Silná modlitba za tých, ktorí cestujú vzduchom alebo v aute

Nakoniec zhromaždili nejaké peniaze a odleteli s deťmi do Egypta.Ale keďže celá rodina musela nastúpiť na palubu lietadla prvýkrát, úprimne som sa tejto cesty bála.Ale myslel som si, že Boh neodídem, ak som sa k nemu obrátil, tak som išiel do kostola.Naučili sa modliť pred cestou - autom aj pred lietaním.Teraz, keď idem na náročnú cestu, vždy odchádzam na ikonu a prečítam si tieto slová.A mimochodom, leteli sme do Egypta v poriadku.Deti boli až také hlúpe, že som nemal čas sa báť ...

Kto sa môže modliť za cestujúceho?

Najskôr je to osoba, ktorá sa vydáva na cestu.Samozrejme by ste!Každý veriaci by sa mal každý deň obracať k Pánovi - zobudiť sa a ísť spať, v ťažkých a sporných situáciách a vo chvíľach nebezpečenstva, ako aj pred dôležitou a zložitou záležitosťou.A cesta (aj dlhá cesta po diaľnici a ešte viac - let vzduchom) je veľmi ťažká záležitosť!

Domorodí ľudia a dokonca aj priatelia sa môžu za cestujúceho modliť.Čím viac žiadostí, ktoré vystúpia do neba, tým silnejšia bude pre cestujúcich najvyššia ochrana.

Je osobitne dôležité požiadať Pánadeti na ceste.

Ako sa môže človek modliť?

Vo väčšine prípadov komunikujeme s naším nebeským patrónom a sedíme doma sami.Ak existuje ikona, postavili sme ju pred seba počas modlitby.V takom prípade je vhodné zapáliť sviečku kostola v blízkosti.

Je cesta veľmi nebezpečná?Nájdite si čas ísť do kostola a modliť sa tam.

Ešte lepšie je objednať si modlitebnú službu.Do poznámky napíšte nielen svoje meno (alebo meno cestujúceho, ak ste príbuzný), ale aj mená ďalších ľudí, ktorým si prajete zdravie.

Na konci bohoslužby sa môžete tiež obrátiť na svätého otca a požiadať ho, aby vás žehnal.A ak pôjdete dlho, priznajte sa a prijímajte spoločenstvo - kto vie, kedy to bude možné nabudúce!

Príprava na cestu

Takže nebeskí patróni na vás nezabudnú a nezabudnete, že ste kresťan. Nenechávajte doma bez kríža .

Je vaše vozidlo automobilom?Je posvätená?Ak nie, zariadte v kostole tento obrad.

Ikony môžete vziať aj na cestu.Niektorí ľudia umiestňujú mini-ikonostas priamo na palubnú dosku svojho železného koňa (na tento účel v obchodoch s cirkvou predávajú špeciálne obrazy Ježiša Krista, Matky Božej a Mikuláša dobra).Nie je však potrebné zverejňovať svoju vieru.Ikony alebo krížik môžu byť uložené v odkladacej schránke.Hlavná vec je, že svätí sú vo vašom srdci a myšlienkach.

Niektorí vodiči robia takýto nápis vo svojom aute.Ale ona je komiksová k náboženstvusa uplatňuje iba nepriamo.Ak veríte vážne a celým svojím srdcom, nemali by ste na svojom vozidle nalievať také „modlitby“:

Správanie na ceste

Na ceste (aj v lietadle) si môžete vziať 100 gramovú fľašu svätej vody, nie je zakázané mierne posypať vaše miesto.Do tašky môžete vložiť aj ikonu patróna.

Nebojte sa - teraz ste pod ochranou Svätého Otca.Pozrite sa z okna lietadla.Aké veľké a krásne je planéta zahalená v oblakoch!Ale Pán ho stvoril!Predstavte si svoju moc, v nebi je to najjednoduchšie.A nebojte sa už ničoho pozemského!

Keď vzlietne letún, môže veľa ľudí panikáriť.Aby ste sa upokojili, mali by ste začať čítať jednu z modlitieb, ktoré uvidíte nižšie.To nemusíte robiť demonštratívne alebo divadelne.Modliť sa je ticho a pokojne.Po prvé, nikoho nerušíte a za druhé nezačnete panikáriť, čo sa dá ľahko preniesť na ostatných cestujúcich.

Prečo sa na ceste modlí Nicholas Wonderworker?

Raz bol patrónom námorníkov.Samozrejme by ste!Raz, keď cestoval po mori, svätý upadol do búrky.Vďaka úprimnej modlitbe k Stvoriteľovi upokojil rozzúrené more, vďaka ktorému bola zachránená loď aj všetci ľudia na nej.

Najmocnejšia modlitba k tomuto svätcovi:

Koho a ako inak sa modlia pred dlhou a nebezpečnou cestou?

Modlitby na ceste znali:

  • k Spasiteľovi Ježišovi .Tam jeveriaci, ktorí ho považujú za hlavného patróna na ceste.

  • Matky Božej .Niekedy chráni celé spoločenstvá ľudí a obklopuje ich svojím celistvosťou.Požiadajte Pannu Máriu, aby rovnakým spôsobom chránila vaše auto, vlak, loď alebo lietadlo.

  • Jeho anjelovi strážnemu .Pri krste každý z nás prijíma anjela, ktorý je obdarovaný nebom, ktorý kráča všade za nami, a ako hovorí jedna krásna legenda, v mimoriadne ťažkých chvíľach života nás dokonca nosí v náručí.Mnohí zriedka žiadajú anjela o ochranu a obávajú sa ho znova obťažovať.Ale naša obrana je hlavným povolaním nášho strážcu.Takže s ním hovorte častejšie.

  • Svojmu svätému patrónovi .Pri krste dostávame všetci meno cirkvi (niekedy - iné ako pas).Toto meno sa udeľuje na počesť konkrétneho svätca.Cirkevný deň uctievania tohto svätca sa stáva naším menným dňom (nemýliť sa s narodeninami, aj keď niekedy sa tieto dátumy zhodujú).Všetci by sme mali mať ikonu takého svätca doma a občas požiadajte tohto patróna o pomoc a ochranu.Nedávam text modlitby, apelujem na každého svätého.Ak máte malú laminovanú ikonu, nájdete takú modlitbu na zadnej strane.
  • pre St. Christophera .Obracajú sa k nemu, pretože počas jeho života niesol cez rieku malého chlapca, ktorý sa ukázal byť Ježišom Kristom.Je pravda, že toto je katolícka legenda.Ale svätý je obyčajný kresťanský mučeník, takže sa nemusíme modliťJe zakázané.

  • Pánovi .Je vlastníkom neba i zeme a našich duší.Obráťte sa k nemu nielen s nádejou, ale aj s láskou.Nakoniec, aj keď sa stane to najhoršie a opustíte tento svet, nezmiznete, ale stretnete Stvoriteľa.Môže byť skutočný kresťan vystrašený touto myšlienkou?

Ak zabudnete doma list s modlitbou doma, nejde o veľký problém!V našej viere je skutočne to najdôležitejšie, že všetko, čo je potrebné, nie je na papieri, ale v srdci.Jednoduchými slovami sa porozprávajte so sv. Mikulášom, Matkou Božou alebo so svojím anjelom.A počas takejto komunikácie zdvihnete a cesta sa uzavrie šťastne.

Ale keď prídete na miesto, nezabudnite sa krížiť a poďakovať svätému, ktorého ste boli adresovaný, za počúvanie a pomoc.

Stručne o najdôležitejších

  • Častejšie ako nikto sa na akejkoľvek ceste (autom aj lietadlom) obracajú na ochranu a ochranu k Nicholasovi Wonderworkerovi.
  • Cestujúci a ich rodiny sa tiež modlia k Panne Márii, Ježišovi Kristovi, ich anjelov a svätých.
  • Pred obzvlášť nebezpečnou cestou je možné napísať na kúsok papiera nielen modlitbu, ale aj navštíviť chrám.Tam veriaci priznávajú, prijímajú prijímanie, žiadajú kňaza, aby požehnal na dlhej ceste.
  • Niektorí ľudia berú svätú vodu do lietadla a na to môžu posypať stoličku.Pamätajte však: fľaša na svätú vodu by nemala byť vyššia ako 10 ml.

Ak sa stále pýtaš, prečo je patrón cestovateľov (a najviac námorníkov) považovaný za Nikolai The Miracle Worker,Navrhujem nájsť odpoveď v živote tohto svätca.Tento film nie je príliš dlhý, ale obsahuje všetky údaje o skutkoch tohto veľkého muža: