Sarov Seraphim: život, modlitby, Seraphimov kameň

Život svätých spravodlivých je príkladom každého kresťana.Sarovský Serafim je v pravoslávnej cirkvi uctievaný ako zázračný pracovník, pretože táto charitatívna modlitebná kniha môže prostredníctvom Spasiteľa vykonávať skutočné zázraky.Obraz mnícha Serafima je jedným z najuznávanejších ruských cirkví.Za čo sa modlia za svätého?

Krátky život

Mníchov Serafim zo Sarova sa stal slávnym počas svojho života získaním slávy spravodlivého človeka.Nebol obdarený duchovným poriadkom, mal však česť kontemplovať obraz Matky Božej.

Sv. Serafín sa narodil v Kursku v roku 1759 a bol pomenovaný Prokhor.Jeho otec bol modlitbou a spravodlivým mužom pod menom Moshnin.Tento muž sa zaoberal obchodníkmi, neustále investoval do výstavby kostolov.Otec Seraphima však zomrel skoro, keď bol chlapec násilne tretí.

Matka Seraphim Agafya pokračovala v nedokončenej práci svojho manžela a zúčastňovala sa na výstavbe kostola na počesť sv. Sergia.Raz, keď skúmal stavbu chrámu, malý Seraphim spadol z veže, ale zázračne prežil.Matka v tom zbadala Božiu ochranu.

Vo veku desiatich rokov chlapec videl vo sne tvár Panny Márie, keď bol vážne chorý.Nasledujúci deň sa po meste niesla zázračná ikona Matky Božej.keďchlapec sa jej dotkol a dostal zázračný liek na nevyliečiteľnú chorobu.Potom bol Prokhor neustále priťahovaný k chrámu, aby sa modlil.Odmietol študovať obchodnú činnosť, ako chcel jeho starší brat.

V 17 rokoch Prokhor konečne vybral duchovnú cestu a ako pútnik odišiel do pecherskej lávy v Kyjeve.Dva roky tam mladý pútnik zostával ako mních a neskôr išiel do kláštora Sarov, ktorý sa nachádzal v provincii Tambov.Prokhor bol usilovný nováčik, s radosťou vo svojom srdci vykonal všetky príkazy opata.Potom sa Prokhor rozhodol modliť sa v lese, kam ho mnísi nechali ísť.

Mladý muž sa vyznačoval závideniahodnou trpezlivosťou a vytrvalosťou, znášal všetky choroby na nohách a vážne vykonával modlitebný čin.Počas krízy, keď bol jeho život v rovnováhe, tvár Matky Božej sa znova objavila vo sne a uzdravila svojho sluhu.

V 28 rokoch dostal Prokhor kláštorné mučenie ao 12 mesiacov neskôr bol menovaný hierodeakonom.Vo veku 35 rokov opustil svätý muž kláštor v lese na brehu rieky Sarovka.Tam mal bunku so sporákom a žiadne ďalšie vybavenie.Raz ho napadli lupiči a tvrdo ho zbili.Svätý Serafim zo Sarova mal prepichnutú hlavu a zlomené rebrá.A znovu sa mu zjavil obraz Matky Božej, ktorý uzdravoval rany.

Zranení pustovníci prišli do kláštora a po čase sa vrátili do svojej lesnej cely.Keď sa ľudia dozvedeli o jeho zázračnom uzdravení a spasení od smrti, začali prichádzať o radu a pomoc.

Zázračné záležitosti

Roky života Sarafa Sarafima sú plnéspravodlivé skutky z detstva.Verný Kristov asket sa na chvíľu nezastavil zbožnými úvahami a jeho modlitebný čin inšpiruje veriacich, aby usilovne pracovali v Pánovi.Keď sa k nemu ľudia obrátili o radu, učil všetkých život obávaný Bohom.Bez ohľadu na to, koľko ponúkli svätému na čestné miesto v cirkvi, neodmietol ústup.

V roku 1810 sa pustovník vrátil do kláštorného kláštora z lesného kláštora, kde žil 15 rokov, a zložil sľub mlčania.Po dobu 10 rokov bol skľúčením, usilovne sa pripravoval na posmrtný život.Mních Serafín porušil sľub ticha po tom, ako sa mu zjavila tvár Matky Božej .

V roku 1825 mal svätý Serafín víziu Matky Božej, ktorá poukázala na svätý prameň tým, že udrie palicu pri rieke Sarovka.Starší vzal lopatku do svojich rúk a začal kopať na vyznačenom mieste a odvtedy je zázračná Serafimská jar pre mnohých pacientov životodarnou silou.Na tomto mieste bol položený kláštor Diveevo.

Mních Serafín zomrel 2. januára 1833 a po jeho smrti bol kanonizovaný.Po 70 rokoch boli relikvie veľkých spravodlivých prenesené na sarkofág a zároveň bol kanafizovaný Serafim.

Ikona sv. Serafima zo Sarova

V Diveevskom kláštore je na žiadosť svätého mnoho písomných svedectiev o uzdravení z chorôb.Nešťastní pacienti sa zázračne zotavili.Sila modlitby nad relikviami svätého vyvoláva skutočné zázraky.

Čo sa modlia k Serafimovi zo Sarova?Ľudia hľadajúspasenie z chorôb a rôznych ochorení.Veriaci tiež žiadajú zázračného pracovníka, aby pomohol s rôznymi potrebami:

  • nájsť správnu cestu v živote;
  • nájsť harmóniu v duši;
  • pomáhajú prekonávať pokušenia;
  • pomoc pri duševných nepokojoch.

Ľudia sa tiež pýtajú zázračného pracovníka:

  • na ochranu proti nepriateľom a nepriateľom;
  • ​​
  • pomáhať pri hľadaní partnera v živote;
  • pomáhať pri získavaní materiálnej pohody;
  • pomoc s podnikaním.

Dni uctievania svätého sú 15. januára a 1. augusta.

V januári bol pustovník Seraphim považovaný za svätca a v auguste našiel neskutočné relikvie.Každoročný sprievod sa koná v kláštore Diveyevo na drážke Matky Božej, ktorú vo sne ukázala na svätého.Veriaci čítali pravidlo Theotokosa, ktoré hovorí 150 krát, „Zdravas Panny Márie“.Na procesie prichádzajú stovky pútnikov, ktorí posvätne veria, že práve v tomto období je možné nájsť uzdravenie zo slabých stránok a naplnenie drahocenných túžob.

Modlitba za Serafima zo Sarova:

Serafimkamene

Blízko prameňa Seraphim sa nachádza kameň, na mieste ktorého svätý koleno hlboko modlil modlitby za 1000 nocí.Bohužiaľ neexistuje žiadny kameň, pretože sa rozpadol na kúsky bezprostredne po smrti modlitebnej knihy.

Obzvlášť cenený je medvedí kameň, s ktorým je spojená spomienka na modlitbu svätca.Existuje dokonca legenda, že po smrti modlitebnej knihy bol jeho medveď skamenený smútkom.V roku 1953 si mnoho ľudí všimlo medveďa, ktorý sa objavil z húštiny a niekoľkokrát obchádzal kameň.Na začiatku dvetisícin sa pri kameni objavil medveď a mláďa.Ľudia pevne veria v liečivú silu kamene Seraph.Ľudia sa dostanú na miesto úcty z Kráľovského kláštora.

Prvá skupina balvanov sa nazýva Malý kameň, kde sa nachádza kaplnka a drevené kríže.V strede sú najväčšie balvany, na ktorých sú viditeľné stopy po kolenách a pažiach.Neďaleko leží kameň s názvom „Verigi“.Verí sa, že to bol tento kameň, ktorý svätý nosil po celý svoj život.Tretí kameň sa volá Medveď.

Ľudia tvrdia, že nové balvany začali rásť v blízkosti krížov, ktoré sa neustále zväčšujú.

Niekoľko kilometrov od malých kameňov je veľký balvan vysoký meter a zdroj sírovodíkovej vody.Pri zdroji bol postavený kúpeľný dom, v ktorom môžete liečiť vodu.Nie je možné dlhodobo skladovať vodu, preto sa používa na umývanie a kúpanie.

Serafínske kamene sa však nepovažujú za svätyne Diveevského kláštora.Mníšky hovoria, že tieto balvany nie sú neďaleko Sarovského kláštora.Na tomto mieste je socha znázorňujúca modlitebného svätca.Medzi kameňmi však nie je nikto, za čo by sa starec modlil.

Kameň, za ktorý sa modlil Seraphim vo svojej cele, bol v kláštore Diveevsky.Počas revolučného prevratu kamene zmizli, takže ľudia trpeliich púť do skupiny veľkých a malých kameňov, ako je uvedené vyššie.