Spinel stone - metódy aplikácie liečivých vlastností

Spinel je veľmi krásny romantický kameň.V Rusku sa to volalo „lal“.Spinelský kameň zdobil slávny klobúk Monomakh, korunu Kataríny Veľkej.Vďaka svojim vzácnym vlastnostiam sa minerál môže rovnať smaragdom a rubínom.V staroveku bol červený spinel zamieňaný s rubínmi.Na východe sa červený spinel nazýval kameňom vášne, ktorý sa často používa v láske kúzla.

Opis

Kameň sa vyznačuje svojím skleneným leskom a priehľadnosťou.Spinel farby môžu byť rôzne, ale červené a modré tóny sú cenné.Minerál má vysokú pevnosť porovnateľnú s diamantom.Názov spinelu sa môže líšiť:

  • lal; rubel;
  • pleonast;
  • ceylonit;
  • rubínový balík;
  • chrómový spinel (pikotit);
  • spinel zinočnatý (ganit);
  • zafírová spinel;
  • východný ametyst.

Názov je určený vlastnosťami a farbou kameňa, ako aj miestom jeho ťažby.Spinel - drahokam alebo polodrahokam?Táto otázka sa týka milovníkov šperkov.Minerál patrí medzi drahé kamene.Prvýkrát sa o ňom zmienil Marco Polo, ktorý navštívil Pamír.Slávny cestovateľ však zamieňal spinely s rubínom a písal o rubínových baniach vo svojom denníku.

Liečivé vlastnosti

Červené kamene majú dobrý vplyv na imunitu ahematopoetický systém, pomoc pri vírusových ochoreniach.Nosenie spinel šperkov zlepšuje pleť a aktivuje trávenie.

Červený spinel sa tiež používa v mužskej impotencii ako aktivátor produkcie semien.Predpokladalo sa, že kryštály ovplyvňujú sexuálne centrá a pomáhajú obnoviť potenciu.

Minerály zeleného odtieňa pomáhajú pri ochoreniach očí, zlepšujú metabolické procesy a liečia bolesť dolných častí chrbta.

Ružový spinel normalizuje spánok, zmierňuje nočné mory a upokojuje nervový systém.

Kamene modrých odtieňov zlepšujú hormonálnu hladinu, pomáhajú pri chorobách vnútorných orgánov a zažívacieho systému.

Starovekí liečitelia používali pri liečebných postupoch prášok spinelu, pretože kamene sa ľahko brúsili.Prášok spálil spálené miesta a otvorené rany.S pomocou čierneho práškového spinelu bolo krvácanie zastavené.

Ak nosíte šperky vo forme náhrdelníka alebo príveskov, môžete sa zbaviť kože a infekčných chorôb, zlepšiť funkciu srdca.Spinel na páse zvyšuje potenciu, eliminuje frigiditu žien.

Aplikácia mágie

Kamene majú silnú pozitívnu energiu a prinášajú šťastie svojim majiteľom.Povaha minerálu je však protirečivá: je to kvôli patronácii troch planetárnych duchov súčasne - Venuše, Jupitera a Slnka.Pri manipulácii so spinelmi je preto potrebná opatrnosť.Ak chcete zvýšiť priaznivý účinok minerálu, musíte ho nastaviť zlatom.Pozrite sa na dekoráciu fotografií pomocou spinelu:

Môže spinel poškodiť jeho majiteľa?Kameň nemá rád zlých a žlčových ľudí, jeho hnev spôsobuje dokonca aj samotný dotyk takejto osoby k minerálu.Mystická pomsta spinelu je nepredvídateľná.Nepáči sa mu ani kameň príliš nevyvážených a impulzívnych ľudí.Avšak pre čestných a slušných ľudí môže minerál pritiahnuť šťastie a šťastie.Mágovia ho používajú na rozvoj daru veštenia.

Znaky zverokruhu

Vlastnosti kamennej spinely sú dobre kombinované s energiami Býk, Váhy a Ryby.Môžu nosiť talismany, ktoré priťahujú šťastie a šťastie.Pokiaľ ide o ženské ryby, kamienky priťahujú opačné pohlavie.

Leo spinel dodáva energiu, zvyšuje volebné vlastnosti a odhodlanie.Tento kameň je kontraindikovaný na rakovinu a môže spôsobiť depresiu, môže byť príliš lenivý a apatický.

Predpokladá sa, že je najlepšie nosiť šperky so spinelmi vo forme náušníc alebo prsteňov.Prsteň sa musí nosiť na ľavej strane - na ukazováku alebo prstene.