Prehľad jedinečných vlastností kameňa chalcedón: vlastnosti

Chalcedónia je priesvitná odroda kremeňa.Jedna verzia pôvodu mena kameňa tvrdí, že slovo „chalcedony“ je spojené s názvom oblasti Chalkedon (nachádza sa v oblasti Malej Ázie, neďaleko Marmarského mora).Ale z rôznych zdrojov sa chalcedón nachádza pod týmito názvami: kalifornský mesačný kameň, modrý mesačný kameň, kameň sv. Štefana, ako aj kameň Mekka.

Obsah
 1. Odrody minerálov
 2. ) Ak nájdu chalcedón
 3. liečivá sila minerálu
 4. magické vlastnosti chalcedónu
 5. Chalcedónia a astrológia
Odrody minerálov

Tento úžasný klenot v prírode sa vyskytuje v širokej škále druhov, z ktorých každý má svoju vlastnú charakteristickú farbu a štruktúru.,

Celkovo je možné rozlíšiť tieto odrody chalcedónu:

 1. chryzopráza - siliky, ktoré sa vyznačujú jemnou kryštalickou štruktúrou.V zložení chryzoprázy nájdete kremeň, chalcedón s malým percentom maganitov a tridymitov.Chalcedónia sa vyznačuje zeleným odtieňom, ktorý určuje prítomnosť niklu v kompozícii.
 2. Mortolity sú pomerne zriedkavým druhom chalcedónu, ktorý je vo svojom zelenkavom odtieni veľmi podobný chryzopráze.V prírode sa nachádzajú nasýtené zelené, hlboké smaragdové alebo svetlo zelené minerály.Nikel v zložení motorolitov chýba a kameň má svoju vlastnú farbuprijaté v dôsledku prítomnosti oxidu chrómu.
 3. Zafíry sú mäkké modré minerály, ktoré sú v šperkoch veľmi populárne.Neobvyklá farba poskytuje úžasný efekt lomu farby v kameni.
 4. Karnelians - pravdepodobne všetci počuli o tomto type chalcedónie.Klenot sa dá ľahko identifikovať podľa jeho charakteristického červenkastého odtieňa, ktorý je často doplnený pruhovanými škvrnami.Okrem červeného kornelia sa vyskytuje aj v hnedých, žltých a okrových odtieňoch.Táto farba umožňuje dosiahnuť oxid železa obsiahnutý v minerále.
 5. Cacholongy - vzácnejší druh chalcedónu sa vyznačuje bielou alebo mliečnou farbou.Kameň môže byť tiež nazývaný „mliečny opál“.Minerál sa z veľkej časti vyznačuje poréznou neurčitou kompozíciou.
 6. Acháty sú modrasté, modré alebo fialové chalcedóny s hustými pruhmi v textúre.Sýtosť farieb kameňa bude závisieť od stupňa zarastania kremeňa.
 7. Mokhoviki - názov týchto kameňov poskytuje ich farebnú štruktúru, ktorá sa veľmi podobá prírodnému machu.V zložení zotrvačníka nájdete také chemické prvky: počnúc oxidom železa a končiac mangánom a niklom.V prírode nájdete množstvo farebných verzií mechového mušky - môžu mať chladný, oceľový odtieň, ktorý sa mení na mliečno-biele.
 8. Chalcedony onyx - tento skvost je tvorený hustou vrstvou chalcedónu a kremeňa.Okrem toho sa onyxy líšia v charakteristických prúžkoch, ktoré spravidla majúčervenkastý odtieň.
 9. Jasper - vďaka jemnozrnnej štruktúre kremeňa získava jaspis jedinečné vzory veľmi podobné rôznym kučerám.Paleta farieb kameňa sa líši od bledožltých až po bohaté medové tóny.
 10. Endrigues - tieto kamene sa vyznačujú priesvitnosťou a svetlými farbami.

Tam, kde sa nachádza chalcedónia

Najviac chalcedónu sa nachádza v sopečnej hornine, ako aj v oblastiach s termálnymi prameňmi.Z regiónov sveta, v ktorých sa nachádzajú hlavné ložiská kameňa, je možné uviesť: Island, Južná Amerika, Peru a niektoré ostrovy - napríklad Feroi.

Pokiaľ ide o Ruskú federáciu, je tu tiež dostatok ložísk drahokamov - ťaží sa tu z horniny.Na prvom mieste v zozname vedúcich predstaviteľov výroby chalcedónu sú Ural, Karélia a Sibír.Banky riek Don a Volga sú navyše bohaté na kameň.

Najatraktívnejší vzhľad kameňa je v sopečnej hornine - vyznačuje sa veľmi zložitou štruktúrou a svetlou farbou.

Liečebná sila minerálu

Nasledujúce liečivé vlastnosti sú charakteristické pre chalcedón:

 • Kameň bude vynikajúcim pomocníkom.pri nervovom vyčerpaní uvoľní majiteľa depresie, normalizuje spánok, odstráni nespavosť a nočné mory
 • Modrastá chalcedón pomáha zvyšovať krvný tlak a normalizuje srdcové funkcie
 • Šperky s chalcedónom sa musia nosiťpre tých, ktorí trpia nadmernou vzrušivosťou nervového systému

Ale venujte pozornosť skutočnosti, že šperky s chalcedónom by sa nemali nosiť neustále!

Magické vlastnosti chalcedónu

Od staroveku ľudia obdarovali kameň celým radom magických vlastností:

 1. Verí sa, že vďaka nemuobrovský energetický potenciál človeka sa ľahko dokáže vyrovnať s ťažkými životnými situáciami, takže kameň bol použitý na zlepšenie nálady a zbavenie sa melanchólie.
 2. Chalcedónia vám umožňuje zostať v rovnovážnom stave za akýchkoľvek životných okolností, zabrániť vývoju agresivity a hnevu svojho pána.
 3. Kameň spôsobí, že chamtivá osoba bude štedrejšia a dá neobmedzené sebavedomie neobmedzenému sebavedomiu.
 4. Vzhľadom na výrazné magické vlastnosti obsadil chalcedón významné miesto v rôznych rituálnych akciách a rituáloch medzi kúzelníkmi.Z nej sa vyrábajú rôzne amulety, amulety a talizmany, ktoré sú určené na ochranu majiteľa pred zlými duchmi.
 5. Najmä chalcedón pomáha nezosobášeným ženám: pomocou šperkov s chalcedóniou budú vyzerať atraktívnejšie a sexy v očiach muža a čoskoro budú môcť nájsť svoju lásku.Preto sa ženám odporúča používať náramky s kameňom.
 6. Kameň môže tiež pomôcť udržať harmonickú atmosféru v existujúcich vzťahoch - je potrebné dať pod nespracované kúsky horniny podmatrac, na ktorom sa chystáte spať, aby ste si všimli magický účinok minerálu.

Nezabudnite, že na prejavenie magických schopností kameňa musíte nevyhnutne veriť v jeho pomoc.

Chalcedónia a astrológia

Astrológovia sú presvedčení, že farba kameňa je najvhodnejšia pre značky Zeme.Zodiac.Každý typ chalcedónu sa však vyznačuje charakteristickými črtami a vlastnosťami.

Je bežné, že všetky druhy kameňa majú upokojujúci a upokojujúci účinok na svojich majiteľov.Urobia človeka pokojnejším, poskytnú jasnosť vedomia a naplnia potrebnú duševnú silu.

Astrológovia sa domnievajú, že predstavitelia všetkých súhvezdí zverokruhu môžu nosiť predmety s kameňom.Ale najvýraznejšia pomoc, ktorú klenot prinesie Panne a Vodnári.Je dôležité dodržiavať určité pravidlá pre výber farieb pre rôzne znamenia zverokruhu.

Preto by si Taurus a Váha mali zvoliť zelené a žlté kamene.

Scorpions môžu používať čierne drahokamy.

Kozorožec vyhovuje všetkým tmavým odtieňom kameňov.

A Strelec bude pociťovať najvýraznejšiu pomoc minerálu v akejkoľvek farebnej verzii, pretože im poskytne silný náboj pozitívnej energie, urobí ich úspešnejšími a morálnejšími.

Veľmi často sa chalcedón nazýva mesačnými kameňmi, takže sú ideálne pre tých, ktorí sa narodili presne v tejto fáze mesiaca a premenili ich v ideálny amulet a talizman.

BNa záver si pozrite tematický videoklip o chalcedónii:

Marissa