vlastnosti.Kameň sa používal počas moru na ochranu pred infekciou.V súčasnosti litoterapeuti odporúčajú používať drahokam na:

 • posilnenie psychiky;
 • hojenie vnútorných orgánov;
 • obnovenie vizuálnej funkcie;
 • liečba gastrointestinálneho traktu.

Na relax a meditáciu sa vyberie peruánsky opál mystického modrého odtieňa.Drahokam upokojuje nervové nervy, obnovuje spánok, odstraňuje úzkosť a odvádza nočné mory.Na posilnenie duševného zdravia sú vhodné aj akékoľvek vznešené opály.

Na zlepšenie videnia je potrebné vykonávať denné masáže obočia zeleným odtieňom kameňa, ktoré môžete zobrať tyrkysovo.

Stoneružový odtieň pozitívne ovplyvňuje činnosť srdca, je tiež schopný liečiť vnútorné orgány.

Opál môže vyschnúť a stratiť svoje liečivé vlastnosti.Po vyčistení sa zabalí do vlhkej handričky a nechá sa niekoľko hodín.

Práca tráviaceho systému sa upraví akýmikoľvek kamienkami ušľachtilého pôvodu.

Ohnivý opál je vhodný pre pomalých a bolestivých ľudí: tónuje telo, dáva láskavosť a napĺňa sa energiou.Rovnaký druh drahokamu sa používa na liečbu obehového systému.

Magické vlastnosti

Aké sú magické vlastnosti opálu a pre koho je vhodné?Tento skvost je v dokonalej harmónii s ľuďmi, ktorí si stanovili cieľ dosiahnuť spoločenské výšky a získať bohatstvo.Tento kameň je kategoricky kontraindikovaný na zdĺhavých a nezasvätených ľudí: spôsobí im ťažkosti a nešťastia.Je to vďaka špeciálnej energii opálu, ktorá sa spája iba s dynamickým temperamentom jeho majiteľa.

Energia opálu je v harmónii s energiou tvorivých ľudí a inšpiruje ich k tvorbe majstrovských diel.

Pre slabozrakých je lepšie obísť tento jasný a tajomný klenot: môže sa ponoriť do hlbín šialenstva a viesť k depresívnym alebo panickým útokom.Inak bude osoba podozrivá a podozrievavá, čo nevyhnutne povedie ku konfliktu s ostatnými.

Magické schopnosti kameňa závisia od jeho farebnej schémy.

Black Stonekúzelníci a čarodejníci ich používajú vo svojej praxi.Mali by sa obávať ľudia, ktorí sú náchylní k vzrušeniu.

Biely kameň je symbolom čistoty a cnosti, používa sa v bielej mágii.Kamienok je vhodný pre dobrovoľníkov a ľudí so sociálnymi profesiami, ako aj pre filantropov.

Modrý kameň pomáha nasmerovať energiu na dosiahnutie cieľov.Tento drahokam je určený pre cieľavedomých silných ľudí.Tmavo fialový odtieň kameňa pomáha rozvíjať intuíciu a dar predpovedí.

Aby mohol opál prejaviť svoje magické vlastnosti v plnej sile, potrebuje priamy kontakt s ľudskou pokožkou.

Ružové kamienky pomôžu upokojiť vášnivé impulzy a znížia stupeň podráždenosti.Tento drahokam vytvára okolo svojho pána bezpečnostnú bariéru pred nepriazňou osudu a úzkosťou, odvádza nočné sny a pomáha vytvoriť pokojný, plnohodnotný nočný odpočinok.Klenot tiež pomôže v amorových záležitostiach, takže sa používa v láske kúzla.

Minerál je kompatibilný s Pisces a Scorpio a je kontraindikovaný v Leo a Aries.Musíte si vybrať opál podľa farby, ktorá je kombinovaná so znamením zverokruhu.

Ako rozlíšiť prírodný opál od falošných?

Aby nedošlo k podvodom s podvodníkmi, musí byť možné odlíšiť skutočný drahokam od falošného skla alebo plastu.

Ak vytiahnete kameň von na slnečné svetlo, začne sa trblietať dúhovou farbou.Navyše pretečenie farby bude ako v samotnom kameni.Falošný nie je schopný takého účinku.

Ak stesi všimli vzduchové bubliny vo vnútri kamienky, to je jasne falošný.V tomto opále nie je vzduch.

Ak kvapku štrk upustíte v tónovanej alebo znečistenej vode, okamžite zmení farbu.V dôsledku toho nie je falošný na tieto triky.

Existujú tiež umelo pestované opály, túto techniku ​​dobre zvládli Čína, Rusko a Japonsko.Podmienky dozrievania opálu sú čo najbližšie k prírodným podmienkam, s výnimkou času: v laboratóriu kameň dozrie za 1,5 roka.Umelé kamene vyzerajú v šperkoch veľmi krásne, ale nemajú magické vlastnosti.