Sign: lastovičky letí nízko

Pozorovanie poveternostných podmienok, ako aj správania vtákov a zvierat bolo kľúčovým momentom v živote našich predkov.Od neho sa mohli odraziť už vtedy, keď bolo potrebné vykonávať určité poľnohospodárske práce, čo veľmi pomohlo získať dobrú úrodu.Znaky sa navyše chránili pred rôznymi nepriaznivými udalosťami a vždy boli v stave „vyzbrojené vedomosťami“.

Pokúsime sa zistiť, čo znamená znamenie, keď lastovičky klesnú nízko.

Všeobecné informácie o lastovičkách

lastovičky od staroveku vyvolané u ľudí , mimoriadne pozitívne emócie a pocity.Lastovičky sa nazývali dobrými poslami, symbolizovali krásu a vernosť.Posledný aspekt je spôsobený skutočnosťou, že lastovičky zostávajú verné svojmu partnerovi a nesmierne milujú svojich potomkov.Vtáky sa nezištne starajú o malé kurčatá a pravidelne im dávajú do zobáku ďalšiu porciu jedla, napriek poveternostným podmienkam a iným vonkajším okolnostiam.

Tradične lastovičky zvyknú tráviť väčšinu svojho života vo vzduchu , kde pokojne stúpajú medzi oblaky.Títo vtáci dokonca pijú vodu za chodu, ľahko sa plánujú na vodnej hladine riek a jazier.Tiež lastovičky radi krútia svoje hniezda na vrcholkoch stromov.

Ak si vtáky chcú počas dňa trochu oddýchnuť, uprednostňujú vysoké vetvy stromov alebo drôty. Je dôležité, aby boli neustále na vrchole , aby v takom prípade okamžite vstali do vzduchu.Teraz sa stávaje zrejmé, prečo vzhľad lastovičky, ktorá letí blízko zeme, spôsobuje veľké prekvapenie.Naši predkovia, ktorí si všimli také neobvyklé správanie živého tvora, začali o tejto téme okamžite rozvíjať rôzne teórie.Predstavíme vám ich podrobnejšie.

Prečo lastovičky lietajú nízko

Podľa najbežnejšej interpretácie znakovlastovičky začínajú lietať nízko pred dažďom. A táto viera má racionálne vysvetlenie: lastovičky patria do kategórie hmyzožravcov, čo znamená, že ich život je veľmi úzko spojený s biotopom hmyzu.Ten sa vo väčšine prípadov rád krúti nad vodnými útvarmi v malej vzdialenosti od zeme.Preto sa lastovičky musia sťahovať z potravy blízko zem.

Keď je počasie slnečné a jasné, stredy stúpajú dosť vysoko, takže lastovičky stúpajú vysoko na oblohe.Keď sa poveternostné podmienky zmenia: oblohu nasávajú búrky, atmosférický tlak klesá - hmyz zostupuje na krátku vzdialenosť od zeme a vody.Ukazuje sa teda, že keď uvidíte malé lastovičky, môžete si byť 100% istí, že dážď čoskoro začne.

Nielen táto viera je spojená s lastovičkami.Od staroveku boli vtáky susedmi s ľuďmi a často ovplyvňovali ich životy, takže s nimi vzniklo veľké množstvo rôznych povier a viery.Odporúčame vám oboznámiť sa s najobľúbenejšími.

Iné príznaky lastovičiek

  1. Podľa všeobecnej vierylastovičky si hniezdia iba v domovoch dobrých ľudí , ktorých rodiny vládnu v harmónii a pokoji.Nikdy neuvidíte tohto vtáka na streche opitých, výtržníkov, zlodejov.
  2. Veľmi zlé znamenie,ak lastovička vytvorila hniezdo a potom z nej odletela.V takom prípade by sa ľudia žijúci v dome s prázdnym lastovičím hniezdom mali chrániť pred stratami a problémami.
  3. Naši predkovia verili, žeak lastovička žije v blízkosti domu,znamená to, že chráni váš dom pred ohňom.Ak sa lupiči dostanú do domu, bude nevyhnutná rýchla odveta: malý vták sa o to postará a potrestá vinníka.
  4. Podľa iného znaku , ak lastovička zaklepe na pohár svojim zobákom , predpovedá, že veľmi skoro sa stretnete so starým dobrým priateľom, od ktorého po dlhú dobu neexistovala jediná správa.
  5. Veľmi pozitívnym znakomje, keď sa vtáky náhle objavia počas svadby: naši predkovia verili, že ak lastovičky krúžia nad hlavou nevesty a ženícha, sľubuje im dlhý a veľmi šťastný manželský život.,
  6. Rozhodol sa prehltnúť lastovička v hniezde v dome slobodného dievčaťa? Toto je tiež veľmi dobré znamenie, ktoré vo veľmi blízkej budúcnosti sľubuje, že sa v živote dôstojnej osoby objavia vzťahy a čoskoro manželstvá.
  7. Existuje ďalšia veľmi zaujímavá známka o lastovičkách.Podľa nej , ak chcete, aby sa peniaze vždy držali vo vašej domácnosti,potrebujete na jar, keď uvidíte prvéprehltnúť, hodiť za ňu malú hrsť pôdy.Predpokladá sa, že vták si z neho neskôr pravdepodobne vybuduje svoje hniezdo.
  8. Lastovičky by tiež mohli povedať, ako by sa mal očakávať produktívny rok (alebo naopak, rok bez úrody).Ak sa lastúrniky po zimnej sezóne vrátili ako prvé z teplých oblastí (ľudia hovorili, že otvoria jar), znamená to, že rok bol veľmi úrodný.
  9. Dedinčania veľmi rešpektovali lastovičky. Ak niekto náhodou zabil vtáka,sa obávali, že by to bolo potrestané zhora a že by sa znížil počet hospodárskych zvierat v dedine.Tak úctyhodný postoj k lastovičkám nevznikol ani zďaleka: naši predkovia si jemne všimli všetky udalosti, ktoré sa odohrávajú, snažili sa načúvať znameniam zhora a svoje skúsenosti starostlivo odovzdali ďalším generáciám.

Na základe uvedeného je zrejmé, že znak nízkeho letu lastovičiek nad zemou nie je zďaleka jediný, ktorý sa spája s týmito vtákmi.V národnej prasacej banke existuje dostatočný počet ďalších dôležitých a užitočných znakov o lastovičkách.Na konci článku by som chcel pripomenúť ďalšie veľmi zaujímavé znamenie, podľa ktorého kamienok, ktorý bol vzatý z hniezda zanechaného lastovičkami, bude pôsobiť ako silný amulet pre svojho majiteľa a chrániť ho pred akýmikoľvek nepriaznivými vonkajšími javmi.