Peridotový kameň - mystické a liečivé vlastnosti

Slovo peridot pochádza z arabčina - faidat, čo znamená „drahokam“.Tento jedinečný klenot je opäť na vrchole popularity a vzrušuje srdcia milovníkov šperkov.Aké sú vlastnosti peridotového kameňa a možno ho použiť pri lithoterapii a liečení?Zoberme si všetko do detailov.

)Opis drahokamu

Peridotový kameň patrí do kremennej rodiny a je známy už od staroveku.Transparentný drahokam s príjemnými odtieňmi sa cenil veľmi draho, v Európe bol symbolom pohody.Štruktúra kameňa je krehká a pri neopatrnom zaobchádzaní môže prasknúť.Nemá rád minerálne účinky kyselín, preto musíte šperky vyčistiť alkalickým mydlovým roztokom.

Peridot má veľa mien, pretože sa pomýlil s rôznymi kameňmi:

V dávnych dobách bol tento polodrahokam symbolom sily a bohatstva.Križiaci priniesli do Európy drahokam.Kameň vzbudil radosť korunovaných osôb a stal sa ozdobou kráľovského dvora.Chryzolitová vložka sa stále dá vidieť v kolínskej katedrále.

Obchodníci pomocou chryzolitu chránili svoje tovary a zisky, v Indii bol kameň považovaný za patróna lásky a v Európe bol uctievaný ako talisman inšpirácie aodhalenie kreativity.Avšak v stredoveku bol kameň zabudnutý a spomínaný bol až v minulom storočí.

Mystické vlastnosti

Kameň má silnú energiu, ktorá dokáže očistiť auru od negatívnych účinkov.Kúzla amulety sú vyrobené z kameňa na ochranu pred čiernou energiou a ohňmi.V ezoterických kruhoch je známa vlastnosť minerálu na aktiváciu vizionárskych schopností a intuície.

Peridot je známy svojím vplyvom na ľudské pocity: pomáha posilňovať rodinné vzťahy a milostné putá, chráni milencov pred poškodením a odlúčením.Chryzolitové amulety nielen posilňujú vzťah medzi manželmi, ale aj medzi nimi zachovávajú iskru vášne.

Kameň peridotu posilňuje vieru v seba a svoju silu, preto sa používal ako talizman.Ľudia, ktorí sú pri stretnutí s opačným pohlavím zložití, získali v rozhovore silu prejavu a presvedčivosti.Chrysolit je tiež považovaný za talisman účelných a podnikateľov.

V staroveku bol chryzolit vyrobený z kúziel od zlých duchov, nepriateľov a najrôznejších nešťastí.Talisman zachránil svojho majiteľa pred neprimeranými činmi, odviedol ho od problémov a chránil ho pred útokom nepriateľov.

Upokojujúci účinok minerálu na psychiku pomáha posilňovať nervový systém.S týmto talismanom človek primerane reaguje na stresové situácie a za každých okolností zostáva pokojný.Kameň sa zbavuje negatívnych myšlienok, zmierňuje depresie a skleslosť.

Zelenásymbolizuje pohodu, preto sa z chryzolitov stali talizmaniami bohatstva a úspechu.Kameň pomôže pri uzatváraní výhodných zmlúv, bude chrániť pred zrúcaninou a podvodom spoločníkov.Maskot pomôže moderným obchodníkom so ziskom investovať.

Kameň má úžasnú vlastnosť, ktorá priťahuje cash flow jeho majiteľa, takže s týmto talismanom môžete zbohatnúť.Kameň tiež prispieva k prijatiu overených rozhodnutí, obdarený svetskou múdrosťou.

Liečebné vlastnosti

Peridot je známy svojimi liečivými účinkami na nevyvážených ľudí, ktorí liečia vyčerpanú nervovú sústavu.Ak dáte drahokam pod vankúš, môžete sa zbaviť nočných morí a nespavosti.

Zelená farba minerálu pomáha pri problémoch so zrakom a obnovuje zrakový nerv.V práškovej forme sa kameň používa na ochorenia žalúdka a čriev, pečene a obličiek.Výzdoba z peridotu vás zachráni pred šialenstvom a malými deťmi z koktania.

Peridot pomáha pri:

  • metabolických problémoch;
  • kardiovaskulárne ochorenie;
  • bolesti hlavy;
  • rany a odrezky;
  • sexuálna impotencia;
  • mrazivosť;
  • hystéria.

V dávnych dobách boli deti zavesené na chryzolitovom amulete na ochranu pred rôznymi detskými ochoreniami.

Astrológia

Minerál má selektívny účinok na predstaviteľov zverokruhu.Peridot sa darí s Ryby, Pannou a Levom.

Peridot pomáha ženám v Pisces pri hľadaní rodinyšťastie a idyla.Stone pomáha mužom-Ryby budovať úspešnú kariéru a stať sa úspešnými.Ak vyrábate svadobné kamene s vložkou chryzolitov, manželský pár nájde trvalý vzťah a láska nikdy nezmizne.

Levy vyvolávajú dojem sebaistých a zmýšľajúcich ľudí na iných, ale vo vnútri cítia rôzne druhy komplexov.Peridot dáva zástupcom tohto znaku črty vodcov, ktoré sú prístupné mnohým veciam.Získanie vnútornej dôvery umožňuje Leosu dosiahnuť vrchol v kariérnom rebríčku a stať sa vynikajúcimi vodcami.

Panenský kamienok pomôže zbaviť sa nadmerných konzervatívnych názorov a bude držať krok s dobami.Je to veľmi užitočný talizman pre pedagógov a idealistov.

Kameň nie je kontraindikovaný v ohni a vzduchu, pretože chráni vodné prvky.