Práca s čakrami: harmonizácia, obnova, aktivácia

Ezoterici sa domnievajú, že príčinou všetkých ľudských problémov je prerušenie práce jeho energetických stredísk - čakry.Preto ich treba neustále diagnostikovať, vyčistiť, odhaliť a zapojiť do iných podobných manipulácií.Prečo musíme pracovať s čakrami a aké metódy tejto práce existujú?Poďme hovoriť podrobnejšie.

Úplné podrobnosti o tom, čo čakry sú v tohto článku.

Čo sú čakry a prečo sú potrebné: stručný opis [[PDN 23]

Čakry sú strediská ľudskej energie, ktoré poskytujú spojenie medzi fyzickými a duševnými entitami človeka.Čakry prijímajú, transformujú a odstraňujú energiu, čím zabezpečujú rovnováhu v tele.Čakry sa nachádzajú takto:

Každá čakra je zodpovedná za osobitné osobnostné črty a zdravie určitých orgánov.Za čo je každé energetické stredisko zodpovedné a čo ohrozuje nerovnováhu čakier je uvedené na tejto stránky.

Ďalej podrobne zvážime všetky druhy manipulácií s čakrami, aby bolo zrejmé, ako prebieha práca s nimi a na čo slúži.

Harmonizácia čakier

Je známe, že absolútne všetky čakry sa nachádzajú pozdĺž chrbtice.energie,vstupujúci do tela, postupne stúpa z dolnej na hornú čakru a úplne sa otvára na konci cesty.To by malo byť ideálne.

Ak je však ktorékoľvek z energetických centier zablokované, bráni tomu, aby sa energia voľne pohybovala zdola nahor.Dosahuje blokovanú čakru a nepohne sa ďalej, čím horné stredy zásobovania energiou stráca.Z tohto dôvodu dochádza k nerovnováhe.

Harmonizácia čakier pomôže uvoľniť požadované energetické centrum.Ide o meditáciu, ktorá postupuje takto:

 • osoba vkladá ruky postupne do každej čakry zdola nahor;
 • v tomto procese je potrebné počúvať seba, cítiť energiu každej čakry: cítiť teplo, pulzáciu, brnenie;
 • , keď sa pocity v blízkosti každého energetického centra zmenia, meditácia sa zastaví.

Tieto manipulácie sa musia vykonávať denne po dobu jedného mesiaca.Ďalej je potrebná prestávka.Opakovanie harmonizácie je určené samotnou osobou a počúva jej vnútorné pocity.

Meditácia čakry

Toto je ďalší spôsob, ako pracovať s čakrami.Ako sa vykonáva meditácia čakry:

 1. Musíte sedieť na stoličke a zaujať pohodlné miesto.Je dôležité držať chrbát rovno a chodidlá umiestniť rovnobežne s podlahou.Dýchanie je čo najhlbšie a uvoľnené.
 2. Potom si pripomeňte, s ktorou čakrou pracujete - tok energie bude treba čoskoro poslať.
 3. Po prijatípohodlné držanie tela, je potrebné nadviazať kontakt s silou Reiki (cítiť tok energie vo vašich rukách).
 4. Zatvorte uši palcami, očami ukazovacími prstami a položte prostredné prsty na obidve strany nosa, ostatné prsty zakrývajú pery.
 5. Najprv zatvorte ľavú nosovú dierku a zhlboka sa nadýchnite.Mali by ste cítiť, ako energia dosiahla Muladhara čakru,
 6. Vydýchnite, potom zatvorte pravú nosovú dierku a opakujte manipulácie, iba tentoraz vdýchnite ľavú nosovú dierku.
 7. Opakujte všetky uvedené manipulácie pre každú čakru postupne zdola nahor.
 8. Potom zhora nadol.

Akonáhle v ideálnom prípade zvládnete dych čakier, postupne sa naučte vidieť každé energetické centrum vo svojej farbe, všimnite si nerovnováhu a fyzicky pociťujte poruchy.

Na konci meditácie je príjemné si ľahnúť, relaxovať a ponoriť sa do svojich vlastných pocitov, cítiť toky energie cirkulujúce v tele.

Otvorenie energetických centier

„Uzavreté“ čakry spôsobujú veľa problémov.Kvôli zablokovaniu jedného centra ostatné nemajú dostatok energie.Preto je človek chorý, trpiaci, nešťastný:

 • uzavretý Muladhara = sexuálne poruchy, agresia, nedostatok inštinktu sebazáchovy;
 • blokovaný Swadhistan = nedostatok emócií, pasivity, šialenstva;
 • uzavretá Manipura = neistota, nedostatok vôle rozvíjať sa;
 • uzavreté Anahata =depresia, osamelosť, nevyžiadaná láska;
 • zablokované Vishuddha = koktanie, problémy s komunikáciou, vyjadrovanie myšlienok ústne;
 • uzavreté Ajna = nedostatok intuície, zlé mentálne schopnosti.

Z tohto dôvodu je otvorenie čakier také dôležité.Robí sa to pomocou meditácie, stanovovania cieľov, sebavypnózy, realizácie princípov konkrétnej čakry.V ťažkých prípadoch sa odomknutie uskutoční pomocou skúseného mentora.

Pozrite si video o práci s čakrami:

Očkovanie čakier

Očistenie čakier sa vyžaduje v týchto prípadoch:

 • vv ľudskej mysli prevládajú negatívne myšlienky, emócie, viery;
 • je „naladený“ na deštruktívne a deštruktívne programy;
 • na osobu sa hovorí „korupcia“: v dôsledku ničivých vonkajších okolností boli niektoré energetické centrá zablokované.

Očkovanie čakier je najčastejšie potrebné u vysokopostavených mužov s najvyšším postavením.Sú to tí, ktorí zastávajú vysoké posty, majú veľa peňazí a sily.Prvým príznakom „upchatia“ energetických centier sú srdcové choroby, problémy s dýchacím systémom a potencia.

Na týchto ľudí je deštruktívne ovplyvnená energia konkurentov, ktorí svojimi negatívnymi myšlienkami a činmi doslova zasiahnu pacienta sám.

Očkovanie čakier by mal vykonávať kompetentný špecialista: hypnotik, psychikár, ezoterik.Starostlivé štúdium vedomia, použitie hlbínmeditatívne praktiky.

Ak problém nie je taký závažný, môžete sa samostatne pokúsiť vyčistiť čakry pomocou meditácií zameraných na vytvorenie pocitu lásky k sebe, vášmu telu, vedomiu.

Obnovenie čakier

Poškodené kvôli vonkajším okolnostiam, energetické centrá sa musia vždy obnoviť.Pomáha to pri špecifickej meditačnej praxi, ktorá sa vykonáva takto:

 1. Postavte sa tak, aby ste sa pozreli na východ.Relaxujte a zamerajte sa na dýchanie.
 2. Predstavte si, že vaše telo je kukla s dvoma otvormi (nad a pod).
 3. Mentálne si predstavte a cítite silný tok energie vo forme lúča, ktorý vstupuje do vášho tela zdola.Prostredníctvom nôh dosiahne tento lúč prvú čakru.Mali by ste cítiť teplo a pulzáciu.
 4. Potom mentálne posuňte lúč energie nahor po chrbtici.Pozdĺž cesty zastavte v každom energetickom centre, naplňte čakry energiou a aktivujte ich.
 5. Ak to nefunguje, existujú prekážky, ktoré sa nedajú prekonať, a preto existujú prekážky.Musia byť tiež vizualizované a potom mentálne spálené energetickým lúčom.
 6. Zamerajte sa na svoje vnútorné pocity.Keď dosiahnete poslednú čakru, pocítite, ako energia zapĺňa vaše telo, každá bunka akoby akoby ožila, zapálená životom.

Keď počas meditácie bude možné nerušene podporovať tok energie telom, potom môžeme povedať, že čakryobnovená.

Aktivácia čakier

Niekedy je človek zdravý: fyzicky a psychicky neexistujú žiadne energetické bloky a svorky, ale necíti chuť na život.V tomto prípade pomôže aktivácia čakier.Metódy tejto manipulácie sú jednoduché:

 1. Zmena postoja .Pamätajte na svoje myšlienky - sú materiálne.Aká žiadosť bola zaslaná vesmíru - to je to, čo dostali.Preto je zakázané preniesť negativitu do vašich myšlienok.Musíte sa naučiť pozitívne a správne formulovať svoje túžby.
 2. Slnko .Slnečné svetlo je obrovský zdroj energie.Človek potrebuje opaľovanie.V lete je to ľahké - zostaňte na slnku najmenej hodinu.V zime je to náročnejšie, ale aspoň polhodinová denná prechádzka popoludní vám pomôže.
 3. Potraviny .70% stravy by malo byť surové ovocie a zelenina.A 30% je varené jedlo.Vyhnite sa nezdravému jedlu: rýchle občerstvenie, hranolky, sóda a ďalšie.
 4. Vizualizácia želaní .Aby ste dosiahli výsledok, je potrebné upraviť tok vašich vlastných myšlienok.
 5. Drahé kovy a kamene .Šperky dávajú mocnú energiu svojmu majiteľovi.Preto je potrebné ich kúpiť a nosiť.
 6. Aromaterapia .Naučte sa vlastnosti a účel vôní.Získajte éterické oleje, ktoré sú pre vás to pravé, použite ich na aromaterapiu a meditáciu.
 7. Spievajúce mantry .Aktivuje pozitívne toky energie.Táto metóda môže zahŕňať akékoľvek ďalšie tvorivé činnosti: tanec, počúvanie hudby, kreslenie.

Práca na čakrách sa najlepšie vykonáva komplexne, aby vám nič neuniklo.