Selenitový kameň: magické a liečivé vlastnosti

Moonstones fascinujú svojím tajomstvom.Starí Gréci, ktorí si všimli vnútorné svetlo minerálu, korelovali tieto vlastnosti s bohyňou mesiaca Selena.Od tejto chvíle bol kameň pomenovaný Selenite.Je to minerál sentimentality a zmyselnosti, múdrosti a fantázie.Aké vlastnosti má seleničitan z kameňa, aké znamenia zverokruhu sú vhodné?Zoberme si všetko do detailov.

Obsah
  1. Opis kameňa
  2. Magické vlastnosti
  3. Liečivé vlastnosti
  4. Znamenia zverokruhu
  5. Starostlivosťza mesačným kameňom
Opis kameňa

Selenit je priesvitná odroda sadry.Táto hornina pochádza z premeny morskej vody a po vysušení predstavuje minerálne sedimenty na morskom dne.

Mesačný kameň má veľa mien a farieb.Minerál nachádzajúci sa v blízkosti Bieleho mora sa nazýva Belomorit a čierny kameň sa nazýva Labrador.Najbežnejším selenitom je mliečna biela farba, nachádzajú sa však minerály žltej, modrastej alebo ružovej farby.

Moonstone má dosť krehkú štruktúru a netoleruje blízkosť tvrdých hornín.Mäkkosť selenitu je taká veľká, že jeho povrch môže byť poškodený poškriabaním klinca.Vďaka svojej jemnej štruktúre sa kameň hodí na brúsenie, takže sa bežne používa na remeselné spracovanie.

S cieľom zabrániť tomu, aby selenitový kameň stratil svoje prirodzené vlastnosti, sú hotové výrobky potiahnuté priehľadným lakom.Je to takchráni povrch minerálu pred poškriabaním a inými chybami.Krehký a krehký kameň je veľmi vhodný pre dievčatá.Aby sa zdôraznila jej ženskosť, odporúča sa dievčaťu nosiť selenit za splnu.Na mužov má minerál opačný účinok - dodáva mu odvahu a odvahu.

Magické vlastnosti

Kameň je vhodný ako talizman na odstránenie drsnosti a drzosti charakteru.Prirodzená jemnosť selenitu upokojuje násilnú dispozíciu a dáva majiteľovi obozretnosť v konaniach a slovách.Mesačný kameň je vhodný na odstránenie konfliktov v rodine - aura kameňa šíri pokoj a harmóniu okolo seba.Byť v zóne pôsobenia tekutých minerálov sa stáva mierumilovným a stráca agresiu.

Moonstone má schopnosť prilákať lásku k svojmu majiteľovi, takže nezostane sám.A sedem slonov zo selenitu, prenášaných z generácie na generáciu, sa stali skutočnými ochrancami rodu.

Spojenie selenitu s mesiacom sa používa na navodenie prorockých snov.Ak dáte pod vankúš kameň a premýšľate o svojom probléme skôr, ako idete spať, potom v noci určite snívate o odpovedi na otázku.Ak odpoveď nedostane prvú noc, určite príde v budúcom sne.

Mesačný kameň má však aj negatívnu vlastnosť - posilňuje emocionálny princíp u človeka, najmä počas splnu.Preto sa ľudia, ktorí majú sklon k spánku, neodporúčajú nosiť seleničitany, ako aj tie, ktoré sa narodili v splne.Selenit pomáha ľuďom so zdravou psychikouposilniť intuičné a vizionárske schopnosti.

Liečivé vlastnosti

Selenit má, rovnako ako iné minerály, niekoľko liečivých vlastností.V starovekom Egypte sa mesačný kameň používal na pružnosť tela, tibetský liek používa seleničitan na odstránenie piesku a kameňov z žlčových ciest.Starovekí Sumeri často používali vlastnosti minerálu na liečenie kostí a elimináciu posttraumatického edému.

V modernej lithoterapii sa kameň používa na:

  • zníženie telesnej teploty;
  • odstránenie gastrointestinálnych patológií;
  • liečenie chorôb endokrinného systému;
  • ošetrenie vizuálnych orgánov;
  • odstránenie depresie a apatie.

Kameň posilňuje štruktúru kostí, takže sa používa na zmäkčenie kostného tkaniva a zlomenín.Minerál tiež pomáha pohybom kĺbov a väzivám elastickým.Dlhodobé rozjímanie o selenitíde zlepšuje videnie.

Znaky zverokruhu

Kto by mal používať selenitový kameň?Tento minerál je predovšetkým vhodný pre vodoznaky - Rakovina, Ryby a Škorpión.Mesačný kameň má rôznorodý vplyv na predstaviteľov týchto znamení zverokruhu: Škorpióny, Ticho dáva dôveru vo svoje schopnosti, Rakov obdaruje vhľadom pri prijímaní správnych rozhodnutí.

Minerál je vhodný pre všetkých ľudí tvorivých povolaní, ako aj pre tých, ktorí sú oddaní službe Bohu.Kameň posilňuje intuitívne vnímanie sveta, rozvíja mystický svetonázor a spiritualitu.

Starostlivosť o Moonstone

Na ozdobu alebo artefakt zo selenitu, ktorý vydrží dlho, sa musí zaobchádzať opatrne.Výrobky z kameňa by sa mali skladovať v samostatnom prípade s mäkkým čalúnením.Za jasného slnečného svitu minerál stráca svoje prirodzené vlastnosti, preto by mal byť chránený pred ultrafialovým žiarením.

Remeslá nasiaknuté v mydlovej vode môžete vyčistiť mäkkou handrou alebo špongiou.Namáčanie kameňa vo vode sa neodporúča, po utieraní špongiou ho utrite utierkou alebo obrúskom.Starostlivý prístup udrží kameň v pôvodnej podobe po dlhú dobu.