Pánovi sa modlíme ranné modlitby

Vždy som čítal ranné modlitby a odporúčam každému, aby to urobili.Dnes vám ukážem jednoduché texty, ktoré možno Pánovi ponúknuť, a hovoriť o pravidlách ranných modlitieb.

Dôležitosť modlitby sráno

Keď sa dieťa narodí, jeho rodičia ho musia pokrstiť.V tomto sa však jeho stretnutie s Bohom končí.Faktom je, že nie všetci rodičia sú pripravení ďalej kultivovať lásku k Pánovi vo svojom dieťati.Nájdu veľa výhovoriek, vďaka ktorým sa budú cítiť pokojnejšie.Napokon si sami vysvetľujú svoju neochotu stať sa Bohom banálnym zamestnaním.Väčšina ľudí si, bohužiaľ, skutočne myslí, že si jednoducho nájdu vhodnú ospravedlnenie a upokojia svoje svedomie.V skutočnosti je to úplne neprijateľné.

Okrem toho práve deti vyrastajú ako ateisti práve z dôvodu ľahostajnosti rodičov k viere.Nemôžu poprieť skutočnosť, že Boh existuje.Zároveň však kategoricky odmietajú dodržiavať určité pravidlá a žiť podľa prikázaní, ako prikázal Stvoriteľ.Kresťania často zabúdajú, že sa často musia modliť, aby upokojili svoje duše a priblížili sa Pánovi.Najmä zabudnú na ranné modlitby, ktoré by sa mali pravidelne ponúkať.

Samozrejme, Paneveľmi milosrdný.Preto každá stratená duša dostane príležitosť skôr alebo neskôr, ale prijať Pána a otvoriť mu svoje srdce.Ak sa osoba rozhodla pre seba, že sa chce vydať na pravú cestu, je potrebné venovať pozornosť štúdiu určitých pravidiel.

To isté platí pre štúdium tých modlitieb, ktoré sa musia prečítať ráno.Tí, ktorí navštevovali cirkev aspoň raz, vedia, že kňazi čítajú modlitby v slovanskom kostole.Pre začiatočníkov je však dosť ťažké ovládať tento jazyk.A tak vyznávatelia trvajú na tom, aby veriaci najprv používali tú verziu textu modlitieb, ktorej budú rozumieť.Pravidlo rannej modlitby sa im potom nezdalo také zložité.

Súlad so zavedenými rituálmi

Mnoho ľudí, dokonca aj tých, ktorí nie sú ďaleko od náboženstva, vie, že existujú určité pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať.Tieto pravidlá platia nielen pre modlitby.Je potrebné poznať niektoré spoločné body.Toto je predpoklad, ktorý musia splniť aj ľudia, ktorí sa nedávno obrátili na vieru.Netreba si myslieť, že ide o veľmi zložité pravidlá.Pretože to tak nie je.Všetko je omnoho jednoduchšie, ako si väčšina myslia.

Prvá vec, ktorú si treba zapamätať, je zoznam modlitieb, ktoré sa čítajú ráno.Od ranných a večerných modlitieb nemožno zamieňať.Spočiatku bude pre človeka ťažké zapamätať si zoznam všetkých modlitieb.Preto pri prvom použití modlitebnej knihy nie je nič zlé.

ViacNavyše kvôli problémom s pamäťou sa nie všetci ľudia budú môcť tieto texty naučiť.S tým však nie je nič zlé.Pretože ak je dôvodom čítania modlitieb výlučne z modlitebnej knihy choroba, potom to nemožno považovať za neúctu.Najmä pokiaľ ide o človeka stredného veku, ktorý trpí akoukoľvek chorobou, ktorá zhoršuje pamäť.Potom sa ranná modlitba z modlitebnej knihy nestane niečím zvláštnym.

Rovnako dôležité je použitie kríža.Rovnako ako v akomkoľvek inom náboženstve, pravoslávna cirkev má svoje vlastné vyznania.V tomto prípade hovoríme o tele kríža.Verí sa, že by ju mali nosiť všetci kresťania, pretože kríž slúži ako veľmi silná obrana.Je však potrebné poznamenať, že toto pravidlo sa nedodržiava veľa.

Okrem toho je dôležité pamätať na niekoľko ďalších pravidiel, ktoré sú relevantné pre všetkých kresťanov:

 • uctievanie ikon a svätých relikvií - takmer vo všetkých domoch veriacich.Ľudia majú špeciálne rohy, v ktorých sú ikony.Tvárou v tvár týmto ikonám musí niekto ponúknuť modlitbu.Kňazi tiež trvajú na tom, aby sa kresťania pravidelne navštevovali zboru, aby sa dotýkali nezmyslených relikvií;
 • púť - v pravoslávnej cirkvi je vítaná návšteva svätých miest.Verí sa, že každý by mal navštíviť sväté miesta aspoň raz za život.Je pozoruhodné, že ľudia robia také výlety veľmi často, aby dostali Pánovo milosrdenstvo.Najmä ak sa v ich rodine stalo smútok a vysporiadať sa s nímoni sami nemôžu;
 • pôst je pravdepodobne najnepríjemnejším okamihom pre ľudí, ktorí len nedávno dospeli k viere.Koniec koncov, musia obmedziť svoju stravu a zbaviť sa stravovacích návykov získaných skôr.To samozrejme nie je ľahké.Ale obmedzením sa na jedlo človek očisťuje svoju dušu;
 • účasť na slávnostných bohoslužbách je veľmi dôležitým aspektom, na ktorý niektorí zvyknú zabudnúť.Je veľmi dobré, ak človek navštevuje kostol vo všedné dni.Je však potrebné pamätať na slávnostné liturgie.Odporúča sa navštíviť rannú službu.

Pri modlitbe by si mal človek pamätať aj na dôležitosť duševného postoja.Faktom je, že čítanie modlitieb by malo byť vždy potešením.Toto nemožno považovať za povinnosť alebo za bremeno.A keďže by sa ranné modlitby mali čítať každý deň, postupom času, niektorí ľudia začínajú tento denný rituál vnímať ako bremeno.V tomto prípade sa samozrejme nedá očakávať nič dobré.

Keď sa pripravujete na čítanie modlitby, musíte sa snažiť pozitívne naladiť a premýšľať o tom, čo sa pýtať Pána.Počas modlitby by mal človek premýšľať o svojej túžbe.Samozrejme, musí to byť charitatívne.V žiadnom prípade by si človek nemal želať zlé inej osobe ani požiadať o trest za hriešnika.Malo by sa pamätať na to, že Pán vie všetko.A absolútne nepotrebuje stopy.Nie je preto potrebné mu pripomínať, že niekto iný sa dopustil hriechu.Za to platí aj krátke modlitebné pravidloučí.

Kňazi tvrdia, že väčšina modlitieb adresovaných Pánovi je stále nesprávna.Ľudia napokon požadujú trest pre svojich páchateľov.Takéto žiadosti sú nežiaduce.Je potrebné pochopiť a prijať skutočnosť, že pravoslávia učí ľudí, aby odpustili tým, ktorí ich urazili.To isté platí pre odpadlíkov.Ani vrúcny kresťan nemá právo vyčítať niekomu, kto ešte neveril.Pretože jeho úloha je priamo opačná.Mal by zvážiť, čo môže urobiť, aby priviedol neveriaceho na cestu pravdy.

Ako čítať ranné modlitby?

V pravoslávnej cirkvi je veľa modlitieb.Každá z nich má určitý význam.Okrem toho by sa modlitby mali čítať aj podľa pravidiel.A ak hovoríme o ranných modlitbách, mali by sa čítať aj podľa určitých kánonov.

Zoberme si ich podrobnejšie:

 1. Po prebudení nie je potrebné čítať modlitbu.Najprv musíte umyť a obliecť si oblečenie, v ktorom je osoba pohodlná.
 2. Niektoré ženy pri čítaní modlitieb doma nezabudnú uviazať šál.To je zlé, pretože jedným zo základných pravidiel je, že žena by sa mala doma modliť v šatke.
 3. Pred modlitbou musíte sedieť niekoľko minút a pokojne uvažovať o niečom odcudzenom.Pomôže to zbaviť sa zbytočných myšlienok.
 4. Je potrebné sa modliť v úplnej samote.Navyše sa musíte snažiť, aby vás nič nerozptyľovalo.
 5. ​​
 6. Modlitby sú povolené pre ľudí, ktorí si nepamätajúmodlitba.
 7. Pri čítaní modlitby pred ikonami by sa mala rozsvietiť lampa.Ak to nebolo po ruke, môžete použiť obyčajnú sviečku.

Mnoho ľudí zabudlo na tieto pravidlá.Nikto samozrejme nemôže s istotou povedať, či Pán počuje modlitby, ktoré nie sú ponúkané podľa cirkevných pravidiel.Neexistuje však dôkaz, že Pán zostáva ľahostajný k úprimným požiadavkám.Úprimnosť je skutočne dôležitá.Preto nie je potrebné si myslieť, že hriešnik, ktorý číta modlitby podľa všetkých pravidiel, bude schopný dosiahnuť neba, ak v jeho srdci nebude kvapka úprimnosti.

Funkcie čítania ranných modlitieb

V modlitebnej knihe nájdete všetky potrebné modlitby.Obsahuje kompletný zoznam ranných modlitieb.Kňazi ho odporúčajú používať iba pre tých, ktorí chodili do kostola už dlho.A pre tých, ktorí sa len nedávno obrátili k náboženstvu, je lepšie použiť užší zoznam.Bude jednoducho potrebné postupne zvyšovať počet recitovaných modlitieb.

Je pozoruhodné, že samotní kňazi netrvajú na úplnom prečítaní všetkých ranných modlitieb v ruštine.Podľa ich názoru je tu dôležitá iba úprimnosť.Ak sa človek úprimne modlí len raz, bolo by lepšie ako stokrát modlitbu vykonať a urobiť to úplne úprimne.

Záver

 1. Ranné modlitby sa čítajú iba ráno.V žiadnom prípade by ste ich nemali čítať večer.
 2. Prečítajte si ich podľa určitých pravidiel.Je to veľmije dôležité, pretože kánony zriadené cirkvou sú záväzné
 3. Pre nováčikov boli vyvinuté špeciálne ústupky, ktoré by sa nemali zanedbávať.
 4. Modlitba je lepšia, keď stojíte pred ikonami.Zapálená sviečka alebo lampa tiež nebudú zbytočné.