Slovanské amulety a kúzla - ich význam a fotografia

Len pred pár storočiami bola hlavnou ochranou pred akýmikoľvek problémami a problémami našich predkov amulety, amulety a talizmany.Slovania vždy vedeli, ako vytvoriť originálne šperky, ktoré majú nielen dekoratívnu funkciu, ale tiež chránia pred všetkým zlom.

S pomocou slovanských amuletov bolo možné chrániť sa pred zlými duchmi a láskavými ľuďmi, vyhnať choroby a problémy.Magické predmety navyše poskytovali komunikáciu s prírodou a vyššími právomocami.

Slovanské amulety a kúzla ani po prijatí kresťanstva nestratili vôbec svoju popularitu a aktívne ich využívali aj ľudia, tentoraz tajne.Urobíme krátku exkurziu do histórie a zvážime všetky typy amuletov známe dnes.

) Hlavné odrody magických predmetov

Všetky slovanské amuletysú rozdelené do troch veľkých skupín:

  • talizmany venované kozmogonickým presvedčeniam (môže zahŕňaťkult Perúna, ako aj talismany, na ktorých je narisoAnes slnečné a mesačné symboly,
  • , prívesky a maskoti kúzelné slovo určeného;
  • Prívesky určené magické zvieratá

.Kozmogonické amulety

Vo väčšine prípadovzlepšili poľnohospodársku aktivitu. Naši predkovia venovali veľkú pozornosť otázke elementárnych prírodných síl (slnko, mesiac, búrka, dážď a ďalšie).Dôvodom je skutočnosť, že príroda silne ovplyvnila ľudský život.

Blesk, hrom a dážď boli medzi Slovanmi spojené s mágiou, a preto existuje veľa amuletov, ktoré pomáhajú kontrolovať tieto prírodné javy.Okrem toho boli slovanské amulety určené na ochranu vojakov v bitke, aby im pomohli vyhrať bitku.

Kúzla amulety

Patrili do kategórie žien. Zvyčajne vyzerali veľmi podobne ako kľúče, lyžice, vedrá, hrebene atď.

  • Napríklad lyžica je staroveký slovanský amulet, ktorý symbolizuje bohatstvo a sýtost.
  • Nabíjačky vo všeobecnosti naznačovali bohatstvo a šťastie vo všetkých veciach.
  • ​​
  • Kľúče prisľúbili doplnenie vo finančnom sektore, ako aj ochranu bohatstva pred nepriaznivcami.

Takmer všetky kúzla kúziel a amuletov pôsobili v rodine ako symboly bohatstva a prosperity, boli používané veľmi často.

Amulety týkajúce sa zvierat

Vznikli už v dňoch primitívnej komunity.Starí ľudia boli presvedčení, že ich rod pochádza z konkrétneho zvieraťa, a tak sa snažili vyhľadať pomoc od svojho patróna. Použitím amuletu jeho zvieraťa(alebo totemu) by sa mohol naplniť jeho sila a sila.

Ochranné talismany

Starí Slovania venovali veľkú pozornosť problémom svojho domova (najmä jeho ochrane pred zlými silami).Napríklad, keď bol položený základ, v rohoch boli nevyhnutne položené kúsky vlny a zŕn a niekedy tam bola položená hlava koňa.

Všetky uvedené predmety fungovaliako ochranné amulety, ktoré zaručili pokojný a šťastný vek.V „červenom“ rohu sa zvyčajne vyrezával symbol „koleso klanu“, aby prilákali šťastie, že zavesili podkovu.

A samozrejme boli obľúbené rituálne uteráky, na ktorých boli vyšívané rôzne ozdoby s posvätným významom.

Bábiky

Domáce bábiky dostali od našich predkov osobitnú moc .Každá bábika bola použitá od prípadu k prípadu.Za najstarší sa považuje bábika Božieho oka vyrobená z látky.Pokúsili sa ju zavesiť pri predných dverách a stalo sa, a to blízko každej miestnosti.

Často bolo možné pozorovať Božie oko v blízkosti detskej postieľky, chránilo bábätká pred zlou energiou.Táto bábika minimalizovala akékoľvek negatívne emisie majiteľov domov.Tento slovanský amulet je na fotografii:

Dozorcom rodinného krbu bola bábika s krásnym menom Bird of Happiness.Bol vyrobený z dreva a umiestnený na chodbe.Každý hosť, ktorý vchádza do domu a ide pod bábiku, zanechal všetku zlú energiu.

Výšivky

Slovanská výšivka sa používala narôznych detailoch kostýmu a zvyčajne znamenala ochrannýVlastnosti.Na tie časti kostýmu, cez ktoré mohlo zlo preniknúť do ľudského tela (na leme, krku, manžetách, golieri), sa vyšívali výšivky.

Slovania sa domnievali, že nečisté sily sa cez látku nemohli dostať do ľudského tela, pretože v procese jej výroby používajú špeciálne predmety vybavené ozdobou kúziel.

Klenoty

Takéto amulety nosia muži aj ženy. Mohli by to byť sklo, kov, drevo a tiež z kostí.Na šperky sa nevyhnutne používali rôzne symboly (kosoštvorce, kvety a iné znaky).

Šperky boli vhodné na použitie ľuďmi akejkoľvek vekovej kategórie.V slovanskej tradícii boli najobľúbenejšie talizmany a amulety, ktoré chránili ich majiteľa pred zlými duchmi, rôznymi chorobami a problémami.Príklad typických slovanských amuletov a amuletov možno vidieť na fotografii:

Na základe špecifickej oblasti použitia by sa amulety mohli použiť na ochranu domu a nosiť na tele.Proces ich tvorby bol celým umením prenášaným z generácie na generáciu.

Slovanské amulety sú veľmi zaujímavou a fascinujúcou témou.Sú schopní chrániť pred zlými silami a priťahovať lásku, šťastie, bohatstvo, šťastie - všetko potrebné pre život človeka.Hlavná vec je úprimne im veriť a používať ich iba s dobrými úmyslami.