Prenitový kameň - charakteristická a astrologická korešpondencia

Prenit bol objavený ešte nedávno, nemá bohatú históriu a minulosť.Našiel kameň prenit Hendrick van Prenet, guvernér Cape Province v Južnej Afrike.Po dlhú dobu bol minerál nazývaný smaragd Cape a neskôr bol pomenovaný na počesť Preneta.Aké vlastnosti má tento minerál?

Charakteristiky prehnite

Kameň sa vyznačuje krásnym skleneným leskom a priesvitnosťou.Matte prenite tiež vyzerá nemenej atraktívne.Kameň sa dá ľahko zamieňať s chryzoprázou z dôvodu podobného vzhľadu.Farebná schéma je monotónna - niekoľko odtieňov svetlozelenej so žltými a sivými odrazmi.Očarujúci minerál niekedy pripomína farbu vápna a mäty.

Rôzne názvy premitov sú:

  • edilit;
  • adityl;
  • prenitoid;
  • kupola;
  • chiltonit;
  • Cape Chrysolite;
  • Cape smaragd;
  • vínna réva;
  • Austrálsky nefrit.

Prenit sa klasifikuje ako drahokam tretej triedy spolu s karneol, skalnými kryštálmi a tyrkysovou.Charakteristickým rysom minerálu je žiarenie na slnku.Rôzne inklúzie vo vnútri kamenného tela vytvárajú trochu fantastický vzhľad.Kameň sa široko používa v šperkárskom priemysle a na výrobu figúr.

Aplikáciav mágii

Možno boli africkí šamani prví, ktorí aplikovali prenite - považovali to za vysnívaný kameň a použili ho pri astrálnych cestách do iných dimenzií.V Európe bol predkryt považovaný za maskotku ženy, ktorá chráni auru pred zlým vplyvom a zachováva mladosť mnoho rokov.

Kameň má úžasnú vlastnosť, ktorá upokojuje pocity a harmonizuje auru človeka.Očarí záhadnou žiarou a uvedie dušu do rovnováhy.Prenit je minerálom mieru, harmónie a mieru.Tieto vlastnosti sú vhodné pre domáce amulety: do domu vložte minerálne figúrky.

Prenit sa používa v meditatívnych technikách, pomocou ktorých sa môžu učiť tajomstvá minulosti alebo vrhať sa do príjemných spomienok.Mágovia a psychici používajú minerálne talismany na predpovede, cestovanie v astrálnych svetoch a kontakty so svetom mŕtvych.

Tento kameň sa považuje za symbol zabudnutia: pomáha človeku zbaviť sa smutných spomienok.Prenit sa používa aj na odstránenie nočných snov - na tento účel sa v noci vkladá pod vankúš pod kameň.

Kamienok je vhodný najmä pre ženy, pretože dokonale harmonizuje s energiou ženy.Prenit pomáha spravodlivému sexu uvedomiť si svoje čaro a sexualitu.Ak trpíte osamelosťou alebo nevyžiadanou láskou, získajte šperky s prehnite.

Prelát má však jednu negatívnu vlastnosť - môže viesť k posadnutosti osoby.Ak chcete vyrovnať túto kvalitu minerálu,nosí sa v spojení s obsidiánom.

Liečebné vlastnosti

Vlastnosti pretenitu na hojenie obličkových ochorení sú všeobecne známe.Kameň musí byť nesený vo vrecku v dolnej časti chrbta, aby sa zbavil pyelonefritídy a iných problémov s chrbtom.Prenit tiež pomáha pri liečení dny - zmierňuje bolesti kĺbov.

Zelená farba nerastu zodpovedá srdcu anahata chakra, preto sa prozite používa na liečenie ochorení srdca a na posilnenie práce srdcového svalu.Predpokladá sa, že neustále nosenie šperkov s premietaním pomôže trvalo sa zbaviť chorôb chrbtice a hrudných orgánov.

Výrobky vo forme náušníc s prenitanom majú pozitívny vplyv na pamäť, pomáhajú koncentrovať.Túto kvalitu minerálov môžu využívať študenti, vedci a učitelia.Pebble pomáha všetkým, ktorí trpia rozptýlenou pozornosťou, sklerózou a nedostatkom zhromažďovania.Maskot od prenite tiež pomáha tým, ktorých povolanie súvisí s hudbou a históriou.

Astrologické korešpondencie

Astrológovia zatiaľ neurčili, kto presne prenituje.Výber kamienky závisí od osobných preferencií a nie od dátumu narodenia.Šperky s týmto minerálom si musia zvoliť tí, ktorí sa snažia dosiahnuť vnútornú harmóniu a sebapoznanie.Kameň nemá rád hluk a márnosť, preto môže vylúčiť z človeka výstredné a príliš hlučné osoby.

Rakovina sa neodporúča nosiť kamienky - môže ju ponoriť do priepasti utajenia a nedôvery, zhoršuje sa.inertné vlastnosti.Prenit Libra pomôže upokojiť a zladiť jeho prejavy.Kameň pomáha rybám zbaviť sa depresií a poníženia.Vzdušné príznaky kamienkov pomôžu nájsť dušu.