Pravoslávna ikona Pána Všemohúceho: fotografia, hlavný význam, pomoc

Povinnou súčasťou života pravoslávneho kresťana je ikona Pána Všemohúceho, ktorá má, rovnako ako všetky obrázky, svoj osobitný význam.Aby bolo možné pochopiť symboliku, je potrebné veľa poznať a porozumieť.Táto tvár je niekedy spoľahlivá alebo bohatá na symboliku.Je považovaný za najdôležitejší v kresťanskom svete.Potvrdzuje to, že vo väčšine zborov je vybavený v kupolovej časti.Inak z gréčtiny.Pantorrat pre pravoslávnych je car a ten, kto robí spravodlivosť, robí zázraky.

Pravoslávne žijú takmer v každom kúte sveta, a preto je tento obraz večnej maľby ikon večný.Obzvlášť výrazným príkladom úcty bola tvár Všemohúceho Pána.08.09.každoročne oslavuje deň svojej ikony.

História vzhľadu obrázka

Takáto starodávna ikona nezachovala presný čas jej vytvorenia.Dosiahli sa iba prvotné exempláre pripomínajúce zázračný obraz Spasiteľa.A vedeli o ňom už v 4. storočí.To bolo vtedy, keď v starovekých chrámových jaskyniach boli nájdené ikony ukryté pred pohanmi.Kristov obraz bol iný: buď čistého chlapca alebo milého Orfeea, alebo dobrého pastiera.Od tej doby sa Ježišovi dostalo trochu iného obrazu, obyčajne jasného mladého muža obklopeného apoštolami.Bol oblečený celý v bielom.

O niečo neskôr, jehozačal ako manžel predstavovať vedca s knihou v ruke.To už bol obraz zrelého hovorcu s rukou pre ľudí.Počnúc storočím V.Syn Boží sa objavil na mnohých ikonách ako kráľ.Kacíri boli teda veľmi nešťastní, pretože Ho odmietli prijať za Boha, čo naznačuje, že bol iba smrteľný človek s Duchom Svätým zostúpeným na neho.Ekumenické rady však ubezpečili, že Ježiš je Boh a človek.Obraz obyčajného smrteľníka bol daný a zjavil sa pred ľuďmi prostredníctvom svojho života, pomáhal všetkým žijúcim prekonať hriechy a otvoriť im vstup do nebeského kráľovstva.

Po odsúdení heretikov je Spasiteľ symbolom pravdy viery pravoslávnych kresťanov.Image Pantocrator sa dnes vždy koná v strede.

Stručný opis ikony Všemohúceho

Maliari ikon prezentujú svoj obľúbený obrázok rôznymi spôsobmi:

 • kráľovský trón,
 • obrázok v páse,
 • stojaci v plnej výške;
 • Zvitok alebo kniha, otvorené alebo zakryté v ľavej ruke.

Evanjelium, na ktorom sa stránky otáčajú, je pokryté znakmi „alfa“ a „omega“.Sú symbolické a používajú sa vo filozofickom význame „začiatok“ a „koniec“.Ikona Krista je rovnako stará ako vtedy, keď kázal.Nimbus obklopuje hlavu a farba oblečenia symbolizuje nebeský začiatok (modré gamatium), kráľovstvo a mučeníctvo (červená tunika).

Význam ikony Všemohúceho

Táto ikona bola veriacim vždy milovaná a dobre známa.Je pozoruhodné, že na obrázkuje v ňom halo s krížom.Samotný halo je znakom nebeského pôvodu.Zdôrazňuje sa aj pozemská hypostáza Boha.Ako všetci už dávno vedeli, kríž je trpezlivosťou, ktorá upokojila Krista, ako aj víťazstvom nad hriešnym životom a samotnou smrťou.

Ak vezmeme všetky ikony, ktoré dnes existujú, s Kristovým obrazom, potom ich možno rozdeliť do 6 skupín, ktoré sa ďalej delia na ďalších 20 typov.Z nich sú ortodoxní najbližší a najznámejší:

 • „Spasiteľ nevyrobený rukami“,
 • „Pán na tróne“,
 • „Všemohúci lord“.

Dôležitosť tohto obrazu je veľmi dôležitá.Obsahuje všetko: odchádzajúce milosrdenstvo, pripomienka trestu nebies pre každú osobu, ktorá zhrešila a nečinila pokánie.Táto ikona je asistentom veriaceho v ťažkej životnej ceste k lepšiemu životu.Živá pripomienka toho, aká jednotná je Kristova ľudskosť a duchovnosť, aká silná a náročná je jeho obeta.

​​

Nádherný obraz Všemohúceho poskytuje útechníkovi útechu v hlbokom zármutku, pohode, sile na prekonanie prekážok.Veriaci sa modlí pred Ním a pošle Všemohúcemu svoju vďačnosť za podporu a dúfa v úspešný výsledok nadchádzajúcich vecí.

Aká pomoc získava Všemohúci ikona Všemohúceho od ikony

Skutočný veriaci, ktorý získa od odvolania na ikonu Spasiteľa Všemohúceho, útechu a prudký nárast sily, sa môže navždy rozlúčiťs takými negatívnymi vecami vo svojom živote, ako sú

 • vzory hriešnikov,
 • hádzanie duchovných a ťažkých meditácií,
 • bolestivé fyzické zranenia.

O tento obrázok sa zvyčajne môžete opýtať so všetkým, čo nikomu neubližuje:

 • ochrana pred predčasnou smrťou a vážnymi chorobami,
 • predchádzanie klamstvám a porozumeniusklamania
 • ochrana pred krutými a hanlivými skutkami a činmi, ich vlastnými aj zvonka.

Nemôžeme si spomenúť na Boha iba v chvíľach smútku, smútku a iných ťažkostí.Človek o ňom musí myslieť vo chvíľach radosti a víťazstva.Cieľom ísť do kostola by malo byť aj poďakovanie Pánovi za šťastie.Vzostup modlitebných slov musí byť s čistým srdcom.Pred Všemohúcim je potrebné obťažovať nielen seba, ale aj svojich blízkych.

S pomocou Božia tvár často nájde harmóniu, zlepší situáciu v rodine dosiahnutím úplného vzájomného porozumenia.V domoch slúži Všemohúci ikona fotografie, ktorá je prezentovaná, tiež ako talizman proti chorobám.Zúfalí nevyliečiteľní pacienti sa k tomu uchýlia a dostanú úľavu pre seba.Verí sa, že čím silnejšia je viera, tým úprimnejšie sú slová modlitby, tým rýchlejšie príde vyslobodenie.Tí, ktorí sú ženatí, vedia, že táto ikona je súčasťou svadobného páru.

Záver

Obzvlášť uctievané ikony majú svoju starodávnu históriu.Existuje niekoľko druhov, ale všetky sú spojené ústrednou postavou Ježiša Krista so zdvihnutou rukou a napísaným zdrojom na druhej strane.

 • V každej pravoslávnej cirkvi je tvár Všemohúceho Pána.
 • Nie sú žiadne isté sviatky, pretože zobrazený je sám Svätá Milosť.
 • Hovoria však o mnohých modlitbáchnajčastejšie s posvätným textom „Náš otec“.