Prečo to pravé oko svrbí: prehľad povery

Čas od času svrbia oči každého človeka.Niekto tomuto fenoménu nevenuje pozornosť, zatiaľ čo sa v ňom niekto pokúša rozoznať posvätný význam.Prečo sa to pravé oko poškriaba podľa presvedčenia verejnosti a čo by vám malo toto znamenať?Odpovede na otázky nájdete v nasledujúcom materiáli.

Obsah
 1. Úloha očí v ezoterike
 2. Prečo svrbí pravé oko?
 3. Pravé svrbenie svedčí, do akej dennej doby
 4. Svrbenie pravého oka svrbí: oblasť očí
 5. ) Ak pravé oko svrbí v určitý deň v týždni
 6. Neutralizácia znakov
 7. Lekárska verzia a psychosomatiká
 8. ) Zaujímavé povery o očiach
Úloha očí v ezoterike

Oči sú najdôležitejšie z orgánov ľudského tela, pretože nám poskytujú hlavnésúčasťou všetkých informácií.Ale to nie je zďaleka všetky mystické vlastnosti orgánov videnia - odrážajú vnútornú ľudskú prirodzenosť.Preto sa im často hovorí „zrkadlo duše“.

Oči v ezoterike a psychosomatike sú navyše spojené so schopnosťou jasne vidieť svet okolo nás, správne vnímať všetko, čo sa v ňom deje.S nimi človek vidí súčasnosť aj budúcnosť, skrze ne sa prejavuje dar jasnovidectva, dáva intuitívnu víziu.

Predpokladá sa, že farba očí môže povedať veľa o jeho majiteľovi, konkrétne:

 • modrooký ľudia majú neobvykle zmyselnú a nežnú povahu;
 • zelené oči - rozprávajú o silnej energii;
 • hnedé oči - charakterizujú vášnivé osobnosti;
 • svetlo hnedá - označujú plachosť svojho majiteľa;
 • Čierne oči sú démonické znamenie.

Pravé svrbenie oka, prečo?

Obyvatelia Indie, keď chcú zistiť, čo to pravé oko svrbí, venujú pozornosť pohlaviu osoby.Vplyv znamienok je skutočne odlišný a radikálne odlišný:

 1. V prípade dievčat a žien povera sľubuje úspech v blízkej budúcnosti.
 2. Ale pre mužov a mužov - oplatí sa naopak pripraviť sa na problémy a zlyhania.

Pravé oko svrbí, na aký čas dňa

Je tiež dôležité, v ktorej časti dňa bolo oko rozčesané:

 • Ránohodiny - prenášajte dobré správy.Človek sa môže tešiť, že sa jeho osudu stane niečo krásne, vyslané vyššími mocnosťami.
 • Za priaznivý signál sa považuje aj denná doba.V tomto prípade to znamená, že ste na správnej ceste života, nikde ju nevypínajte.
 • Je poškriabanie toho pravého oka večer?Zostáva teda chvíľu počkať a na vašom prahu sa určite objaví šťastie!Ak sa predtým v živote vyskytli nepríjemné udalosti, potom na ne skoro zabudnete.S najväčšou pravdepodobnosťou však budete musieť tiež pracovať na sebe, najmä aby ste prehodnotili to, čo robíte a hovoríte.
 • Noc - v tomto znamení sľubuje sladké sny a dobrý nočný odpočinok.

Pravé oko znaku svrbí: je to oblasť očí

Stáva saže svrbenie nie je cítiť v orgáne výhľadu, ale napríklad v jeho vonkajšom rohu na pravej strane.V tomto prípade viera predpovedá, že čoskoro uvidíte svojho milenca.

Okrem toho, ak sa vyčesáva spodná časť viečka, budete musieť v blízkej budúcnosti minúť značné množstvo peňazí.

Svrbenie v hornej časti viečka, bližšie k obočiu, naznačuje doplnenie v rodine.

Venujme trochu pozornosti ľavému oku.Jeho svrbenie je spravidla spojené s negativitou - slzy, problémy.Výnimkou budú svrab v ľavom hornom viečku, ktoré vám odporúča pripraviť sa na príjemné stretnutie s rodinnými príslušníkmi.

Ak je pravé oko poškriabané v určitý deň v týždni

Pri interpretácii tohto znaku sa tieto návody vedú nielen podľa dennej doby, ale aj podľa dňa v týždni.

pondelok. Ak sa takáto udalosť vyskytla prvý deň v týždni, je to veľmi pozitívny signál.Čoskoro budete môcť uzavrieť mier s tými, s ktorými ste v hádke.Všetky urážky budú zabudnuté a vzťah začne od nového listu.

Okrem toho svrbenie pravého oka v pondelok povedie o bezprostredných zmenách, ktoré budú veľmi radostné.Všetko, čo sa od vás požaduje, je vyjadriť vďaku vesmíru za možnosť žiť a užívať si všetky kúzla života.V žiadnom prípade sa s nikým nehádajte, nikoho neurazte, nevykazujte závisť.

utorok. Utorok je menej priaznivý deň v týždni.Ak správne oko svrbí v tento deň - je potrebné dobre plakať, pretožečoskoro konflikt.

Aby sa predišlo nepríjemným následkom, odložte všetky závažné záležitosti, nezúčastňujte sa na pochybných udalostiach a sledujte svoje emócie.Koniec koncov, označenie nemožno vnímať ako zlé znamenie, ale ako varovanie, čo by sa nemalo robiť.

Streda. Tretí deň v týždni - sľubuje dlhý výlet do iného mesta alebo krajiny s pozitívnym výsledkom.Môže to byť úspešná služobná cesta alebo príjemná cesta do zahraničia.Všeobecne platí, že bez ohľadu na to, ktorá cesta je ponúknutá - neignorujte ju, je to veľmi dôležité pre váš život.

Legenda občas hovorí o príchode priateľov alebo príbuzných zo vzdialených krajín.

Štvrtok. Veľmi dobrý deň na svrbenie v správnom orgáne videnia.Podľa legendy budete mať čoskoro zábavu a užijete si život.Niečo ti prinesie more pozitívnych emócií, smiech, dá týždeň pozitívneho náboja.

piatok. Piaty deň v týždni sľubuje nález.Je pravdepodobné, že sa objaví dávno stratená vec alebo množstvo peňazí.S takým neočakávaným prekvapením osudu budete potešení, takže celý deň strávite vo skvelej nálade.Je dôležité, aby ste neprehliadli svoju šancu, a preto počas celého dňa venujte pozornosť malým veciam.

sobota. Ak je pravé oko poškriabané šiesty deň v týždni, znamená to, že čoskoro bude romantický dátum sľubný úspech.Ak už máte vzťah alebo manželstvo - skvelý dôvod, prečo pozvať svojho partnera na romantickú večeru v reštaurácii.Takéto gesto bude mať priaznivý vplyvatmosféra vzťahu.

nedeľa. Podľa všeobecného presvedčenia je pocit svrbenia v správnom orgáne videnia v nedeľu v týždni znamením svadby.Ak ste stále sami - v blízkej budúcnosti sa zoznámte s budúcim manželom.Stretnutie bude radostné a začne šťastný vzťah, možno aj sám, až do konca života.

Neutralizácia znamienok

Zistili ste, že znamienka vám sľubujú niečo málo dobré?Nenechajte sa ponáhľať, pretože to môže byť neutralizované!Na to stačí len poškriabať oko iba pomocou pravej ruky.A všetko sa robí opatrne, bez toho, aby ste stlačili oko a bez toho, aby ste mu ublížili.

Druhou možnosťou neutralizácie je ísť do kuchyne a začať rezať cibuľu, ktorá spôsobí roztekanie sĺz.To je veril, že potom už žiadny plač dnes.

Aby sa veci nevyriešili s nikým, choď do okna, poškriabaj si oko koncom prsta a povedz nasledujúce slová:

„Mote, mote, nechaj oko, nepotrebuj hádku zo zlého oka.".

Prívrženci kresťanskej viery konajú trochu inak.Najprv tiež pravou rukou poškriabajú podráždenú oblasť, potom ho trikrát krstia a prečítajú ochrannú modlitbu.Deje sa tak preto, aby sa chránili pred zlými duchmi, ktorí chcú zbaviť osobu daru zraku.

Ale naši predkovia Slovania vykonali jednoduchý rituál, ktorý im umožňuje chrániť sa pred problémami - ukázali figu, treli si oči a umyli sa pod prúdom pramenitej vody.S takýmito činminečistá sila, ktorá sa snaží vstúpiť do ľudského tela pomocou orgánov videnia.

Lekárska verzia a psychosomatika

Svrbivé prípady svrbivých orgánov videnia nie sú úplne spojené so znakmi, a dôvod je čisto fyziologický.V dnešnom modernom svete majú naše oči veľmi ťažké obdobie kvôli zvýšenému zaťaženiu.

Preto môžu oči začať svrbiť z týchto dôvodov:

 • , ak ste pracovali dlhú dobu za obrazovkou monitora alebo smartfónu;
 • dlho sledovali televíziu;
 • sa zaoberali záľubami, ktoré vyvíjajú zvýšené zaťaženie zrakom (čítanie, šitie, pletenie atď.);
 • môžu mať nedostatok určitých vitamínov v tele;
 • nespali ste dosť;
 • často trpia stresom.

Ak problém nevyriešite, v budúcnosti sa určite zhorší, čo môže znížiť ostrosť zraku.Preto, ak oči začali svrbieť podozrivo často - nezabudnite určiť presnú príčinu.

Z najpopulárnejších sa uvádza:

 • Alergia.Na kozmetiku (očný krém, riasenka, odličovač), prach, chlpy zvierat, rastliny, chemikálie pre domácnosť atď.
 • Syndróm suchého oka.Ovplyvňuje to hlavne ľudí, ktorí musia tvrdo pracovať na svetelných obrazovkách, ako aj na dôchodcoch.
 • Znečistenie.Môže sa stať, že svrbenie mote práve zasiahlo oko.
 • Nesprávne vybrané okuliare alebo kontaktné šošovky.
 • Dokonca aj svrbiace oči môžu naznačovať vývoj infekčných patológií.(blefaritída, konjunktivitída a ďalšie).
 • Označuje choroby gastrointestinálneho traktu, diabetes mellitus a choroby pečene.
 • V niektorých prípadoch sa v nej hovorí o prítomnosti ciliárneho roztoču.

A psychosomatika (doktrína, že príčinou fyzických prejavov všetkých chorôb sú psychologické poruchy), hovorí, že česané oko povie osobe o prítomnosti silných negatívnych emócií (agresia, hnev, vina a iné).,

Psychosomatickou príčinou konjunktivitídy je aj silné podráždenie a vnútorná negativita.Potom pokožka očných viečok tiež začne dráždiť, sčervená, cíti sa v nej brnenie a poškriabanie.To isté platí pre orgány videnia.Ak to, čo človek vidí, ho veľmi rozhnevá, prejavujú sa podráždenia očí.

Zaujímavé povery o očiach

 1. Ak sa pravé oko začne rozprestierať, v každom živote sa môžete spoľahnúť na šťastie.Platí to pre vážne akvizície, zoznamky, zmenu zamestnania atď.
 2. Vzhľad jačmeňa v ľavom oku - naznačuje poškodenie alebo zlé oko.Hovoríme o úmyselnom zlom diabole a nie náhodnom.Takže niekto vedome prial človeku zlo.
 3. Jačmeň v pravom oku má pozitívnejší výklad.Znamenie hovorí, že nepriatelia sú bezmocní, aby spôsobili človeku zlo, jeho energia je príliš silná.
 4. Cilia fall - znamená, že si prajete.Stane sa to však realitou, ak správne uhádnete, pod akým okom je mihalnica.Ak ste to uhádli, položte si ho na dlaň a vyfúknite ju, počnúc najvnútornejšou túžbou.
 5. Vzhľad pupienka pod pravým okom.Verí sa, že napravo od každého z nás je osobný strážny anjel, ktorý chráni pred problémami a nasmeruje nás na správnu cestu života.

Okrem toho je pravá strana tela spojená s prepožičiavaním.A pupienok, ktorý sa objaví na pravej strane, je znakom toho, že na ostatných ľudí trávite priveľa vitality.A ak sa pupienok objavil priamo na oku, čoskoro budete mať dobrý čas v príjemnej spoločnosti.Pre slobodné dievčatá - sľuby splniť budúceho manžela.

Teraz viete veľa možností, pre ktoré to pravé oko svrbí.Veriť v populárne povery alebo nie, je vecou každého z nás.Hlavná vec je vždy sa snažiť naladiť na pozitívne a vzdať sa negatívnych emócií, ktoré vyvolávajú rôzne zdravotné poruchy.

A samozrejme, nebude to bolieť, aby ste si dali pozor na svoje oči, pravidelne kontrolovali svoj zrak a včasne odstraňovali akékoľvek vzniknuté choroby.

Nakoniec si pozrite súvisiace video:

Marissa