Stojí za to uveriť snom: pravoslávne hľadisko

Sny priťahujú svojou neobvyklosťou, prebudenou radosťou alebo smútkom.Čo sa s nami stane počas nočného odpočinku, v ktorom svete skončíme?Stojí za to uveriť snívaniu alebo len nevenovať pozornosť bizarným príbehom?Zoberme si otázku z pravoslávneho hľadiska.

Pravoslávny pohľad na sny

Počas spánku sa človek stáva úplne bezbranným, stráca ostražitosť a kontrolu nad svojimi myšlienkami.Ak počas bdelosti dokážeme odolať pokušeniam tohto sveta, potom sa vo svete snov správame veľmi odlišne.Preto cirkevní otcovia považujú snové obrazy za nebezpečné pre ľudskú dušu, pretože nečisté sily môžu ľahko zviesť do hriešnych myšlienok a činov.

Zlý vo väčšine prípadov využíva stav bezbranného človeka, aby ho uvrhol do priepasti vášní a hriešnych myšlienok.Démoni môžu posielať fotografie nočných můr, násilia alebo telesného pokušenia.Pokúšajú sa tak ovplyvniť myseľ a pocity a majú sklon k hriechu.Môžu sa objaviť aj vo forme svätých alebo anjelov, aby zavádzali človeka.

Ak človek podľahne tomuto triku a po prebudení sa obráti na interpretáciu knihy snov, je to pre démonov impulz, aby konali.Až nabudúce pošlú obrázky snov, prostredníctvom ktorých budú kontrolovať činy človeka.Preto k otázke"Veríš v sny?" Odpoveď je jednoznačná - nie.

Pokušenia

Cirkevní otcovia dávajú príklad zo života mnícha, ktorý veril v sny ako varovanie.Viedol spravodlivý život, ale démoni využili svoju dôveryhodnosť v snoch.Zdvorilý šikovne konal s mníchom, bez toho, aby ho vystrašil nočnými morami alebo svätou.Mních bol vtiahnutý hlbšie do tohto bazéna a horlivo veril pokušeniu zlého.A akonáhle to zlý ukázal, že Spasiteľ nie je v skutočnosti vo Svetle, ale v temnote.Démon sa snažil presvedčiť mnícha, že skutočnými Božími deťmi sú Židia, nie kresťania.

Po tomto sne sa mních rozhodol pripojiť sa k „vyvoleným“ a premeniť na judaizmus.Opustil pravoslávny kláštor, aby nasledoval cestu židovského náboženstva.Mních nežil dlho, pretože bol premrhaný nevyliečiteľnou chorobou.To je to, čo môže dôveryhodnosť človeka viesť k snom vyslaným nečistým duchom.Preto otcovia pravoslávnej cirkvi dávajú stádu pokyn, aby neveril svojim snom a nesnažil sa ich interpretovať.

Sny od Boha

Existujú sny z horného sveta?Áno, tiež sa stávajú, ale pôsobia v prírode a nikdy nie sú v rozpore s evanjeliom.Ak vidíte dej, ktorý nezodpovedá Božiemu slovu, pochádza od zlého.

Človek by však nemal očakávať posolstvo snov z horného sveta: Pán tú česť ctí len vyvoleným.

Starý zákon sa vzťahuje na spravodlivých, ktorým Pán poslal svoje zjavenia skrze sny.Napríklad bol vyslaný prorocký senspravodlivý Jozef, v ktorom videl seba a svojich 11 bratov.Boli na poli a pletené kladky.A zrazu sa všetci klaňali.Potom videl, že sa mu mesiac a slnko klaňali spolu s hviezdami.Počet hviezd tiež zodpovedal jedenástim.

Keď Jozef povedal bratom svoj sen, nadávali ho a predali ho do otroctva.Ale Boh to urobil tak, že po niekoľkých rokoch boli Jozefovi bratia prinútení prísť do Egypta, pretože v ich zemi bol hlad a neexistoval chlieb.

V Novom zákone vidíme iného Jozefa, zasnúbeného.Keď panna Mária otehotnela, pochyboval o jej slušnosti a rozhodol sa odísť.Ale vo sne k nemu prišiel archanjel Gabriel a povedal, že dieťa bolo počaté z Ducha Svätého.Archanjel Gabriel navyše povedal, aké meno by sa malo dieťaťu nazývať.Vo sne sa Joseph dozvedel, že dieťa zachráni svet pred hriechmi a stane sa Vykupiteľom.

Aj vo sne bol Joseph varovaný pred Herodesovým úmyslom zabiť všetky deti, takže svätá rodina musí ísť do Egypta šťavnatá.Keď sa problém skončil, nariadil ich archanjel Gabriel vrátiť sa domov.

Pravoslávni spravodliví ľudia tiež snívali o Bohu.Napríklad Seraphim Sarovský niekoľkokrát sníval o Matke Božej.Málokto však môže opakovať modlitebné predstavenie Sarafa Serafima, nieto už 15 rokov v púšti.Preto by človek nemal upadať do kúzla a očakávať, že sny od Boha sa môžu stať nehodnými.Musia si zarobiť.

Na tých, ktorí sa nedávno vydali na duchovnú cestu, môžu čakať mnohé pokušenia, pretože démoni nestoja ničobjavujú sa vo forme Matky Božej alebo nejakého svätca.

Duchovné kúzlo je jedným z najsilnejších pokušení, ktoré navštevujú krehké duše spravodlivých.Duchovná vojna sa vyskytuje v mysliach ľudí, preto démoni vo snoch aktívne útočia na pravoslávnych.

Duchovná ochrana

Cirkevní otcovia veria, že sny odrážajú náš vnútorný svet a skúsenosti sú projekciou.duchovný život.Podľa charakteru snov môžete určiť, ktoré duchovné choroby postihli človeka.Ak vás prenasledujú erotické sny, potom démoni našli slabé miesto skrze hriech smilstva.Preto je potrebné použiť sny na potlačenie zlozvykov.

Môžeme veriť v sny, v ktorých prichádzajú obrazy svätých?Ak budete viesť nespravodlivý život, je nepravdepodobné, že k vám prídu svätí starší vo sne.S najväčšou pravdepodobnosťou prišli démoni.Čo robiť, ako sa chrániť pred posadnutosťou?

Pravoslávne kňazstvo nás nariaďuje, aby sme nešli spať bez pokánia a bez premýšľania o našich skutkoch spáchaných počas dňa.

Ak veriaci pred spaním číta večerné pravidlo, koná pokánie a realizuje svoje činy, potom môže spať so spánkom spravodlivých.Ak sa stále bojíte vplyvu démonov vo sne, môžete si prečítať „Životodarný kríž“ a posypať svätou vodou na posteľ a izbu.Znak kríža je silnou obranou veriacich.Preto predtým, ako idete spať, musíte prejsť cez dvere, okná, strop, steny, podlahu a svoju posteľ.

Pamätajte, že len málo spravodlivých prijíma sny od Boha, všetky poddémoni sa môžu objaviť ako anjeli.

Preto by ste nemali veriť v knihy snov, prostredníctvom ktorých by vás zlý mohol ľahko priviesť k šarmu a dokonca zničiť svoju dušu.Zabudnite na zlé sny a spochybnite anjelov a svätých.O tom môžete hovoriť s duchovnými mentormi z cirkvi.Vysvetlia vám situáciu.