Parfumy - čo je možné a čo nie je možné v tento deň podľa znakov

Pre Duchov dňa je veľa znakov a obradov.Čo sa dá a nemôže urobiť na tomto sviatku, učíme sa zo starých legiend a moderných pravoslávnych pravidiel.

Všeobecná interpretácia sviatku a jeho tradície

V kresťanstve je zvyčajné považovať Trojicu a Duchov za jediný sviatok letníc.Tento deň sa vyznačuje zostupom svätého ducha na apoštolov päťdesiaty deň po Kristovom zmŕtvychvstaní.

Deň duchov sa oslavuje v pondelok bezprostredne po Trojici a päťdesiaty prvý deň po Veľkej noci.Podobne ako iné slovanské sviatky, aj deň svätého ducha má pohanské korene.Má rôzne národné názvy: morská víla, menný deň na Zemi, vyhliadky z morských vĺn, Ivan da Marya.

Oslava Dňa Svätého ducha pripadá na začiatok júna a podľa populárnych tradícií sa predpokladá, že počas tohto obdobia je matka Zem tehotná s budúcou úrodou.Večer Duch Svätý zostupuje z neba, aby žehnal krajine a všetkému, čo na nej rastie.Vo všetkých pravoslávnych cirkvách v tento deň sa koná služba na počesť životodarného ducha.

V tento deň sa veriaci rozhodli navštíviť kostol vyzdobený brezovými konármi a čerstvo pokosenú trávu.Na svätý pondelok sa určite modlite za duše mŕtvych.Na mŕtvych si môžete pamätať na cintoríne aj doma a usporiadať pohrebné hostiny.

Čo je možné v deň liehovín

Ženy tradične vykonávali slávnostné vyživovanie zeme večer večer svätého ducha.Za týmto zvykom vyšli na pole, rozprestreli veľký obrus a položili naň rôzne jedlá, usporiadali slávnostnú večeru.Mladé dievčatá sa rozptýlili po poli a rozložili kúsky jedla a úhľadne ich pokropili po zemi.Urobilo sa tak, aby sa tohtoročná úroda potešila najmä svojou plodnosťou a žiaden prvok ju nezničil.

Pohanské a kresťanské začiatky festivalu boli silne prepojené.Svedčí o tom sprievod, ktorý cirkev koná na oraných poliach.To bola výzva požehnania pre Zem a ľudí, ktorí ju kultivujú.Po týchto modlitbách bola krajina vždy potešená veľkou úrodou pšenice, pohánky a jačmeňa.

Jeden z povinných obradov sa považoval za uctievanie všetkých zosnulých príbuzných a priateľov, dokonca aj tých, ktorí boli pochovaní bez pochovania a pokánia.V chráme boli umiestnené sviečky na uloženie duše.A farníci odišli po bohoslužbách s vetvičkami brezy, vysvätení a požehnaní rôznymi nešťastiami a chorobami.Ich domy boli umiestnené vedľa ikon.Niektorí verili, že duše blízkych milovali a leteli na brezové vetvy.

Zber byliniek bol tradičný, ale nepoškodil krajinnú pokrývku.Bylinné prípravky v tento deň mali špeciálnu liečivú silu.Boli prinesení do chrámu na vysvätenie a potom boli celý rok využívaní, na varenie pary a čaje pre rodinu.

Všetka tráva vyložená na Trojici doma je tiežparfémový deň.Mohli fumigovať vážne chorých a trpiacich ľudí, čo prispelo k rýchlemu uzdraveniu.

Rodiny sa zhromaždili na večeru a pripravovali bohaté a chutné jedlá.Palačinky, koláče a bochníky mäsa, rýb boli nevyhnutnou liečbou priateľskej hostiny.Takéto sviatky sa často organizovali v prírode vďaka krajine za všetko, čo im poslala na večeru.

Mladí ľudia v tomto okamihu vyšli na polia, aby prenasledovali morské panny, bežali po tráve a mávali vo vzduchu brezovými vetvičkami.Verilo sa, že morské panny v tomto období vyšli z rezervoárov a kýval sa na vetvách brezy alebo plaču vŕby.

Ďalšou tradíciou bolo ranné pranie studenej vody.Zbavil sa ťažkostí, nešťastia a veriacemu dal silu a energiu.

Breza bola hlavným atribútom rituálov v deň svätého ducha.Mladé dievčatá tkali vence z vetiev a pustili ich do rieky.Ak sa veniec okamžite začal plávať ďaleko, je to krása vydatá za dobrého a bohatého človeka.A ak ste stáli nehybne a nerozpadli sa, znamená to, že tento rok očakávame sériu prekážok, s ktorými sa bude musieť dievča vyrovnať.Veniec klesol - čakať na nešťastie alebo hlboký šok.

Ak počasie potešilo slnko a príjemný príjemný vánok, taká milosť čaká nasledujúcich šesť týždňov.To bolo dnes, keď sa ľudia stretli leto, keď videli jar s piesňami, tancami, hrami a všeobecnou zábavou.

Dievčatá nechceli bežať rýchlo v duchu dňa.Hrozilo to, že môžete uniknúť svojmu osudu.A aby som ti priniesolženské šťastie, mladí ľudia za úsvitu prešli naboso rosou.Toto naznačovalo skoré stretnutie so zúženými, ku ktorým bosé nohy samy nájdu cestu.

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú by mala pravoslávna osoba v tento deň urobiť, je však udržať vieru v dušu, usilovať sa o dobré myšlienky, konštruktívny začiatok, povinnú účasť v cirkvi a modlitby za milosť Ducha Svätého.

Čo je zakázané v deň svätého ducha

Na tejto sviatočnej dovolenke bola najskôr zakázaná akákoľvek poľnohospodárska práca.Za veľký hriech sa považovalo vykopávanie zeme, výsadba rastlín, lepenie kolíkov, burina trávy a prinajmenšom nejaké narušenie pôdy sestry.Ľudia verili, že narušenie integrity zemského krytu znamená stratu budúcej úrody a vážne poškodenie Zeme.

Zakázaná bola aj práca žien v domácnosti.To zahŕňalo čistenie a umývanie podláh, pranie odevov, šitie a vyšívanie.Tento pondelok boli ženy obzvlášť tiché a skromné.Nebolo zvykom hovoriť nahlas, vyvolávať hádky, konflikty a prehliadky.

Nie je zvykom v deň parfumu prejedať sa a zneužívať alkohol.Toto je oslava duše, kľakajúca modlitba za odpustenie hriechov a spomienka na mŕtvych.

V tejto dobe bolo nebezpečné kúpať sa.Oni verili, že morské panny sú obzvlášť zločinní v duchovnej atmosfére dňa a môžu vytiahnuť bather z vody.Platilo to najmä o mladých slobodných chlapcoch, ktorých dievčatá s rybím chvostom mohli ľahko zviesť svojimi dlhými vlasmi a okrúhlymi tvarmi.

Nešlo o účasť na bohoslužbáchzlé znamenie.Ako keby človek nebol zaneprázdnený svojimi záležitosťami a obavami, musel ísť do chrámovej služby.

Moderné znaky ducha dňa

Mnohé znaky v našich dňoch zostali uctievané a tradičné.Na letniciach je zvykom zdobiť byt s čerstvo pokosenou trávou a brezy, modliť sa v chráme a umiestňovať sviečky pre zosnulých príbuzných.

​​

Pokiaľ ide o obmedzenia práce, je na uvážení veriaceho.V modernom svete existuje veľa povinností, ktorých splnenie je nevyhnutné načas.Preto, ak sa nepridajú okolnosti v prospech relaxácie, mali by ste si pamätať iba na svojich blízkych a ak je to možné, objednať si modlitebnú službu za pokoj svojich duší.