Špináčik jazyka alebo chvost - znaky, povery a pravidlá starostlivosti

Interiérová kvetina tchánov jazyka sa volá skutočný výlev zla, negativity, závisti.Čím horšia je situácia v okolí, tým väčšia nervozita sa rozšírila do atmosféry - čím je rastlina nádhernejšia, dlhšia a silnejšia.Spravodlivo stojí za zmienku, že táto elektráreň má aj obmedzený výkon.

Kvetina dostala neformálne meno „jazyk svokra“ kvôli dlhým a ostrým hustým listom.V rodinách, kde je obvyklé rešpektovať rodičov, sa rastlina nazýva šťuka.Ak chcete romantiku, môžete si spomenúť na staré mená - jazyk diabla, indický meč, hadiu pokožku.Oficiálny názov kvetu je sansevieria.Zatiaľ čo ženy v domácnosti a návrhári interiérov sa dohadujú o tom, či je možné ho držať doma, zvážime znaky, povery, pozorovania pestovateľov kvetín a pravidlá starostlivosti o rastlinu.

Prečo je jazyk svokry ideálny pre domov

 1. Dekoratívne vlastnosti chvosta štiav sú vynikajúce.Tmavo zelené, s pásikmi, rovné a vysoké listy, veľmi krásne.Interiér získava dotyk pohodlia domova bez straty závažnosti.Ideálne pre súčasný populárny štýl podkrovia.Rastlina husto zapĺňa akýkoľvek navrhovaný objem.
 2. Rastlina môže ozdobiť nielen parapety, ale aj oživiť tmavý roh kuchyne, predsieň, chodbu.Svetlo musíte nechať zapnuté, ale s modernými LED diódamižiarovky ďalšie osvetlenie nevyžaduje veľké výdavky.
 3. Ak sa na vás niekto veľmi hnevá, bude musieť odísť.Možno to nie vždy prispieva k rodinnému šťastiu, ale, samozrejme, pomáha pri zabezpečovaní osobného šťastia.Ľudia, ktorí sa dobrovoľne zdržiavajú v okolí, majú šťuky - s najväčšou pravdepodobnosťou vám neželajú škodu a sú dokonca blízko vás.
 4. Rastlina dokonale čistí vzduch v dome.Mastnota, prach, páliace zápachy zmiznú akoby magicky a nezanechávajú žiadne zvyšky.Chodec šťuky úplne nevylučuje potrebu čistenia, ale významne zníži potrebu neporiadku s čistením.
 5. Stredy sa v kvetináčoch nezačnú.
 6. Kvet jazyka štiky prináša šťastie.Nie každý vie, že rastlina môže kvitnúť, pozrite sa na fotografiu.Zriedka sa objaví malé biele kvetenstvo, ktoré sa skrýva medzi stonkami.Vzhľad kvetu znamená, že vaša drahocená túžba je takmer naplnená.Skrytú kvetinu môžete tajne obdivovať - ​​málo ju uvidí, ale s tými, ktorí sami vidia tento zázrak, môžete otvoriť tajomstvo tajomstva.

Znaky súvisiace s šťavnatým chvostom

 • Štikťový šťavník aktívne rastie, dáva nové výhonky, ale nierastie vysoko.Priemerná výška listov je 30 - 40 cm, čo znamená, že v okolí je veľmi priaznivá atmosféra.Napriek tomu, že existuje dosť dôvodov na negativitu, ľudia sa vyznačujú dobrou vôľou a veľkou trpezlivosťou.
 • Vysoké listy bez postranných výhonkov - silné vášne, ostré emócie.
 • Čím vyššie listy, tým silnejší stupeň negativity.Na verejných miestach, kde ľudiakeď sa navzájom obťažujú samotnou skutočnosťou ich existencie, výška listov môže byť viac ako meter.Prchavý negatív je najlepším hnojivom pre rastlinu.
 • Kvet v kohútiku, v kohútiku - negatívne valce sa natáčajú natoľko, že ho rastliny nemôžu absorbovať.Na to, aby bol chvost šťuky v takom stave, musí byť niekto neustále v hystérii alebo hlbokej depresii.Transplantujte rastlinu do väčšieho hrnca a zalejte ju.Jazyk svokry je takmer necitlivý na svetlo a dobre rastie aj na severnej strane, ďaleko od okna, v rekreačných miestnostiach nemocníc a na chodbách bez okien s umelým osvetlením.Zvýšte množstvo zlých absorbérov energie.
 • Ak rastlina uschne v rodine, je možné, že člen rodiny potrebuje lieky na depresiu.Ak pracujete v kancelárii - pracujete v mikrofinančnej spoločnosti alebo na inom mieste, ktoré je príliš stresujúce.Zmena práce.
 • Listy vyschnuté zhora majú vplyv na silnú závisť niekoho.
 • Listy sú popraskané - hľadáte podporu na nespoľahlivom mieste alebo počítate s nespoľahlivou osobou.
 • Aby ste sa zbavili obsedantných myšlienok, starostlivo odrežte plachtu jazyka svokra, opláchnite ju, utrite utierkou alebo obrúskom a dajte tomu, kto je mučený úzkosťou.Prestieradlo musí byť vložené pod vankúš, aby chránilo sny.
 • Jazyk švagóny v spálni do istej miery pomôže chrániť pred vyrážkami a nie najvhodnejšími partnermi.

Starostlivosť o rastliny

Je prekvapujúce, že rastlina nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť.Dostatočne veľká a hlboká kapacita so zemou a občasné zalievanie.Prebytočná voda sa hromadí v drenážnej vrstve a vyživuje rastlinu.Čím hlbšia je vrstva zeme - tým vyššie a silnejšie listy stúpajú.Rastlina si v priemere vyžaduje polievanie asi raz týždenne.Masité listy skladujú vodu, hustá pokožka zabraňuje odparovaniu.Kvetina prežije mesiac bez zalievania, aj keď s ťažkosťami.

Postrek sa nevyžaduje, hmyz v kvetináči sa nezačne.Vrchné obväzy 2-krát ročne sú štandardom pre izbové rastliny.Počas roka môžete kvetinu kŕmiť spiacim čajom.Pôda je mierne kyslá, piesočnatá, rašelinová, môže sa použiť akákoľvek neutrálna alebo mierne kyslá upravená pôda.

Ak je zariadenie nainštalované v miestnosti bez okien, bude potrebné ďalšie osvetlenie.Stačí rozptýlené umelé svetlo.

Odstráňte sušené listy, burinu raz ročne.

Pike tail je ideálna rastlina pre kanceláriu.V pravidelnom koši z Ikea s 10 cm drenážnou vrstvou črepov, pieskových a čajových vrecúšok je možné pestovať rastlinu s výškou 1,5 metra s hustým lesom listov a výhonkov.Vyzerá veľmi krásne a predovšetkým zdobí účtovníctvo, riadiace miestnosti, zasadacie miestnosti.

Záver

Jazyk zaťom je rastlina s charakterom.Ak máte radi rezistenciu, priamosť, neústupnosť špikového chvosta klamstvu, závisť, negativitu - v každom prípade si urobte výhonok a pestujte krásnu a hrdú rastlinu.Ale ak sú kompromisy bližšie k vám, vy sami nie ste proti vynaliezavosti,manipulácie, mäkká sila a starostlivé riadenie zákulisia - kvet vám nevyhovuje.Vyberte inú domácu rastlinu, ktorá absorbuje negatívne, ale mäkšie.Možno sa oplatí získať pelargónie, tradescantia, indoor violet.