Sardonyx stone: všeobecné informácie, liečivé a magické vlastnosti

Sardonyxový kameň je jedným z poddruhov onyxu.Je to achátová stuha , ktorá má charakteristické hnedé, čierne a biele tenké prúžky.Klenot dostal svoje meno podľa gréckeho slova „sarclolith“, čo znamená „kameň zo Sardu“.V dávnych dobách boli sardonyxy ohraničené ženskými a mužskými kameňmi.Tie drahokamy, ktoré mali jemný a svetlejší odtieň, boli klasifikované ako ženy a minerály s tmavšími a ostrejšími tónmi boli klasifikované ako mastery.

Podľa farby sa vyskytujú kamene, ktoré sú tmavé s bielymi, ružovkastými, hnedastými a hnedými pruhmi.Majú hodvábny, sklenený lesk.

Najdrahšie sardonyxy sa ťažia na Arabskom polostrove.V Spojených štátoch amerických, Uruguaji, Brazílii a Indii je dostatok kameňov.A v Rusku nie sú sardonyxy také bežné a ich rodisko nájdete iba v Čukotke a Kolyme.

Obsah
  1. Oblasti aplikácie drahokamu
  2. Aké sú liečivé vlastnosti kryštálov
  3. Sardonyx a mágia
  4. Sardonyxové znamenia a zverokruhy
  5. Talismany s sardonyxom
Oblasti použitia drahokamu

Popísané minerály začali ľudia používať už od staroveku - potom slúžili ako materiál na výrobuvyrezávané umelecké výrobky (glyptiká).Bohatí šľachtici používali sardonyx ako pečať, z kameňavystrihnite kus s valcovým tvarom.

Sardonyx je polodrahokam, ktorého odrody sa aktívne používajú ako dekoratívny a okrasný materiál.Vďaka širokému spektru moderných metód spracovania takýchto minerálov sa používajú ako mozaiky alebo povrchové obklady.

Sardonyx má pomerne nízku cenu, vďaka ktorej sa používa na sprístupňovanie šperkov pre ľudí rôznych tried.Zároveň sú všetky šperky príjemne príjemné svojou krásou a rozmanitosťou.

Aké liečivé vlastnosti majú kryštály

  • Terapeuti ľudí sú presvedčení, že sardonyx pomáha zlomeninám kostí rýchlejšie sa hojiť.
  • Od pradávna sa kameň používal na zastavenie ťažkého krvácania.
  • Moderní lithoterapeuti tvrdia, že úžasné vlastnosti minerálu zmiernia také patológie: poruchy tráviaceho traktu, horúčka, slezina a štítna žľaza.
  • Ako už bolo uvedené, kamene sú dvoch „pohlaví“ - „žena“ a „muž“.V tomto prípade môžete použiť „ženské“ kamene na odstránenie neplodnosti a iných reprodukčných chorôb žien.A „muž“ prispeje k aktívnejšiemu hojeniu rán a ulceróznych patológií, a to aj veľmi závažných.
  • V lithoterapii sa sardonyxy úspešne používajú aj na odstránenie patológií sluchového aparátu: kamene tak chránia svojho majiteľa pred rôznymi zápalovými javmi a bolesťou.Po dokončení liečby kameňom väčšina ľudízaručuje, že sa ich sluch výrazne zlepšil.

Minerál pomáha normalizovať fungovanie čakry solar plexus a všetkých orgánov, ktoré kontroluje.

Sardonyx a mágia

Ezoterici dôrazne odporúčajú tým, ktorí sa boja svojej budúcnosti, aby používali šperky vyrobené z tohto minerálu, klenot pomôževeria svojim vlastným schopnostiam, budú veriť svojim neobmedzeným možnostiam.

Taktiež preukáže svoju priazeň všetkým, ktorí majú vášeň pre cestovanie alebo ktorí sú kvôli práci nútení tráviť veľa času na cestách.Ak s vami neustále máte kúsok minerálu, môžete si byť istí, že váš život bude dlhý a krásny, tento zázračný minerál dá mladým ženám mladosť a zvýši ich životnosť.

Od dávnych čias sa objavujú povesti a legendy o tom, že sardonyx spoľahlivo chráni svojich majiteľov pred čarodejníckymi kúzlami, a tiež úspešne zvláda neveru a zradu týkajúcu sa jeho majiteľa.

Ľudia s nadprirodzenými schopnosťami využívajú silu kameňa na fascinujúce cesty paralelnými svetmi a začínajú vidieť prorocké sny.

Sardonyx a znaky zverokruhu

Minerál bude chrániť najmä predstaviteľov súhvezdia Leva.Ľudia-levy s jeho pomocou sa budú môcť stať úspešnými, milovanými a neslušne šťastnými.

Ak sa však veria starým tradíciám, potom kryštálysardonyx, ktorý má červený odtieň, sa vyznačuje neutralizačným účinkom na temné sily a pomôže zbaviť sa melanchólie, nočných morí.

Tí, ktorí používajú klenoty s týmto drahokamom, zlepšujú svoju pamäť, získavajú schopnosť triezvo vyhodnotiť, čo sa deje, a tiež sa veľmi nebojí.

Pokiaľ ide o ďalšie znaky zverokruhu, kameň sa pomôže chrániť pred zlým okom a čarovať sa s príveskom.

​​

Panna tiež získa záštitu nad týmto drahokamom.Vďaka sardonyxe budú ženy Panny priťahovať duše duší do svojich životov a budú schopné vytvárať šťastné a harmonické vzťahy.A muži z Panny sa vďaka klenotu stanú úspešnejšími v podnikaní a obchode.

Talismany so sardonyxami

Talismany so sardonyxami priťahujú svojich majiteľov šťastný život a veľa šťastia vo všetkých snahách.Aj vďaka nim sa rýchlo začnú ožiť všetky vzácne sny a túžby.

Od pradávna bol kameň obzvlášť príťažlivý pre cestujúcich, ako aj pre ľudí, ktorí majú záľubu v filozofii a pre tých, ktorí sa snažia dosiahnuť súlad s okolitou realitou.

Amulety Sardonyxu okrem toho poskytnú všetku možnú pomoc tým, ktorí majú záujem o dodatočnú podporu zvonka alebo o príležitosť nájsť svoju lásku a uzavrieť šťastné manželstvo.Potom musí byť kameň položený na stojan vyrobený z kovu - chráni ho pred neverou milovaného a poskytne mu finančnú pohodu.

A ľudia, ktorí praktizujú kúzlo pomocou minerálusardonyx, môže z nej vytvárať amulety a amulety, ktoré uzdravia dušu z neprimeraného strachu a úzkosti.Mágovia poznajú všetky tajné stránky tohto úžasného talismana, a preto ho aktívne využívajú, keď im chýba životne dôležitá energia a vôľa, a tiež preto, aby sa všetko v živote vyvíjalo najharmonickejším spôsobom.

Šamani z Indie uctievajú záhadného drahokamu pre jeho schopnosť prilákať veľké šťastie a šťastie.

Aby však minerál v plnej miere odhalil svoje úžasné magické schopnosti, je potrebné, aby si vybral najvhodnejší kov - bude pôsobiť zlato a striebro.A kvôli väčšej účinnosti sa musia výrobky sardonyx, ako aj amulety a talismany s nimi nosiť na rukách alebo na krku.

Je dôležité zabezpečiť náležitú starostlivosť o drahokamové výrobky - odporúča sa, aby boli skladované v osobitných samostatných vreckách a aby sa im dlho nedovolilo zostať na slnku.

Na konci témy vám odporúčame pozerať na fascinujúci tematický videoklip a tento klenot:

Marissa