Silné modlitby Božej Matky: ikona „Rýchleho vypočutia“ a jej pomoc

Dlho som študoval, že pravoslávni kresťania majú veľa pamiatok, ikon, ktoré sa postupom času stali svätyňami.Patrí medzi ne ikona Matky Božej, „Horny“.Dnes vám poviem, ako sa modliť pred touto ikonou a ako sa to stalo.

Ikona v kláštore

Na vrchu Athos v kláštoreDohiar je najstaršia tvár - ikona Panny Márie Naughty.Tento kláštor je taký starý, že odkazy naň existujú v dokumentoch z 10. storočia.Kláštor sa často stal predmetom pirátskych útokov, bol okradnutý viackrát.Mnísi sa dokonca rozhodli presťahovať ho na nové miesto.Po hľadaní vhodného miesta si teda vybrali najprístupnejšiu oblasť.

Kláštor bol dôkladne opevnený, vybavený mohutnými hradbami s medzerami, ako aj všetkými budovami potrebnými pre život bratov.Na území kláštora sa choval hovädzí dobytok, pestovalo sa hrozno a zasiali sa polia.

V polovici 20. storočia, približne v 70. rokoch, kláštor opäť upadol - starší, na ktorých sa všetko dlho uchovávalo, zomreli.V Dohaare nezostali takmer žiadni ľudia.

Od roku 1980 sa tam pod vedením Hegumen Gregory objavili noví mnísi.Usilovne, neúnavne, oživili bývalú veľkosť Dohiaru.Musel som obnoviť nielen sebakláštor, ale aj všetky svätyne v ňom.Napríklad ikona „Skoroshlushnitsa“.

Ako sa uvádza v starovekých kronikách, obraz Panny bol napísaný priamo na stene kláštorného refektáru.Za ikonou prešiel úzky chodník, okolo neho sa často prelínal mních-lichobežník s horiacou baterkou v rukách.

Raz, po obvyklej ceste, tento mních počul, ako ho oslovila matka Božia.Podstatou toho, čo povedala, bolo zaistiť, aby mních nefajčil jej obraz pochodňou.Nedbal na jej slová, nasledovala ďalšia prísnejšia poznámka.

V tej dobe bol nešťastný muž vystrašený vážne, poklonil sa na kolená ikony a požiadal o pokánie.Ráno ho našli na ikone úplne slepý.Mnísi uzavreli chodbu, aby nerušili Matku Božiu. Bola získaná zvláštna nika, kde je jej obraz v našich dňoch.Chudobný slepý mních celý čas trávil s ikonou a raz mu bolo odpustené.Mnísi vďačne postavili oproti ikonke kaplnku, vyzdobili ju a namaľovali.

V roku 1996 bola pri reštaurovaní ikony hneď za ňou objavená ďalšia maľba na stene.Tvár, napísaná neskôr, bola umiestnená v kaplnke.

Dohiar je vždy potešený hosťami.Pred touto ikonou sa môže ktokoľvek modliť, navštíviť akúkoľvek službu, dokonca zostať cez noc.Kláštor je veľmi priateľský, atmosféra je skutočne láskavá, rovnako ako doma.Okrem mnohých ikon sú tu uložené aj pozostatky mnohých svätých, ktorí sa k nim môžu pripojiť všetci, ktorí chcú.

Kópie ikony

Nie každá osoba, pre všetkýchv prípade potreby môže navštíviť kláštor a osobne vidieť zázračnú ikonu.Našťastie je ich niekoľko kópií.Nachádzajú sa na týchto miestach:

 1. Kláštor Spasiteľov a Nanebovstúpenia Panny Márie na Olivách.Kláštor sa nachádza v Jeruzaleme na vrchu Eleon.Toto je jedno z najvýznamnejších kresťanských miest na svete.V minulosti bol okolo kláštora púštna oblasť, dnes sa arabské štvrte priblížia k samotným múrom.V kláštore žije 43 sestier rôznych národností, ale spolu komunikujú po rusky.Hlavnou vecou pre nich sú modlitby, vo všedné dni sa začínajú o 5:30 ráno.Sestry okrem modlitieb píšu ikony, výšivky.Zvonku sa môže zdať, že kláštor je ponorený do sna, na rozdiel od iných kláštorov, v ktorých žije život.Pútnici vždy otvoria brány a budú mať možnosť sa modliť v Skoroshodynitsa alebo v iných svätyniach.
 2. Petrozavodsk, Katedrála Svätého Kríža.Svoju históriu začalo v roku 1800, keď ešte nebola katedrálou, ale jednoduchou drevenou cintorínskou kaplnkou.To bolo potom demontované, pretože ikona bola úplne schátralá av roku 1848 sa začala výstavba nového chrámu.V meste sú iba dva chrámy a toto je jeden z nich.V rokoch 2006 - 2007 sa uskutočnila veľká obnova.Asi najdôležitejšou svätyňou je „Rýchle vypočutie“ na počesť Matky Božej Kazan.
 3. Moskva, chrám archanjela Gabriela Antiochie a kostol sv. Mikuláša v Biryulev.
 4. Kláštory Najsvätejšej Trojice a Pechersky Bogoroditsky.

Začiatočník

Ikona predstavuje tvár Panny Márie s dieťaťom napolovica ohnutá ľavá ruka.Dieťa má zvitok v jednej ruke a druhou žehná ľuďom.Pravá pätka dieťaťa je tiež zameraná na ľudí, ktorí sa modlia.

Ikona dostala svoj názov až v 17. storočí, predtým sa nazývala inak.Začiatočník znamená „čoskoro počuť“, to znamená rýchlo odpovedať na modlitby.Je to známe už od čias, keď sa mních v kláštore zjavila Panne Márii: toto meno mu sama vysvetlila.

Ako sa používa ikona

Ako hovoria veriaci, idú sa modliť k Naughty Girl:

 • tehotné ženy s modlitbami za bezpečný priebeh pôrodu a narodenie zdravého dieťaťa.Predpokladá sa, že budúce matky, ktoré navštívili túto zázračnú ikonu, si budú dlhšie udržiavať materské mlieko a budú ich môcť kŕmiť dieťaťom.
 • matky, ktoré chcú svojim deťom odobrať problémy a problémy, ako aj choroby.
 • ľudia, ktorí jednoducho potrebujú radu, ako žiť alebo čo ďalej.To znamená, že všetci, ktorí boli v ťažkej životnej situácii, na križovatke.Ikona tiež pomáha porozumieť sebe.
 • hovoria, že modlitba touto ikonou vylučuje najzávažnejšie choroby, keď niet nádeje na medicínu.
 • Slepí a zrakovo postihnutí ľudia dúfajú, že Božia Matka im pomôže získať ich videnie, keď ich raz vrátili mníchovi Nilu.To platí aj pre hlupákov a hluchých.
 • Ľudia, ktorí sú náchylní na depresívne stavy a panické útoky, tvrdia, že po uctievaní sa cítia lepšie.
 • ,Každý, kto chodil po nejakej dobe života po ceste hriechu, by sa mal modliť za ikonu „Rýchleho vypočutia“ a činiť pokánie za svoje hriechy.

Začiatočník počúva každú ľudskú požiadavku, je dôležité len to, že pochádza zo srdca.Je dôležité si uvedomiť, že mnohí ľudia často očakávajú iba materiálne alebo telesné výhody, a Boh, Matka Božia a svätí pomáhajú, pretože je to dôležité predovšetkým pre dušu.

Zázraky

V Muromovi bolo povedané jedno z zázračných prípadov.V chráme oslovila túto ikonu matka vojaka, ktorý zmizol v Čečensku.Už dúfala, že ho neuvidí živého, jednoducho chcela vedieť, ako sa za neho modliť - ako o mŕtvych alebo o živých?

Abbot jej poradil, aby sa modlila za živobytie.Čoskoro dostala na svoju otázku zdanlivo vyčerpávajúcu odpoveď - vojenský úrad pre zápis potvrdil smrť svojho syna.Len deň pred vlastným pohrebom sa však jeho syn vrátil nažive.O tomto zázraku diskutovalo celé mesto veľmi dlho.

Pred touto ikonou je veľa nebývalých prípadov uzdravenia.Napríklad, keď bola žena privedená na ikonu do chrámu, nemohla sa pohnúť kvôli vážnej chorobe.Počas modlitieb bola táto žena posypaná svätou vodou a olej sa na ňu nanášal z ikonových lamp blízko ikony Skoroshlushnitsa.Podľa očitých svedkov z chrámu mohla odísť bez pomoci zvonku.Predtým však prišla k ikone na nohách, aby ju pobozkala.

Tieto a mnohé ďalšie prípady potvrdzujú, že obraz Quick-Acolytes je jasný a úžasný.Počuje všetky modlitby a žiadosti, samozrejme, ak je niekto skutočne vpotrebuje to.

Ako sa modliť

Aby sa modlitby mohli vypočuť, musí sa človek správne modliť.Ak to chcete urobiť, musíte:

 1. Ak sa modlíte doma, musíte určite vyčistiť miestnosť, v ktorej sa budú modlitby čítať.Prachu by sa nemalo dovoliť zakrývať samotnú ikonu - vyššie sily netolerujú chaos a nepokoj.
 2. Najlepšie je umiestniť túto ikonu niekde na pódium, lepšie na tmavom mieste.Pred ikonou sa odporúča v kostole zapáliť sviečky zasvätené.
 3. Týždeň pred modlitbou by sa mal vyčleniť na pôst.Nejedzte mäso, ani vyprážané a múčne jedlá.
 4. Človek musí ísť do chrámu, aby činil pokánie, a tiež zapálil sviečky pre žijúcich a mŕtvych.
 5. Týždeň na splnenie zákazu socializácie.

Dodržiavaním jednoduchých prípravných postupov môžete zvýšiť pravdepodobnosť opakovaného vypočutia.

Môžete sa modliť pred ikonou aj bez nej, ale v každom prípade je lepšie zapáliť sviečku.Počas modlitby sa musíte plne sústrediť na svoj problém a súčasne môžete činiť pokánie z niektorých hriechov, ktoré neprišli do chrámu na dlhú dobu.

Keď žiadate o pomoc, musíte si predstaviť, že presúvate svoje obavy a problémy na plecia obrázka z ikony.Jedna vec na zapamätanie je, že nemôžete odolať Božej vôli, choďte na svoj cieľ.

Pomoc by sa mala prijímať dôstojne, zaslúži si slová vďačnosti, ako každý dobrý skutok.Ak niekto dokáže prečítať skutočný text modlitby - je veľmi silný, pretože bol stále zloženýnašich starých predkov.

Modlitba ako taká je prostriedkom medzi Bohom a osobou, ktorá sa modlí, aj keď čítate text na papieri.Slová sa musia vyslovovať nahlas, ale nie veľmi hlasným hlasom.

Záver

 1. Na rôznych miestach je niekoľko ikon Naughty Girl.
 2. Musíte sa modliť so svojou dušou a bude potrebná pomoc.
 3. Ikona a modlitby pred ňou majú zázračnú moc.