Prehľad významu farieb v krúžku chameleónu

Vždy som sa zaujímal o ezoteriku: rôzne neobvyklé veci, ktoré často vzdorujú logickému vysvetleniu, ale to ich neznižuje.Priťahujú ma tarotové karty, runy a astrológia, ako aj predmety so špeciálnymi vlastnosťami.Medzi ne patrí úžasný chameleónový prsteň (známy tiež ako prsteň nálady).V tomto článku vám chcem odhaľovať význam farieb krúžku chameleónu a poskytnúť o ňom maximum informácií.

Čo je chameleónový kruh?

Chameleónový prsteň je pravdepodobne najneobvyklejším doplnkom.Pôsobí ako predmet určitých šperkov, ktoré menia svoju farbu za rôznych teplotných podmienok vďaka špeciálnym prvkom citlivým na teplo.

A môžete sledovať, ako červený krúžok zmení svoju paletu za pár okamihov, keď zmení farbu na žltú, zelenú, čiernu alebo sa zmení na inú farbu.
Historická poznámka

Klenotníci začali používať prvky citlivé na teplo zo 70. rokov minulého storočia.Prvý, kto prišiel s takým originálnym nápadom, bol americký klenotnícky odborník Marvin Wernick.

Zdroj inšpirácieMarvin sa stal článkom o termosenzitívnych kryštáloch v lekárskej praxi v roku 1974.Začiatkom roku 1975 sa klenotníkovi podarilo vyzdvihnúť prvok, ktorý mení jeho odtieň za podmienok teploty blízkej ľudskému telu.A do druhého mesiaca zimy 1975 bol zakúpený prvý produkt, ktorý zmenil odtieň.

S cieľom nalákať zákazníkov do reklamnej propagandy začali naznačovať, že chameleónsky prsteň údajne hovorí o nálade jeho majiteľa.Celkovo je to celkom pravdepodobné, pretože pod vplyvom emócií sa teplota ľudského tela mierne mení a dekoratívne prvky, ktoré reagujú na teplo, zachytávajú také malé zmeny.

Marvin Wernick chcel toľko, aby začal predávať šperky, ktoré vyvinul tak rýchlo, že sa im ani neobťažoval patentom.V niektorých prípadoch sa preto tvorca šperkov citlivých na teplo nazýva Joshua Reynolds.

Je potrebné poznamenať, že chameleónový kruh si rýchlo získal svoju povesť.Len v prvom roku sa uskutočnil nákup produktu, ktorý priniesol majiteľovi pätnásť miliónov dolárov.Ich sláva však pominula tak rýchlo, ako sa zdalo, a podniky skrachovali.

Ale dnes je móda pre šperky citlivé na teplo späť.

Charakteristiky chameleónových prsteňov

Prstene s chameleónovými kameňmi majú okrem svojej neobvyklosti aj určité vlastnosti.Budeme ich študovať podrobnejšie nižšie.

Materiál na výrobu

Základný materiál na výrobuVýroba týchto úžasných produktov obsahuje termosenzitívny prvok - tekuté kryštály.Začnú reagovať na zmeny ukazovateľov teploty v rozmedzí od tridsaťdva do tridsaťosem stupňov Celzia.

Metodika výroby šperkov

Na získanie tohto produktu je potrebné naliať tekutú kryštalickú látku do formy skla alebo kremeňa.Je to táto kapsula, ktorá bude hlavným dekoratívnym prvkom chameleónového prsteňa.

Princíp činnosti krúžku

V skutočnosti pôsobí chameleónový prsteň ako druh lekárskej techniky, ktorá ovplyvňuje fyzické telo človeka.Pod vplyvom rôznych chorôb v tele je narušený metabolizmus a homeostáza.Určité faktory sa pohybujú v tekutých kryštáloch, zatiaľ čo sú pozorované rôzne lomy svetla, vďaka ktorým krúžok mení svoj odtieň.

Lekári na základe tónu tekutých kryštálov určujú ukazovatele teploty a krvného tlaku.Niektoré z odtieňov takejto dekorácie naznačujú zápalové procesy alebo dokonca formácie.

Okrem toho prsteň, ktorý mení vlastnosti jeho vzhľadu na základe skúsených emócií, sa stane najjednoduchším a najjednoduchším ukazovateľom vašej nálady.Má takú vysokú citlivosť, že dokáže reagovať na telesnú teplotu človeka, pokiaľ ide o jeho emocionálne zážitky.
Z tohto dôvodu dostal tento šperk názov „náladové prstene“.Dokončite doPrvky citlivé na teplo sú priložené k inštrukcii, ktorá vám umožní zistiť, čo to znamená alebo odtieň produktu.

Vo väčšine prípadov má chameleónový prsteň univerzálny dizajn.Toto je bežný výrobok, ktorého obvod je ozdobený vložkou zo špeciálneho materiálu.

​​

Tento model môžu používať muži aj ženy.Okrem toho bude taký doplnok celkom vhodný ako v dennom oblečení, tak aj ako luxusná ozdoba večerného vzhľadu.

Existujú kruhové varianty so zložitejším dizajnom, v ktorých sú častice citlivé na teplo ozdobené kvetmi, zvieratami alebo inými prvkami.

K pozitívnym aspektom krúžkov nálady sa dá pridať pomerne prijateľná cena a ľahkosť nákupu.

Význam farieb krúžku chameleónu

Na základe odtieňa prstene nálady je skutočne možné hádať, v akom psychoemotorickom stave je osoba, ktorá ho nosí, teraz.

  • Zelený odtieň je najneutrálnejší.Povie, že jednotlivec v danom časovom období nie je premožený niektorými vážnymi emóciami.A ak sa prsteň začne rozjasňovať a dosahuje odtieňov šalátu, znamená to, že jednotlivec pociťuje rozpaky alebo prekonáva romantické pocity.
  • Modrý odtieň - označuje pokojný stav, harmóniu a postoj.
  • Rôzne variácie žltej farby - symbolizujú stav úzkosti.Ak sa osoba pripravuje na nejaké významné arušenie jeho udalosti, nie je prekvapujúce, ak prsteň na prste zmení farbu na oranžovú.
  • Vznik jantárového prílivu - bude naznačovať ťažkosti s prijímaním zásadných rozhodnutí.
  • Hnedastý odtieň - navrhnutý tak, aby majiteľ prsteňa rozmýšľal.Je pravdepodobné, že potrebuje podporu druhých.
  • Šedý odtieň - symbolizuje úzkosť.Navyše, čím sýtejšia farba, tým viac „mačacích škrabancov“ v duši majiteľa takéhoto chameleónového prsteňa.
  • Byť v stave silného stresu a depresie je navrhnuté tak, aby sa z čiernej čiernej farby stala svetlá dekorácia.
  • Ak sa rozhodnete predložiť takýto prsteň vášmu spolužiakovi a stane sa fialovým odtieňom - ​​bude to skvelé znamenie.Fialový tón rozpráva o stave uspokojenia alebo dokonca zamilovania.
  • Pokiaľ ide o červený odtieň, je dosť kontroverzný.Na jednej strane červená farba označuje neobmedzený hnev, agresiu a na druhej strane symbolizuje milostné pocity a sexuálnu príťažlivosť.To znamená dva úplne opačné štáty.

Riešenie hádanky „sčervenaného“ kruhu môže byť preto dosť problematické.Určite nebude potrebné pochybovať iba o jednej veci - majiteľ červeného chameleónskeho kruhu zažíva násilné emocionálne stavy.

Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný pokyn na pozorovanie krúžku na základe osobných dojmov.A je celkom možné, že niekedy vlastnostiprvky z tekutých kryštálov sa budú líšiť od bežne inštalovaných.

Pamätajte tiež, že prsteň mení svoj odtieň pod vplyvom fyziologických faktorov tela, nielen psychologických.

Ako používať chameleónový prsteň

Chameleónový prsteň je dosť demokratický.To znamená, že ho môžu nosiť dievčatá aj chlapci, ako aj úplne iné druhy odevov.

Typicky má prsteň zaoblený tvar a strieborné okraje a malú vložku z chameleónu.

Ak si vyberiete taký zaujímavý prsteň pre seba, nezabudnite sa pozrieť, čo sa vám páči.A jeho farbu je možné interpretovať úplne odlišným spôsobom.

Chameleónový prsteň Save and Save

Prsteň Save and Save je ďalšou rozmanitosťou takýchto šperkov.Krúžky takého plánu sa stanú nielen ukazovateľmi emocionálneho stavu človeka, ale aj určitými amuletmi z problémov a nešťastí.

Okrem toho sa v takom výrobku, ktorý chráni osobu pred nešťastiami, píše tradičná pravoslávna verzia odvolania sa k Bohu.Nanáša sa tak na okraj krúžku, ako aj na oblasť okolo vložky, ktorá môže tiež meniť jej odtieň.

V tomto prípade bude charakteristika farieb podobnej dekorácie podobná ako pri bežných krúžkoch.Najdôležitejšou vecou však nie je tieň, ale modlitba, ktorá úprimne vychádza z duše a je naplnená svetlom a očistením.

Prsteň Save and Save chameleon je obľúbenou možnosťou medzi pravoslávnymi mladými ľuďmi,a tiež skvelý prezentačný nápad pre svojich blízkych a drahých.

V tejto záverečnej poznámke odporúčame pozerať na túto tému fascinujúci videoklip:

Marissa