Spôsoby, ako vyčistiť čakry pomocou Veľkej mantry

čakry sú energetické uzly na tenkých ľudských telách, prostredníctvom ktorých sa energia vymieňa medzi telom a kozmickými energiami.Zdravie človeka, jeho vitalita a životný úspech závisia od správneho fungovania čakier.

Veľká mantra, ktorá úplne čistí čakry, pomáha harmonizovať ľudský energetický systém, prepožičiava zdravie a obnovuje radosť zo života.Ako praktizovať veľkú mantru, čo s tým treba urobiť?Zvážte otázky uvedené v článku.

Ľudské čakry

Na začatie praxe čistenia čakier je potrebné mať predstavu o tomto energetickom systéme.Čakry sú energetické víry, ktoré sa nachádzajú pozdĺž chrbtice, ale nie vo fyzickom tele - ale v jemných telách človeka.Sedem hlavných čakier človeka je spojených siedmimi jemnými telami a zjednocuje celý energetický systém.

Zlyhanie jednej alebo viacerých čakier vedie k rôznym chorobám, nedostatku peňazí alebo problémom v osobnom živote.Prečo sa to deje?Pretože je nedostatok energie a človek začína pociťovať nepohodlie spojené s jednou alebo druhou stránkou života.

Vyvážený systém čakier poskytuje nielen dobré zdravie, ale aj úspech.v spoločenskom a osobnom živote, blahobyt v akejkoľvek oblasti životných záujmov človeka.Preto sa osobitná pozornosť venuje správnemu fungovaniu čakier a hlavnou mantrou je čistenie mantry všetkých čakier.Stručne zvážime, za čo je každá zo siedmich čakier v jemných telách osoby zodpovedná.

Muladhara

Muladhara - koreňová (cocycylová) čakra je spojená s hmotnou sférou ľudského života.Je zodpovedná za materiálny úspech, narodenie potomstva, regeneračné schopnosti človeka, akumuláciu a uchovávanie hmotných vecí.Nerovnováha v práci čakry vedie k chorobám kostí a svalov, väzivám, problémom s miechou.

Znakmi nevyváženosti sú bezdôvodný strach, pocit ako obeť okolností, strach z peňazí a budúcnosti, nadmerné sebectvo, putovanie v oblakoch a nedostatok zdravého rozumu.Táto čakra pevne spája človeka so Zemou, akákoľvek nerovnováha v práci sa doslova oddeľuje od reality - osoba tu „nie je“.

Swadhisthana

Toto je sakrálna čakra, ktorá sa nachádza tesne pod pupkom.Čakra je zodpovedná za nájdenie potešenia v živote a tvorivých impulzov.Muž hľadá spojenie s opačným pohlavím, výsadbu zeme, zdroje estetických dojmov, peňažné potešenie.Na fyzickej úrovni je čakra zodpovedná za vylučovací systém, peristaltiku a fungovanie pohlavných orgánov.

Zlyhanie čakry ničí nielen funkcie vylučovacieho systému tela, ale ajpsychologická činnosť osoby.

Hovoríme o rôznych vášňach a citoch, chamtivosti a plytvaní, závisti a žiarlivosti.Ten, kto sa stará o zdravie svadhistany, sa stáva pánom uctievania a lásky v najpriaznivejšom slova zmysle.

 • Farba čakry je oranžová.
 • ​​
 • Mantra je pre vás.

Manipura

Čakra sa nachádza v solárnom plexe a je zodpovedná za dobrovoľné vlastnosti osoby.Ľudia s rozvinutou manipúrou sa stávajú vodcami, vodcami, vojenskými veliteľmi a politikmi.

Manipura dáva zmysel pre sebaúctu, originalitu a jedinečnosť, chuť pre život.V jemnej rovine je manipúra zodpovedná za intuíciu a predtuchu, za fyzickú - za zažívací systém a za prácu vnútorných orgánov.

Nevyvážená čakra spôsobuje problémy s gastrointestinálnym traktom, nedostatok vôle žiť, stratený stav porazeného a vyvrhnutý v spoločnosti.Osoba trpí nedostatkom peňazí, sebaúcty alebo hnevu po celom svete za svoje zlyhania.

 • Farba čakry je žltá.
 • Mantra - Ram.

Anahata

Toto je čakra srdcového centra, zodpovedná za vnútorné pohodlie pocitov a pocit harmónie so sebou samým a so svetom.Uzavretá Anahata vedie k despotizmu, nenávisti a bezcitnosti.Na fyzickej úrovni je čakra zodpovedná za činnosť srdca, obehového a dýchacieho systému.

Nerovnováha v práci čakry vedie k chorobám pľúc, srdcovým infarktom, hypertenzii a mozgovej mŕtvici.Otvorená Anahata dáva čistú radosť, láskupre seba a pre svet, nedostatok strachu, súcitu a inšpirácie.

 • Farba čakry je zelená.
 • Mantra - Yam.

Vishuddha

Nachádza sa v oblasti krku nad klíčníkom.Táto čakra je zodpovedná za sociálne kontakty, úspech v spoločnosti, sebarealizáciu a potešenie z kreativity.Všetci umelci, básnici a hudobníci, režiséri a umelci vytvorili vishudha.Vo fyzickej rovine je čakra zodpovedná za orgány reči, sluchu a zraku.

Nevyvážený višudha vedie k nadmernému podvodu, agresívnej komunikácii, úzkym záujmom, tvrdohlavosti, pýche alebo k realizácii vlastnej bezvýznamnosti, zrady alebo pocitu vlastnej nadmernej viny.

 • Farba čakry je modrá.
 • Mantra - Ham.

Ajna a Sahasrara

Dve horné čakry sú spojené s transcendentálom. Ajna sa nachádza v oblasti tretieho oka a je zodpovedný za jasnozrivosť, múdrosť a sebadôveru. Sahasrara sa nachádza nad temenom hlavy a zabezpečuje komunikáciu s priestorom.Nerovnováha v práci horných čakier vedie k poruchám myslenia až k šialenstvu alebo schizofrénii.

 • Ajna je modrá;Mantra - Aum.
 • Farba sahasrary je fialová;Mantra - Aum.

Ako praktizovať veľkú mantru

Ako vyčistiť čakry?Aby ste to dosiahli, musíte sa pripraviť na meditáciu a postarať sa o to, aby vás nikto nevyrušoval hodinu.Vetrajte miestnosť, spálite kadidlo -
santalové drevo, kadidlo.Sedieť pohodlne - sedieť v lotosovej polohe s rovnouchrbtica alebo ležať na podlahe na vrhu.

Zapnite mantru a zamerajte sa na prvú čakru, muladharu.Predstavte si červenú guľu v kostrči.Ak si neviete predstaviť, verte, že tam je.Zamerajte sa na chvostovú kosť, spievajte mantru „lam“ spolu so zvukovým záznamom.Potom prejdite na ďalšiu čakru.

Pri recitovaní mantry je potrebné cítiť vibrácie zvukov v tele.Ak máte problémy, jednoducho si vypočujte nahrávku a vizualizujte čakry farebne.

Ak si neviete predstaviť farbu, umiestnite karty so správnymi farbami pred seba a pozrite sa na ne.Ak si neviete predstaviť farbu a vibrovať mantru, len cítite zvuky zvukového záznamu prenikajúce do vášho tela v oblasti konkrétnej čakry.

Počas práce s čakrami sa môže v mieste energetického uzla vyskytnúť bolesť.Znamená to poruchu v tomto energetickom centre.Čo robiťČakru je potrebné vypracovať osobitne, až kým nezmizne nepohodlie.Môže to trvať niekoľko minút alebo niekoľko dní.

Pri práci s čakrami používajte špeciálne mandaly.Rozjímanie o mandale tiež harmonizuje prácu čakry.Môžete kombinovať počúvanie veľkej mantry harmonizovanej čakry s rozjímaním o mandaloch.

Aký je najlepší čas na precvičovanie čakier mantry?Ak je to možné, možno za úsvitu meditovať.Ak to nie je možné, môžete meditovať kedykoľvek.