Radosť všetkých smútiacich je ikonou Matky Božej, ktorá pomáha

Vážnym súdnym procesom sa môžu vyskytnúť vážne choroby každému.Na koho by som sa mal obrátiť počas ťažkej hodiny smútku a nešťastia, ak nie patrónov nebies?Matka Matka Božia je príhovorkou všetkej pravoslávnej, potešiteľky a rýchlej asistentky.

Radosťou všetkých, ktorí smútia, je ikona uctievaná v pravoslávnom svete.A v mojom živote táto ikona vytvorila zázrak uzdravenia mojej matky.Keď lekári a lieky nepomáhajú, môžeme sa spoľahnúť iba na Božiu pomoc.Na uzdravenie sme špeciálne šli do smútiacej kaplnky, aby sme sa modlili k zázračnej tvári s haliermi.

Príbeh sv. Lukáša

Ikona Matky Božej všetkých, ktorí smúti, je obzvlášť blízko pravoslávnej osobe, ktorá často znáša ťažké skúšky.Toto zlyhanie úrody a smrť hovädzieho dobytka, invázia útočníkov a medzikultúrne vojny.Závažné ťažkosti postihujúce malé a staršie osoby bez lekárskej starostlivosti môžu viesť k úmrtiu.Ale Matka Božia vždy prišla na pomoc veriacim, ktorých pomoc nemala cenu.

V samotnom názve ikony je počuť pohodlie postihnutých, láskavé slovo a nádej na pomoc.Matka Božia v zhone, aby pomohla, v ťažkých časoch utrela slzy zúfalstva a podpory.

Na ikone vidíme Najsvätejšiu Pannu obklopenú svätými mučeníkmi a ľuďmi v núdzi.Pre každého má slovo útechy, zázračnej pomoci a uzdravenia.Anjeli, stojaci vedľa Panny, plnia svoj mandát na pomoc tým, ktorí to potrebujú.Ikona niekedy zobrazuje dieťa Ježiša, ktoré je držané v jeho rukáchBožia matka.Existuje svätá tvár s haliermi, uctievaná zázračnými.

História tohto obrazu siaha až do roku 1688, keď sa po modlitbe pred svätou tvárou zázračne uzdravila rodená sestra moskovského patriarchy Joachima.Táto nezabudnuteľná udalosť sa stala 6. novembra a odvtedy je stanovený deň na počesť obrazu Všetkých, ktorí smúti, v tento deň radosť.Chrámu, kde sa stal zázrak, dostal meno Smútok.Nachádza sa v Ordynka.Mnoho chorých sa uzdravilo, dostalo zrak, vypočutie a schopnosť otehotnieť dieťa.Dnes sa zázračná tvár nachádza v kostole Trojice v Petrohrade.

Fotografia ikony Všetka smútok je radosť (s haliermi):

Zázrak s haliermi

V roku 1888 v našom severnom hlavnom meste.Vlasti sa stal skutočný zázrak.Kaplnka v blízkosti Petrohradu bola úplne spálená úderom blesku, ale ikona zostala nezranená.Navyše sa k nej prilepili haliere (medené peniaze), ktoré boli v kruhu v kruhu darov.Hrnček praskol z plameňa a ikona sa aktualizovala a stala sa ľahšou.

Táto správa sa okamžite rozšírila po celom meste a veriaci siahali po zázračnej tvári.Ikonoví maliari začali zobrazovať haliere av kostole založili ešte ďalší deň uctievania zázračnej tváre - 5. augusta.Táto úcta je načasovaná k úžasnej obnove a premene obrazu Všetkých smútiacich radostí.

Na mieste kaplnky bol postavený chrám, ktorý bol počas revolučného hnutia zničený.Ale ikona bola uložená, onatajne držaný jedným veriacim.Počas obliehania Leningradu bola do Trojičnej cirkvi umiestnená ikona smútiacej matky Božej a potešili ľudí, ktorí trpia neľudským utrpením hladu a smútku.

Po perestrojke bola obnovená vytrhnutá kaplnka Kostola smútku a obraz sa vrátil do kostola so zaujímavým názvom „Veľkonočný koláč a Veľká noc“ v Petrohrade.

Pomocník ikony

Okrem uzdravenia môže zázračná čistá tvár pomôcť aj v iných potrebách.Veriaci sa klaňajú pred ikonou a žiadajú o:

  • pomoc pri domácich potrebách;
  • pomoc pri riešení pracovných problémov;
  • riešenie rodinných problémov;
  • pozemské požehnania;
  • cestovná pomoc.

Nebeský liečiteľ obzvlášť počúva smúty, ktoré prevládajú nad laikmi.Napriek tomu, že sa človek sám vrhol do problémov a priťahuje problémy, Božia Matka sympaticky zaobchádza s veriacimi ako so svojím Synom.„Klepajte a buďte otvorení“ sú slová nášho Pána Ježiša Krista, ktoré nám nechal utíšiť.Nebeský liečiteľ počuje každú modlitbu, každý krik zlomeného srdca a prichádza k záchrane.

Pred modlitbou pred obrazom Panny Márie a požiadaním o naše potreby by sme mali činiť pokánie z našich hriechov.Ak je problém veľmi vážny, musíte sa priznať a zúčastniť sa.Laici by mali pochopiť, že neprijatie žiadosti o pomoc od nebeského príhovoru a obviňovanie neba za ich problémy je neprijateľné.Ak si človek je istý, že je Boh nespravodlivo potrestaný, ako môže požiadať o príhovor Matky Božej?

Mnoho pravoslávnych ľudí si kupuje ikonu Všetkých, ktorí smúti, je radosť, ktorej význam sa dá len ťažko preceňovať.Za čo sa modlí domáca ikona?Svätá tvár je požiadaná o uzdravenie, ak je niekto z domu chorý.Panna Mária sa modlí za akékoľvek problémy spojené s pozemskými vecami.Je však dôležité pamätať na to, že pred modlitbou je potrebné činiť pokánie a zoznam svojich hriechov.