Sardonyx: vlastnosti kameňa, ktorý vyhovuje horoskopu

Tento vrstvený klenot priťahuje tajomstvo obrazu a záhadné tlmené žiarenie.Názov nerastu dostal meno podľa názvu krajiny, v ktorej bol distribuovaný: onyx od Sardu.Teraz je to územie moderného Turecka.S touto krajinou je môj záujem o kameň spojený, keď ho dobrý priateľ priniesol z turistického výletu.Zvážte vlastnosti kameňa sardonyxu, ktorému vyhovuje alebo sa nehodí.

V staroveku bol tento drahokam cenený viac ako smaragdy.Sošky drahokamov pomáhajú nastoliť v rodine pokoj a pohodu, majú vzájomné porozumenie medzi domácnosťami a priťahujú finančnú pohodu.O tom vám poviem v článku.

Opis minerálu

Sardonyx sa týka odrody červeného chalcedónu, v zložení je kryptokryštalická odroda kremeňa s pórovitou štruktúrou.Hlavnou zložkou drahokamu je oxid kremičitý.Štruktúra drahokamov z jemných vlákien je voľným okom neviditeľná, dá sa na ňu pozerať iba pod mikroskopom.

Krása minerálu po vyleštení sa vyznačuje vynikajúcim hodvábnym leskom s odtieňom vosku.Povrchová opacita sa vysvetľuje neúplnou fúziou kremenných kryštálov.

21. Hlavné farebné pozadie sardonyxu:
 • oranžové;
 • červená;
 • hnedá;
 • žltá.

Pruhy môžu mať rôzne odtiene:

 • biele;
 • šedá;
 • béžová;
 • modrá (zriedkavá).

Kameň označuje nepriehľadné alebo priesvitné krehké minerály.Z nej sa vyrábajú rôzne suveníry, remeslá, šperky a interiér (rakvy, figúrky, domáce potreby).

Minerál má niekoľko názvov: karneol, sarder.V modernej dobe je názov karneol obyčajnejší, sardonyx označuje archaizmus.Ale poznať toto meno je nevyhnutné, pretože ho možno nájsť v niektorých písomných prameňoch.

Terapeutické vlastnosti

Lithoterapia je jednou z najstarších metód liečebnej praxe.Kamene boli nanesené na boľavé miesto, rozdrvené na prášok a masti boli vyrobené alebo ústne odobraté.Prášok Sardonyx bol vzatý proti nadúvaniu a na liečbu gastrointestinálnych problémov, pomáhal pri otrave a nevoľnosti.V modernom svete nahradili minerálne prášky chemické lieky.

Liečivé vlastnosti sardonyxu:

 • anestetikum;
 • protizápalový účinok;
 • aktivuje regeneráciu buniek;
 • zastavuje krvácanie;
 • posilňuje imunitný stav;
 • znižuje telesnú teplotu;
 • obnovuje energiu;
 • pomáha pri liečbe štítnej žľazy.

V kozmetike sa sardonyx používa na masáž tváre proti starnutiu.Keďže aktivuje regeneračné procesy, masáž tváre týmto minerálom pomáha obnovovať hornú vrstvu pokožky a vyhladzuje vrásky v tvári.

Poznámka!KráľovnáKleopatra na omladenie tváre použila sardonyx.

Masáž valčekom sardonyx aktivuje krvný obeh, čo má pozitívny vplyv na pleť a tonus tela.Masáž tiež podporuje lymfatickú drenáž, ktorá pomáha eliminovať opuchy a tmavé kruhy pod očami.

Aby nedošlo k falšovaniu, musí byť možné odlíšiť prírodné kamene od umelých kameňov.Umelý sardonyx možno lepiť z plastu (vo vrstvách).V takom prípade to bude v ruke veľmi ľahké a teplé.Ak klepnete na plastovú imitáciu na stôl, budete počuť matný zvuk.Prírodný minerál vydáva jasný zvuk.

Magické vlastnosti

V staroveku ľudia pevne verili v magickú schopnosť minerálov ovplyvňovať energiu a dokonca osud.osoba.Sardonyx bol používaný v láske kúzla, slúžil ako silný amulet rodinného šťastia a prosperity.Verilo sa, že chráni manželov pred hádkami, zradou, odlúčením a inou negativitou.Na oživenie umierajúcej vášne sa použili drahokamy ohnivých odtieňov.

Okrem mágie lásky sa sardonyx použil aj na prilákanie majetku do domu.Nemali by ste však očakávať, že minerál pritiahne finančné toky a poskytne príležitosť žiť v luxusu.Mierny vplyv minerálu jednoducho neumožní chladničke a peňaženke zostať prázdny: na dobrú výživu a ďalšie potreby domácnosti budú stačiť finančné prostriedky.

Poznámka!Pre pohodlie v dome musíte umiestniť remeslá zo sardonyxu na rôzne miesta.

SardonyxPoužívajú sa tiež na klopovú mágiu, keď má človek silné kúzlo lásky alebo urobil silné pripútanie k svojej vôli.Minerál je schopný zbaviť sa ilúzií, vplyvu iných ľudí a zahmlenia rozumu.Klenot sa dá použiť aj na akékoľvek pripútanosti, nielen na lásku.Napríklad od drogových závislostí, fajčenia, alkoholu, počítačových hier.

Je to veľmi silný amulet proti poškodeniu, zlému oku, rôznym pomluvám a sľubom.Pomáha tiež vyrovnať sa s pocitmi, ktoré prevládali nad vôľou.Napríklad, ak vášeň nevznikne z kúzla lásky a pohltí všetky myšlienky osoby, sardonyx pomôže zbaviť sa tohto drvivého pocitu.

Sardonyx je kameň cestovateľov.Pomáha odstraňovať strach z neznámeho, zmierňuje stres a nervové napätie, pomáha nadväzovať kontakty s cudzími ľuďmi.

Koho vyhovuje

Astrominerológovia odporúčajú nosiť kameňPanne a Levovi .Levy, napriek zjavnej sebadôvere, trpia vnútornými rozpormi a nedôverou vo svoje vlastné schopnosti a schopnosti.Je pre nich veľmi ťažké začať niečo nové, pretože neznámy je desivý.Sardonyx odstraňuje strach a neistotu, dáva odvahu a silu novým úspechom.Sardonyx môže tiež inšpirovať k zneužitiu, aj keď nie v boji s drakom, ale napriek tomu.Sardonyx pomáha levom nájsť zmysel života, ak bol stratený.

Minerál Virgin pomáha zvyšovať pozornosť, otvára nové pracovné príležitostirast, priťahuje finančnú pohodu.Klenot chráni aj Pannu pred poškodením a šikmými pohľadmi, klebetami a ohováraním.

Minerál je tiež dobre zlučiteľný s inými príznakmi Zvěrokruhu -Taurus a Kozorožec .Dobrá kompatibilitas váhami .Znaky Zeme potrebujú pri riešení problémov stabilitu, rovnováhu a nedostatok horlivosti.Karneol udeľuje pokoj, obozretnosť, pokoj a emocionálne pohodlie.Je to minerál, ktorý poskytuje nameraný život, chráni pred stresom a nervovými poruchami.

Kameňje v rakovine kontraindikovaný , pretože ho úplne zbavuje energie šťastia a je schopný zničiť všetky podniky.Sardonyx je nežiaduce nosiťScorpions and Gemini .

Škorpióni sa veľmi nepáčia pokoju, ktorý vychádza z drahokamu.Na tento výbušný, temperamentný znak je potrebná neustála zmena emócií a dojmov, a nie meraný pokojný život.

Karnelian nepoškodzuje iné príznaky zverokruhu a nepomáha.Účelne sa používa na vyriešenie konkrétnych problémov pomocou kúzelníckych kúziel a sprisahaní.