Pravoslávna modlitba za obžerstvo a obžerstvo

Mnohí ľudia radi jedia chutné jedlo, ale niekedy sa jedlo môže stať zmyslom a zmyslom života.To sa v kresťanstve nazýva obžerstvo a vo svete obžerstvo.Jeden z mojich známych sa neustále sťažoval na ťažkú ​​váhu a pravidelne chodil na diéty.Ako sa ukázalo neskôr, nemohla vydržať jedinú plánovanú stravu, pretože ju priťahovali do chladničky magnetom vo dne iv noci.Pomáha modlitba z obžerstva a obžerstva prekonať vášeň pre jedlo?Radil som tejto žene, aby činila pokánie v cirkvi, zúčastňovala sa na svätých daroch, modlila sa a spoliehala sa na Božie milosrdenstvo.Po chvíli si žena začala všimnúť, že ju stále viac priťahuje chladnička a začala nakupovať jedlo v primeranom množstve.

Hriech obžerstva

Zdá sa, že jesť jedlo je zlé?Koľko hladných ľudí na svete av našej krajine trpí hladom.Hladký človek však veľmi šikovne zvádza ľudí, inšpirujúcich myšlienky o chutnom a zdravom jedle.Bez povšimnutia je človek závislý od jedla a nemôže prestať.Fyziologicky je jeho žalúdok napnutý a závislosť od množstva jedla sa iba zvyšuje.Človek jednoducho neustále pociťuje hlad a nemôže sa toho dosť.

Ďalšou príčinou obžerstva je závislosť na pochúťkach.Všetko to začína malé a potom sa človek dostane do procesu a stáva sa závislým na gurmánskych potravinách.Pracuje iba na tom, aby naplnil svoje lono vynikajúcimi pokrmami, a zmysel svojej existencie vidí iba v tomto.Ale vEvanjelium hovorí, že ten, kto znásobuje telo, znásobuje červy.Táto osoba sa nestará o záchranu svojej duše, ale o saturáciu smrteľného tela.

Svätý Ján Rímsky Cassian o gluttonii povedal:

Je potrebné si uvedomiť, že gluttony nevyhnutne povedú kakékoľvek telesné choroby.Bude to dôsledok nadmernej konzumácie potravín a trestu za hriech.

Ako prekonať obžerstvo

Ak človek neprekoná hriech, hriech ho porazí.Preto by mal kresťan usmerňovať všetko svoje úsilie na prekonanie hriešnej túžby.Obludník nikdy nepristúpil k pravoslávnym postom, ktoré skrotili chtíč tela a nasmerovali myšlienky na duchovného.Najprv musíte zistiť rozvrh príspevkov a držať sa ich.Bude to ťažké, ale modlitba od obžerstva príde k pomoci veriaceho:

Ak ste sa pevne rozhodli vydať sa cestou korekcie, musíte úprimne priznať svoj hriechvyznania.Toto bude prvý krok k porážke hriechu.Kľúčom k úspechu je uznanie a úprimné pokánie.

Ďalej musíte vytvoriť primeranú stravu a prísne ju dodržiavať. Ak prevládajú myšlienky na jedlo, treba si prečítať modlitbu .Modlitba musí byť napísaná na osobitnom liste a vždy po ruke.Postupom času sa modlitba môže učiť srdcom.

Ďalším krokom je vstúpiť do pravoslávneho postu a úplne vydržať.Ak je uvedené, že nemáte chuť pacienta, mali by ste to urobiť.V duchovnom boji proti pokušeniam telaBožie slovo pomôže.Denne čítajte evanjelium, modlite sa a spoliehajte sa na Božiu pomoc.

Rozhodnite sa, aby ste nezačali jedlo bez modlitbového požehnania, po skončení jedla sa Bohu musí poďakovať .Pomôže to naladiť na mierny a primeraný príjem potravín.

Modlitba za požehnanie jedla:

Potom si prečítate modlitbu zo sýtosti:

)

Modlitba za udelenie abstinencie:

Modlitba po jedle:

Ak si niekto uvedomí, že konzumuje jedlo, aby si udržal zdravé telo, hriešne myšlienky ustúpia.Tiež by ste nemali dovoliť „stresové zmocnenie sa“, ktoré v priebehu času môže tiež viesť k obťažnosti a obezite.Veriaci by nemal podľahnúť svetským vášňam a reagovať na stres zvyšovaním príjmu potravy.Je to nezdravé a poškodzuje dušu.

Veriaci, ktorý začal boj proti gluttonii, by mal vedieť o vymýšľaní šikovného pokušiteľa,preto musí boj proti gluttoniu začať okamžite po prebudení ].Obzvlášť užitočné je prečítať modlitby na lačný žalúdok, len keď vstanete z postele.To sa okamžite dostane do duchovnej nálady.Koncentrácia na duchovné jedlo nahradí telesné vášne.

Je užitočné sústrediť sa na myšlienku, žeľudské telo je chrámom Ducha Svätého , takže je zbytočné ničiť ho hriechom a neľútostnosťou.V pravoslávnej tradícii existujú týždňové pôstne dni (streda a piatok), ktoré musia byť prísnedržať sa.V týchto dňoch môžete jesť iba rastlinné jedlo a nie gram zvierat.Týždenné pôstné dni rýchlo zvyknú telo na správnu a primeranú výživu, pretože jeden organizmus čistí toxíny.