Prehľad fialových kameňov s ich charakteristickými vlastnosťami

Od pradávna boli drahé aj polodrahokamové kamene známe nielen pre svoj atraktívny vzhľad, ale aj pre svoje vysoké magické vlastnosti.Na Zemi nie je veľa drahokamov, ktoré majú fialový alebo fialový odtieň.Najbežnejšie a najznámejšie sú ametysty a charoity, o niečo menej ako zásoby purpurových zafírov a topázy.V tomto materiáli budeme brať do úvahy všetky fialové kamene s ich charakteristickými vlastnosťami a schopnosťami.

Aký druh energie majú purpurové minerály samy o sebe

Podobné drahokamy začlenili vlastnosti červených a modrých kameňov a sú určené na vyvolanie fyzického aj duchovného rozvoja.Kamene fialového odtieňa s vysokou mierou priehľadnosti vytvárajú kontakt s paralelnými svetmi, zlepšujú intelektuálne schopnosti človeka a priaznivo ovplyvňujú fungovanie mozgu.Šperky s nimi by sa mali používať, keď nemôžete nájsť zmysel svojho života a získať odpovede na otázky, ktoré sa vás týkajú.

Stále fialové drahokamy uľahčujú proces zanechania závislostí.Je osobitne preukázané, že zástupcovia požiarneho prvku sa na ne obracajú so žiadosťou o pomoc, ale budú užitočné aj pre Rýb a Blížencov.Ľvov, Baran a Strelec urobia fialové drahokamy múdrejšími a pridajú k nim zdržanlivosť a taktiku.

Fialové kamene budú vynikajúcimi talismanmi pre všetkých, ktorí vykonávajú duševnú činnosť a sú neustále núteníhľadať nové vedomosti.Môžete ich tiež použiť ako talizman pre šťastné rodinné vzťahy.

Prehľad fialových drahokamov a ich vlastností

  • Spinel - jeho kryštály sú vysokej kvality, a preto stojí veľa - za 1 karát budete musieť zaplatiť niekoľko stoviek dolárov.Najdrahší je považovaný za almandínový spinel, ktorý má krásny purpurovo-červený odtieň.

Spinel sa v šperkoch používa už od stredoveku a dnes sa kameň nachádza v luxusných šperkoch, vkladá sa do zlata najvyššej úrovne a platiny.

  • Sapphire.Fialové korundy sú najdrahšie zo všetkých farebných verzií.Iným spôsobom sa kamene nazývajú aj orientálne ametysty.Miestom ťažby fialových zafírov je India a Srí Lanka.

Vanádové impregnácie dodávajú kameňu neobvyklú fialovú farbu, ale priehľadnosť je charakteristická pre najdrahšie exempláre.Výnimkou sú kamene s asterizmom, ktorých cena často presahuje desiatky tisíc dolárov.

  • Ametyst - kameň pôsobí ako jedna z odrôd kremeňa .Je to vlastne súčasťou schopnosti meniť odtieň v závislosti od rôznych javov sveta.

Ametysti začali používať starovekých Grékov ako ozdobný minerál, z ktorého sa vyrábali aj dekorácie a výrobky pre domácnosť.Egypťania ozdobili týmto kameňom trón svojho faraóna.A dnes je ametyst jedným z najobľúbenejších šperkov z kameňov: je vhodný na rezanie, hoci nájdete ajkryštály bez spracovania.

  • Amethrin je ďalší typ kremeňa, ktorý kombinuje zloženie ametystu a citrínu.Pomerne populárny a viaczónový krištáľ.

Amethriny (tiež nazývané bolivianty) sa nachádzajú v žltých a fialových odtieňoch fialovej a tiež v broskyňovej a fialovej farbe.

  • Almandín - je purpurový poddruh z granátového jablka.Hlavnými globálnymi dodávateľmi almandínov sú Madagaskar, Srí Lanka, Austrália, Fínsko a niektoré ďalšie štáty.Tieto fialové kamene sa vyznačujú vysokou tvrdosťou, jasným leskom a vynikajúcou priehľadnosťou - všetky tieto vlastnosti robia z almandínov populárny minerál pre šperky.
  • Kunzit - je v západných krajinách vysoký dopyt a v našej krajine sa teší popularite.Kunzit má krásnu jemnú ružovú farbu.Nie je to tak dávno, čo boli kunzity pripisované jednej z odrôd ametystov, ale začiatkom 20. storočia založili skutočný pôvod drahokamu - spodumene, známe tiež ako ametyst lítny.

Malo by sa poznamenať, že kunzity väčšinou nie sú veľmi kvalitné, je ich ťažké ich spracovať a ich prirodzený odtieň sa stráca počas zahrievania.Z tohto dôvodu nemajú veľmi vysokú cenu - v rozmedzí 10 až 50 dolárov za 1 karát.

Do skupiny falošných a polodrahokamov patria aj títo zástupcovia:

  • Jadeite - veľmi drahékameň, rôzne nefritové.Jadeites, na základe ich kvality, môžu byť použité v rôznych oblastiach - od šperkov po rôzne remeslá.Transparentné jadeity budú stáť niekoľko stoviek dolárov za karát, a to napriek skutočnosti, že cena okrasných minerálov je len niekoľko konvenčných jednotiek za 1 karát.
  • Charoit - kameň sa vyznačuje najbližším možným prístupom k odtieňu orgován a bizarným prírodným vzorom.Miesto ťažby charoitov je iba mesto Irkutsk (Rusko).Minerál má jemný lesk a svetlé inklúzie, šperky z neho sú vyrobené.

  • Turmalín - má bohatú farebnú schému.V prírodných podmienkach nájdete fialovú paletu turmalínu (priehľadnú), ktorá sa zvyčajne používa na výrobu šperkov, pretože je najľahšie rezať.Na Sibíri sa ťaží iný druh kameňa - siberit, ktorý sa vyznačuje načervenalým odtieňom.
  • Sugilit je veľmi mladý vzácny minerál, ktorý sa objavil prvýkrát až v polovici minulého storočia.V roku 1944 minerológ Kenichi Sagas na japonskom súostroví našiel cukríky nízkej kvality.Kameň dostal meno na počesť svojho objaviteľa.

Sugility sa vyznačujú vysokými magickými schopnosťami.Tieto minerály napríklad pomáhajú prebudiť u človeka latentné schopnosti telepatie a tiež zvyšujú dar jasnovidectva.

Magická sila fialových kameňov

Minerályfialové odtiene sú najzaujímavejšie v mystickom pláne.Táto úžasná farba kombinuje kúzlo iných odtieňov a má veľmi silnú energiu.

Purpurové drahokamy od staroveku sú preto veľmi žiadané medzi kúzelníkmi, médiami a psychikmi.Mystici, ktorí používajú podobné minerály, vyvolali mimozemské bytosti, zvýšili svoje skryté magické schopnosti, intuíciu a dar predvídania budúcnosti, objavili ďalšie skutočnosti a mohli odhaliť tajomstvá nášho vesmíru.

Najvhodnejšími kovmi na rámovanie purpurových kameňov sú biele zlato, striebro a platina, ale dôležitú úlohu zohrávajú druhy kameňa a jeho vlastnosti čistoty.

Na konci článku si pozrite zaujímavý videoklip:

Marissa