Prehľad úžasných vlastností akvamarínového kameňa

Akvamarínový kameň je predstaviteľom rodiny berylov, majiteľom bledomodrej alebo priehľadnej farby.Vďaka svojmu neobvyklému názvu vyvoláva asociácie s morom az dobrého dôvodu - vzhľad minerálu pripomína mrazenú kvapku morskej vody.Akvamarín má bohatú históriu a dodnes neprestáva udivovať obrovským rozsahom užitočných liečivých a magických vlastností, o ktorých budeme hovoriť neskôr v tomto článku.

Všeobecné vlastnosti akvamarínového kameňa

„Morský“ kameň s ohromujúcimi farebnými variáciami od svetlo modrej po zeleno-modrou priťahuje pozornosť zmenou farby narôzne podmienky.Pri pohľade na minerál v uhle môžete obdivovať veľkolepú hru jeho modulácií.

V roku 1609 belgický vedec Boethius de Boote pomenoval kameň Aquamarine presne z dôvodu jeho podobnosti s morskými prvkami.

Existuje verzia, v ktorej je kameň schopný cítiť náladu svojho majiteľa a má naň priaznivý vplyv.

Magické vlastnosti akvamarínového kameňa

 • Hlavnou úlohou, ktorú akvamarín rieši pomocou tresku, je odhaliť nepravdivé informácie.Osoba, ktorá nosí šperky s týmto kameňom, má príležitosť objaviť skutočný význam toho, čo sa deje.Emocionálne minerál odhaľuje to, čo sa skrýva pred väčšinou ľudí.
 • Kameň usmerňuje myšlienky a činy človeka pozitívnym smerom tak, aby mu a jeho sprievodu priniesli dobro.
 • Akvamarín je tiež zodpovedný za spravodlivosť a je učiteľom, ktorý je schopný viesť „skutočnú cestu“.
 • Minerály kontrolujú činnosť krčnej čakry, pomáhajú vyrovnať sa so strachom z rozprávania na verejnosti, je ideálnym maskotom pre učiteľov a učiteľov, ako aj pre všetkých, ktorých profesia je spojená s hovorením.Použitím šperkov s akvamarínom prebudíte v sebe dar výrečnosti a budete môcť pokojne vyjadriť svoj názor bez neprimeranej agresivity.
 • Ďalší pozitívny bod - kameň aktivuje mentálnu aktivitu, urýchľuje reakciu.Okrem toho prispieva k rozvoju tvorivých schopností, pomáha ľuďom v každej situácii udržiavať si vlastné názory.
 • Vlastnosti akvamarínu zmeniť farbu, ktoré sú spôsobené rôznymi faktormi, sú pôsobivé.Prvým dôvodom zmeny farby je počasie, pretože kameň stmavne pred búrkou, hurikánom alebo búrkou.Druhý - minerál je vynikajúcim meradlom nálady jeho majiteľa - ak je vonku pekné počasie a kameň stmavol, znamená to, že jeho majiteľ je teraz smutný a osamelý.
 • Stojí za to odmietnuť použitie šperkov s akvamarínom ľuďom, ktorí radi klamú - nebude im pomáhať, ale iba mu ublížiť.
 • Klenot má silnú energiu, naplňuje ju životne dôležitým spôsobomsily, motivuje k činnosti.Z tohto dôvodu sa neodporúčajú nosiť tí, ktorí sú dostatočne aktívni - účinok kamene sa tak výrazne zníži.
 • Pokiaľ ide o sféru lásky, tu kryštál pomôže vrátiť stratenú lásku, pomáha zmierenie.Vďaka tomuto drahokamu si partneri s rôznymi záujmami a vyhliadkami na život rýchlo nájdu vzájomný prístup, ku konfliktovým situáciám nedochádza tak často.

Prstene s akvamarínom sa tradične prezentujú ako symbol lásky a vernosti, pomáhajú plniť sľuby lásky.Láska kúzla minerálu je taká silná, že pôsobí aj na veľké vzdialenosti.V dávnych dobách existovala dokonca tradícia, keď si milovníci vymenili šperky s týmto kameňom pred dlhým oddelením.

 • Okrem všetkých vyššie uvedených minerálov stabilizuje ľudské emócie.Úspešne zvláda také negatívne podmienky, ako sú depresia a apatia, zlá nálada, smútok.Pomôže tiež jeho pánovi (alebo milenke), aby sa stal pokojnejším, odstránil zbytočné emócie a vášne, ktoré pre vás môžu urobiť zlo, v prvom rade pre vás, eliminuje triezve myslenie a zbavuje adekvátneho vnímania situácie.
 • Odstraňuje kameň a negatívne návyky (túžba po alkohole, fajčenie tabaku, rôzne lieky).
 • A posledná pozitívna magická vlastnosť kryštálu - chráni cestujúcich pred rôznymi nešťastiami.Tradične maskot kameňa pre námorníkov.

Liečivé vlastnosti akvamarínového kameňa, ktorý je vhodný pre

 1. Hlavným priaznivým účinkom tohto minerálu je zlepšenie imunitného systému tela.
 2. Kameň má tiež pozitívny vplyv na stav nervovej sústavy, pretože má príjemný upokojujúci účinok.
 3. Čistí telo toxíny a rôzne škodlivé látky.
 4. V mnohých ohľadoch budú liečivé vlastnosti drahokamu závisieť od druhu šperku, s ktorým budete nosiť, a s ktorým orgánom bude v najbližšom kontakte.Akvamarín má vo všeobecnosti pozitívny vplyv na fungovanie štítnej žľazy (pri nosení s príveskom, korálkami alebo náhrdelníkmi), na stav kože (na tento účel sa používajú krúžky a prstene), pomáha odstraňovať bolesti hlavy, odstraňuje strach a fóbie, normalizuje spánkové procesy (spoužitie vo forme náušníc).
 5. Morský miner s krásnym morským menom vás zachráni pred morskou chorobou.
 6. Minerál je mimoriadne prospešný pre krvný obeh, metabolický proces v tele a pomáha pri čistení krvi.
 7. ​​
 8. Kameň zmierňuje aj príznaky bolesti zubov.
 9. Pomôže tiež tým, ktorí trpia gastrointestinálnymi patológiami, trpia chorou pečeňou, žlčníkom - žlčník - akvamarín sa vyrovná so všetkými týmito chorobami.
 10. Nesmieme zabúdať na pozitívny vplyv minerálu na orgány videnia.

Od staroveku ľudia oceňovali akvamarín vysoko za prítomnosť jeho liečivých a magických vlastností.Aktívne sa používa na liečenie rôznych patologických stavov, ako aj na neharmonizuj svoj život.

Môže vám však pomôcť iba prírodný kameň.To by nemalo byť ťažké, pretože minerál nie je obľúbený u tých, ktorí sa podieľajú na falšovaní.Preto pri nákupe dávajte pozor na vlastnosti vzhľadu produktu a pamätajte, že prírodné akvamaríny nemôžu mať dokonale hladký povrch, vždy majú asymetrické výčnelky.

Ktoré zo znamení zverokruhu je vhodné pre minerál

Akvamarín je vhodný pre zástupcov takmer všetkých súhvezdí, ale je vhodný pre všetky znamenia.ovplyvňuje rôznymi spôsobmi:

 • Škorpión - harmonizuje vzťahy v rodine, s príbuznými a priateľmi.
 • Ryby - zlepšujú všetky dobré vlastnosti ich charakteru, zvyšujú ich informovanosť.
 • Ukázalo sa, že Baran nosí šperky s opísaným minerálom, aby porozumel skutočnej povahe vecí, aby sa stal obozretnejším.
 • A pre Vodnára bude akvamarín ideálnym talizmanom.
 • Strelec sa dokáže zaobísť bez tohto kameňa, ale napriek tomu pomôže tým, ktorí sa stali tvrdšími, stať sa viac sťažujúcimi.
 • Váhy vďaka minerálu dosahujú úspechy v živote.
 • Kozorožec kameň zlepšuje osobný život.
 • Levy upokojia svoj nervový systém, budú vyváženejšie.
 • Raky už od prírody nie sú príliš rozhodujúce, preto sa ukazuje, že majú akvamarín, čo pomôže odstrániť túto vlastnosť ich charakteru.
 • Býk Taurus zmierňuje depresívne stavy.
 • Klenot pôsobí na Blížencov nie príliš priaznivo - jeSpôsobuje zmätok myšlienok a narúša koncentráciu.Preto sa bude musieť opustiť.

Teraz viete všetky vlastnosti, ktoré má akvamarínový kameň, oboznámili sme vás aj s jeho fotografiou.Nakoniec by ste si mali určite pozrieť video o tomto kameni:

Marissa