S ktorým svätým by sa mal modliť za lásku a osobný život

Bol som sám niekoľko rokov.Spočiatku to nezasahovalo do ničoho - študovala, budovala kariéru, stretla sa s priateľmi ... Potom sa zrazu vyskočili, aby si vzali, a dokonca ani vo filmoch nebolo nikoho, s kým by sa malo ísť.Prvýkrát som sa cítil ako pichnutie osamelosti, chcel som blízko v okolí.

Bohužiaľ, nikto z mojich mužov sa zdal byť pár - boli sympatie, pocit priateľstva a úcty, ale nikoho som necítil lásku.

Pýtal som sa Pána, aby mi pomohol získať diplom, nájsť si zamestnanie - teraz som začal žiadať jednu vec: naučiť svoju dušu milovať človeka a túto lásku vzájomne zdieľať.A počul moje žiadosti ...

Ako sa modliť

Existuje mnoho mocných modlitiebe pomohli tisícom ortodoxné.Vyššie sily sa však dajú riešiť vlastnými slovami.Hlavná vec je, že idú zo srdca.

Štruktúra takejto modlitby je takáto:

 • najprv ďakujem Pánovi za všetko, čo ti daluž dané;
 • potom činia pokánie z hriechov spáchaných po poslednom vyznaní alebo modlitbe;
 • a na záver, vyslovte svoju túžbu - žiadosť o lásku, manželstvo alebo manželstvo, šťastný rodinný život, zmierenie s vašim spolubývajúcim.

Okrem toho by všetky vaše myšlienky mali byť v modlitbe.Nemôžete čítať jej slová a zároveň sledovať jedno oko TV alebo piecť koláče.Zostaňte sami, zapálte kostolnú sviečku, prekrížte sa, odmietnite všetky pochybnosti - a až potom sa so všetkou úctou obráťte na Stvoriteľa.

Ak ste ohromení skúsenosťami, upokojte sa, ak je to možné.Môžete plakať, ak vôbec nie ste schopní vydržať osamelosť - nemali by ste si však krčiť ruky a usporiadať záchvat hnevu.Z tohto umenia nebude modlitba silnejšia.Naopak, nervy a emócie sa odvrátia od najdôležitejšej veci - od komunikácie so Stvoriteľom alebo svätými.

Niektoré mystické stránky odporúčajú modlitbu v určitých dňoch týždňa, iba v čistých šatách - sú to však rituály, ktoré približujú vieru v Boha k mágii.Ortodoxní ľudia ich nemusia nasledovať.

Čo nemožno požadovať?

 • Na telesných radovánkach.Pre kresťana je modlitba za lásku predovšetkým žiadosťou o duchovnú intimitu.Vzťah, o ktorý sa usilujete, by mal mať logický koniec - manželstvo a mať deti, a nie „stretávanie sa“, „spoločná chôdza v kluboch“ a potom hľadanie ďalšieho „milovaného“ /„milovaného“.
 • O láske muža a ženy spojenej inými vzťahmi alebo dokonca manželstvom.Nemôžete požiadať Pána, aby zničil niektoré vzťahy (dokonca aj tie, ktoré sa zdajú neisté a nie silné) kvôli budovaniu iných.Je obzvlášť hriešne žiadať Boha, aby sa rozviedol s manželským párom alebo s párom s deťmi.

A ak niekto otvorene hovorí, že sa nemiluje, je možné sa modliť, aby vám Pán poslal lásku vo svojej duši?V tomto videu číta svätý otec list farníka, v ktorom rozpráva ťažký príbeh svojho života a žiada o radu.Môže to byť pre vás užitočné:

Komu a ako sa modlia za lásku

Spravidla adresujeme žiadosti o lásku svätým, ktorých život je príkladom šťastného vzťahu.Láska je tiež adresovaná mučeníkom, ktorí sa rozhodli pre Nebeského ženícha a nebojí sa im dať svoje životy.

Theotokos

Panna Mária je oslovená nielen preto, že je príhovorkou a asistentkou všetkých žien.Nebeská kráľovná bola šťastná v manželstve - ako vieme, dozvedeli sa o jej tehotenstve a neverili úplne, že Mária nesie syna samotného Pána, Jozef snúbenci ju neodmietli vziať, aleJežiš bol vychovaný ako jeho vlastný syn.

Najsilnejšou modlitbou je, samozrejme, „nezmyselná farba“:

Ikony Matky Božej, ktorá sa najčastejšie modlí za manželstvo ]

 • „Kozelshchanskaya“.Podľa legendy dáma, ktorá tento obraz priniesla súdu Alžbety, okamžite dostala ponuku manželstva.Ikona sa preto okrem iného považuje za „svadbu“.

 • „Fadeless Color.“Už som to povedal špeciálnemodlitba za túto ikonu sa považuje za najsilnejšiu pre slobodných ľudí.

 • „Nevyraziteľná chalupa“.Pri tejto ikone sa modlia za ľudí chytených v pasci zlých návykov - spočiatku iba za opilcov, teraz za drogovo závislých a dokonca aj pre hráčov.Ak je váš vzťah ovplyvnený vodkou alebo drogami, kontaktujte ju.

Katarína Svätého mučeníka

Toto je nádherné a naučené dievča, ktoré dalo Ježišovi svoje srdce.Preto ju pohania mučili všetkými možnými spôsobmi a potom si odrezali hlavu, ale zostala verná svojmu nebeskému vyvolenému až do konca svojich dní a pred smrťou sa radovala, že sa čoskoro zjaví pred Ním.

Veľký mučeník Paraskeva v piatok

Tento svätý počas svojho života prisahal cudnosti.Preto sa predovšetkým za ňu modlia dievčatá, ktoré pred manželstvom popierajú telesné vzťahy.

Naši predchodcovia nazývali Paraskevu „svätou ženou“, pretože veria, že pomáha všetkým ženám, sponzoruje domácnosť.Takže sa na ňu môžu vziať aj ženy, ktoré žiadajú, aby v ich dome vládol poriadok a vzájomná láska.

Blahoslavená Xénia z Petrohradu

Tento svätý človek je známy svojou hlúposťou.Keď zomrel jej manžel Andrey Petrov, bola pre neho žena veľmi domáca.Dokonca si obliekala svoje veci a chodila okolo nich po meste a všetkým hovorila, že toto Ksenia už dávno zomrelo a Andrei stelesnené v jej tele.Hovoria, že bláznovstvom sa zbavila viny svojho manžela pred Bohom - zomrel skôr, ako mal čas sa priznať.

The Murom SaintsPeter a Fevronia, ruskí patrici rodiny

Život týchto ľudí je skutočným príkladom vernosti.Princ neopustil svoju manželku, hoci jeho bojari boli proti nej (dievča bolo z chudobnej, jednoduchej rodiny) a odišiel do dobrovoľného vyhnanstva, aby sa s ňou nerozlúčil.Títo ľudia žili dlhý, charitatívny život, narodili sa im zdravé deti.Pán ich prinútil dokonca zomrieť v ten istý deň.

do Moskovskej sv. Matrony

Tento svätý bol počas svojho života slepý (narodila sa) a potom mu boli odobraté aj nohy.Žena však neustále hostila ľudí prichádzajúcich k nej s rôznymi požiadavkami.Upokojovala ich a modlila sa za nich za Pána.Sláva Matrona sa rýchlo rozšírila po celej krajine, dokonca sa považovala za jeden z „pilierov Ruska“.

Kto iný sa modlí za lásku alebo šťastný rodinný život

 • Najskôr sa môžete obrátiť na Pána.Môžeme k nemu poslať akékoľvek modlitby, pretože je všemohúci.
 • Jeho strážnemu anjelovi.Môžete sa naňho obrátiť aj s akoukoľvek žiadosťou - preto ho Pán menuje, aby nám vo všetkom pomohol.
 • Patrónovi, ktorého meno bolo prijaté pri narodení.
 • Nicholas Wonderworker.Existuje legenda o otcovi, ktorý nemohol dať dcéram veno a rozdať ich v manželstve.Rozhodol sa im dať smilstvo, ale svätý Nikolaj v noci hodil do svojho domu tri vrecká zlata.Dievčatá sa bezpečne vzali a ich otec sa kajal.
 • Apoštol Andrew Prvotný.Medzi zázraky tohto apoštola spáchané počas poučnej cesty poverenýmKristus mu pristane, vzkriesil manželku dobrej ženy.
 • Na mučeníkov Adrian a Natalia. Adrianovi bolo za jeho vieru udelené mučeníctvo.Jeho žena Natalia sa o neho starala vo väzení pred jeho popravou, a to mu bolo verné až do svojej smrti.
 • Spravodliví Joachim a Anna.Toto sú rodičia blahoslavenej Panny Márie.Život tohto páru bol šťastný a bohatý, iba nemali deti.Dlho sa modlili za potomstvo a Pán im nakoniec poslal dcéru.

A aké modlitby odporúča kňaz osobe, ktorá sa pevne rozhodla, že nechce ísť do mníšstva, chce založiť rodinu, ale zatiaľ nenašla svoju polovicu?Kňaz odpovedá:

Namiesto doslovu ...

 • Najčastejšie sa Panna Mária žiada o lásku a manželstvo.Najsilnejšou modlitbou je „nezmyselná farba“.
 • Podobné žiadosti sa týkajú aj svätých mučeníkov, ktorí sa vzdali svojho života za Krista (Katarína, Paraskeva) alebo svätých, ktorých život sa stal príkladom manželskej lásky a vernosti (Peter a Fevronia, požehnaná Xénia z Petrohradu, svätci Adrian a Natalia).).
 • Nie je možné sa pýtať na všetko: napríklad sa nikdy nemodlíme, žiadame o lásku vydatého človeka alebo o pochopenie, že vo vzťahu nechcete manželstvo a deti, ale iba telesné potešenie.