Povery a príznaky pre tehotné ženy - čo sa nedá urobiť

Tehotenstvo žien je nielen najšťastnejším, ale aj alarmujúcim časom.Nastupujúca matka sa neustále obáva o zdravie dieťaťa a nadchádzajúce narodenie.Snaží sa urobiť všetko správne a dokonca sa riadi rôznymi pravidlami a znakmi, z ktorých mnohé nemajú absolútne žiadne opodstatnenie.

Čoskoro sa prvýkrát stanem matkou a, prirodzene, počujem od ľudí okolo mňa povery a znamenia.Rozhodol som sa zistiť, ktoré z nich sú skutočne pravdivé a ktoré znaky pre tehotné ženy možno úplne ignorovať.

Obsah
 1. Skutočné znamenia
 2. Neoprávnená povera
 3. Chlapec alebo dievča?
 4. Známky týkajúce sa priblíženia pri narodení dieťaťa
 5. Výsledky

Skutočné znamenia

Zdravie dieťaťa do značnej miery závisí od psychického stavu budúcej matky.Musí viesť pokojný, zmeraný životný štýl a snažiť sa chrániť čo najviac pred negatívom.Ale ľudia v okolí, ktorí chcú pomôcť, teraz a potom dávajú rady a rozprávajú ľudovým znameniam, že nemôžete otehotnieť.Výsledkom je, že žena je neustále v úzkostnom stave, pretože musí monitorovať svoje konanie a obmedzovať sa v niečom, aby dieťaťu neublížila.

Našťastie väčšina známych povier nie je pravda, ale niektoré príznaky počas tehotenstva sa stále lepšie pozorujú, pretožemajú veľmi logické vysvetlenie.Napríklad tehotné ženy sú silne odrádzané, aby konali takto:

 1. Hovorte o tehotenstve pred druhým trimestrom.Prvý trimester sa považuje za najťažšie a najnebezpečnejšie obdobie, pretože v tejto chvíli môžu mať akékoľvek emocionálne otrasy alebo zdravotné problémy nastávajúcej matky nepriaznivé následky.Za starých čias sa verilo, že v prvých 3 mesiacoch tehotenstva je žena obzvlášť citlivá na negatívne účinky, takže nepriatelia ju môžu ľahko poškodiť alebo pokaziť a dieťa.
 2. Jedzte červené potraviny.Pra-babičky tiež povedali, že ak nastávajúca matka v posledných mesiacoch tehotenstva bude jesť červenú zeleninu, ovocie alebo bobule, potom sa dieťa narodí červené.Je potrebné poznamenať, že väčšina detí sa rodí s červeným odtieňom kože a táto skutočnosť nie je výživou ovplyvnená.Lekári však skutočne neodporúčajú jesť veľa červených bobúľ, ovocia a zeleniny, akomôžu spôsobiť alergie.
 3. Bielizeň zaveste na laná.V dávnych dobách sa takéto znamenie vysvetľovalo tým, že v čase, keď sa žena aktívne pohybuje a zdvíha ruky, sa pupočníková šnúra môže omotať okolo dieťaťa a dokonca ho priškrtiť počas pôrodu.Odborníci tento názor vyvracajú, ale stále neodporúčajú tehotným ženám, aby zdvihli ruky a natiahli sa.V dôsledku týchto účinkov sa zvyšuje maternicový tonus a plod môže mať nedostatok kyslíka alebo upnúť pupočnú šnúru.
 4. Knit.Toto označenie sa všeobecne interpretuje ako zavesené oblečenie, ale toto by sa nemalo považovať za pravdivé.Jedinou škodou spôsobenou pletením je narušenie krvného obehu v orgánochpanvy kvôli polohe na sedenie.Nie je vhodné, aby tehotné ženy vykonávali sedavú prácu, alebo sa musíte pravidelne zahrievať.
 5. Liečia desivé alebo znetvorené zvieratá a ľudí.Za starých čias sa verilo, že z tohto dôvodu sa môže narodiť škaredé dieťa.Ale v skutočnosti môžu byť negatívne následky vyvolané emocionálnym šokom z toho, čo videli, pretože dievčatá sú „na mieste“ veľmi pôsobivé.
 6. Kontakt s mačkami.Podľa všeobecného presvedčenia bude mať žena, ktorá bola tehotná s mačkami počas tehotenstva, choré dieťa.Čiastočne veda potvrdzuje túto skutočnosť, pretože mačky môžu byť nosičmi toxoplazmózy, ktorá môže spôsobiť potrat.
 7. Špička na nohe.Pra-babičky tvrdili, že posedenie v takej póze by mohlo spôsobiť klubovú nohu dieťaťa, alebo by mal pokrivé nohy.Z lekárskeho hľadiska predstavuje chodidlo chodidlo narušenie krvného obehu v panvových orgánoch a vyvoláva vznik kŕčových žíl.
 8. Vydajte sa na horúci kúpeľ.V tomto prípade lekári úplne potvrdiť toto znamenie, pretože podľa toho, čo sa horúcom kúpeli v skorom období môže spôsobiť potrat, a na konci - to spôsobí pôrod.
 9. Postavte sa na chrbát.Podľa tejto povery by žena mohla porodiť mŕtve dieťa, ale podľa modernej medicíny to nie je úplne pravda.V skutočnosti sa neodporúča, aby žena „v polohe“ spala na chrbte, pretožev tejto polohe je narušená dodávka krvi plodu a následne sa môže narodiť s patológiou, ktorá to spôsobujeniekedy nie je kompatibilný so životom.

Neoprávnené povery

Pre tehotné ženy existuje množstvo absurdných príznakov, ktoré by ženy nemali robiťtoto obdobie:

 1. Oznámte dátum nadchádzajúceho narodenia.Predkovia verili, že v poslednom mesiaci tehotenstva mohli závidieť budúce matky matku závislí a pôrod by bol veľmi ťažký.
 2. Posaďte sa na prahovú hodnotu.Od pradávna sa verilo, že hranica je deliaca hranica medzi dvoma svetmi.Preto, sediaca na prahu, mohla žena „vyzdvihnúť“ zlých duchov.
 3. Ostrihajte vlasy.Toto znamenie už teraz pozoruje mnoho žien, ktoré sú „v pozícii“.Podľa prababičky sú vitálne sily, ktoré sú potrebné pre dievča, ktoré nosí dieťa, sústredené vo vlasoch.Po strihu jej energia oslabovala a stala sa ľahkým terčom pre chorých.
 4. Predobjednávky pre deti.Podľa slovanských tradícií by takéto činy mohli spôsobiť problémy a dieťa by sa vôbec nemohlo narodiť.Zatiaľ čo obyvatelia západných krajín sa naopak rozhodli kúpiť a dať detské veci 1-2 mesiace pred pôrodom.
 5. Tajné jedenie jedla z chladničky.Tento znak súvisel so skutočnosťou, že nenarodené dieťa mohlo vyrastať ako zlodej.
 6. Krížové vlákna, tkanie, sieť, hadica a laná.Naši predkovia povedali, že vďaka takýmto činom sa dieťa mohlo zaplietnuť do pupočnej šnúry.
 7. Fotografia.Od pradávna sa verí, že fotografie sa podieľajú na energii od človeka, takže čarodejníci ich používajú na vykonávanie rôznych magickýchrituály.A predkovia tiež tvrdili, že ak by bola žena, ktorá má dieťa, zachytená vo filme, malo by ťažké narodiť sa.
 8. Farbite si vlasy.Dnes je toto znamenie možné vysvetliť skutočnosťou, že chemické zloženie farby môže poškodiť nastávajúcu matku, ale starší ľudia verili, že v dôsledku zafarbenia kadere sa môže dieťa narodiť so škvrnou na tele.Podobným spôsobom sa interpretuje znak, ktorý hovorí, že tehotná žena by nemala ostro chytiť žiadnu časť tela, napríklad tvár, pretožena tomto mieste bude mať dieťa materské znamienko.

Chlapec alebo dievča?

Pohlavie nenarodeného dieťaťa môže ovplyvniť niekoľko príznakov počas tehotenstva.

 • Ak je brucho široké, okrúhle a vysoké, malo by sa očakávať dievča, a ak je nízko položené a špicaté, potom chlapec.
 • Vzhľad vlasov na bruchu, ktorý nebol pred tehotenstvom, naznačuje, že dievča má dediča.
 • Ťažké prvé mesiace tehotenstva so závažnou toxikózou, bolesťou a zlým zdravotným stavom naznačujú, že sa narodí dievča.
 • Keď žena nosí syna, chce obvykle jesť mäso a chuť na sladkosti bude znamenať jej dcéru.
 • Keď sa tehotná žena v posledných mesiacoch stane obzvlášť atraktívnou, hovoria, že „rozkvetla“, čo znamená, že bude mať chlapca a dievčatá naopak, odoberú krásu svojej matke.
 • Nohy nastávajúcej matky pri narodení dcéry silne napučiavajú.

Známky týkajúce sa priblíženia pri narodení dieťaťa

Tehotenstvo vám umožňuje určiť nielen pohlavie dieťaťa, ale aj dátum blížiaceho sa narodenia.S pomocou niektorých z nich sa tento proces môže urýchliť, ak tehotná žena už „prešla“ dátum splatnosti.

 • zviera bežiace do domu alebo vták lietajúci v okne;
 • pripravoval veci v nemocnici;
 • vykonávajúce všeobecné čistenie.

Na uľahčenie pôrodu musí žena od momentu pôrodu stratiť vlasy a uvoľniť pás, ak existuje.Okrem toho sa mnohým odporúča navštíviť ich svadobný závoj pred odchodom do nemocnice a nechať všetky ozdoby doma.3 dni pred pôrodom nemôžete z bytu brať žiadne veci.Aj v dome, kde nastávajúca matka žije, musíte počas práce otvoriť všetky okná a dvere.

Veriť príznakom v tehotenstve alebo nie, je vecou každého.Ale pretože niektoré z nich majú veľmi rozumné vysvetlenie, mali by sa dodržiavať, aby nepoškodili zdravie dieťaťa.

Výsledky

 • Odporúča sa pozorovať niektoré príznaky, pretožez hľadiska medicíny sú celkom opodstatnené.
 • Nie je potrebné posvätne veriť vo všetky povery a obmedzovať sa na niečo, pretože to negatívne ovplyvňuje psychologický stav nastávajúcej matky.
 • Najpopulárnejšie znaky pomáhajú určiť pohlavie dieťaťa, ale aby sa neurobila chyba, je lepšie ísť na ultrazvuk.