Stone adular: ako moc Mesiaca pomôže vybudovať váš život

Na našej planéte nájdete najúžasnejšie a neobvyklé minerály, ktoré zapôsobia na svoju vonkajšiu krásu a mystické vlastnosti.Medzi nimi je na zvláštnom mieste aj impozantný kameň známy aj ako mesačný kameň.Môže sa zdať, že záhadný klenot má mimozemský pôvod, ale v skutočnosti je toto meno spôsobené účinkom, ktorý na ňom má lunárny disk.

Všeobecné vlastnosti drahokamu

Adularia (alebo mesačný kameň) je pomerne vzácny minerál, ktorý je súčasťou skupiny draslíkových živcov a je jednou z odrôd nízkoteplotnej ortoklasy.Klenot dostal meno „adular“ od názvu hory s rovnakým názvom vo Švajčiarsku - mieste, kde sa tento cenný mineralogický nález objavil prvýkrát.

Lunárny drahokam má veľmi vysokú krehkosť, kameň tiež silne reaguje na nárazy a stlačenie.V prírode nájdete hranolové, stĺpcové alebo tabuľkové kryštály.

Vzhľad adularie je veľmi podobný chalcedónu alebo syntetickému spinelu.Pre zberateľov sú obdivovatelia vysoko cenení, pretože ich možno použiť ako alternatívu rozpočtu pre okrasné (polodrahokamy)kamene.

Existuje veľmi krásna hinduistická legenda, podľa ktorej sa predpokladá, že mesačný kameň pochádza z tvrdeného mesačného svitu.Tento mýtus bol do značnej miery uľahčený vonkajšou podobnosťou minerálu k úplňku.Niektoré viery hovoria, že adularia začína žiariť jasnejšie so stupňom rastu mesiaca, jeho lesk je najvýraznejší za splnu.

Ktoré kamene sú často zamieňané s obdĺžnikmi

Všeobecné optické vlastnosti spôsobujú, že klenot mesiaca vyzerá ako mnoho iných minerálov.Nižšie uvádzame vzhľad hlavných „bratov“ adularia:

 • bielo-biele skaly sú veľmi blízki príbuzní mesačného kameňa, sú to tiež živci, ale nie zo skupiny ortoclasov, ale plagioklasy, rovnaká perleťová matka je bežná u adularialesk, ale biely rimorit má intenzívnejšiu farbu;
 • dúhové labradority sú tiež plagioklasy s vysokým stupňom podobnosti s mesačným kameňom.Na rozdiel od adularie sú labradority jasnejšie a mesačné kamene majú ušľachtilejšiu farbu.Adulárni ľudia sú viac zdržanliví a ušľachtilejší;
 • Iné odrody živcov (albity, mikroklinky) sa tiež veľmi podobajú adulárnym jedincom, ale ich šperky sú oveľa nižšie;
 • Syntetický spinel, ktorý je trochu podobný adularii, vyzerá dosť komicky, pretože sa v ňom vyskytujú mikrobublinové inklúzie z dôvodu zvláštností umelého rastu kryštálov.

Prírodné obdivovatele, ktoré vznikli v prírodných podmienkach, sú veľmi zriedkavé a majú vysokú hodnotuhodnotu aspoň z tohto dôvodu.Malo by sa však poznamenať, že prípady s dokonalou kvalitou šperkov sa dajú nájsť pomerne zriedka a sú skôr výnimkou z pravidla.A náklady na adularesov sa v priemere začínajú desiatimi dolármi a môžu kolísať až päťsto a viac dolárov.

Najvhodnejším kovom pre mesačný kameň je striebro.

Liečivé schopnosti mesačného kameňa

Na maximalizáciu liečivej sily obdivuhodného je dôležité, aby kameň bol v tesnom kontakte s ľudským telom.Nezáleží na tom, aké druhy šperkov budete používať - ​​telové amulety, prstene alebo náušnice - je dôležité, aby sa kameň, ak nie neustále, aspoň dotýkal pokožky.

Ďalej uvažujeme o hlavných liečivých vlastnostiach minerálu:

 • Adular má devastujúci účinok na rôzne bolestivé prejavy.Dnes veľa ľudí trpí chorobami nervového systému - organickými alebo psychogénnymi.A ak pravidelne nosíte výrobky s týmto drahokamom, zbavíte sa nadmerného nervového napätia, stanete sa menej podrážditeľným, uvoľníte sa a vzdáte sa všetkého zmätku sveta.

Proti stresové schopnosti adularie sú navyše také silné, že odborníci na lithoterapiu dokonca odporúčajú, aby ju nosili pacienti s epilepsiou.

 • Minerál tiež pomôže pri výskyte rôznych porúch spánku.Kameň vám pomôže rýchlo ísť do krajiny snov po náročnomPracovný deň prehĺbi sen a nedovolí príliš skoré prebudenie.Okrem toho bude drahokam odháňať nočné mory od človeka.
 • Adularia sa vzťahuje na vodný prvok.Predpokladá sa, že použitie v prítomnosti urolitiázy je nevyhnutné: kameň vylučuje usadeniny solí v kĺboch ​​a žlčovodoch.
 • ​​
 • Mesačné kamene sa úspešne vyrovnávajú s preťažením, aktivujú krvný obeh (najmä pozdĺž žíl) a lymfy.
 • Drahokam prospeje aj tým ľuďom, ktorí trpia akoukoľvek hormonálnou poruchou.Vďaka optimalizácii odtoku tkaniva a normalizácii elektrolytového zloženia krvnej plazmy má mesačný kameň veľmi pozitívny vplyv na humorálnu reguláciu tela.Človek by samozrejme nemal očakávať zázrak minerálu - nepomôže človeku, aby sa znova stal mladým, ale je celkom možné, aby sa celý životný cyklus vrátil k normálu.

Kúzelné vlastnosti magického minerálu

Adularia je kameň, ktorý má veľa tajomstiev.Má veľmi nekonzistentnú silu a energiu, ktorá je rovnako rozmarná a premenlivá ako samotný lunárny disk.Ezoterici pevne veria, že magická sila minerálu exponenciálne stúpa na nový mesiac.To bolo v tomto okamihu, keď mesačný kameň získal špeciálnu žiarivosť a maximálnu koncentráciu, zatiaľ čo jeho magické schopnosti sa zosilnili.

Mágovia a ezoterici už mnoho rokov aktívne využívajú tajnú moc adularia.Musíte to však robiť veľmi opatrne,napokon nesprávne použitie môže mať na človeka veľmi nepriaznivý dopad.

 • Na novom mesiaci minerál u ľudí odhaľuje schopnosť predvídať budúcnosť.Existujú dokonca písomné dôkazy o tom, že prívrženci boli využívaní starými Chaldejcami.Boli nevyhnutnými vlastnosťami pri vykonávaní rôznych rituálov, keď boli umiestňované pod jazyk.
 • Z Anglicka sa verí, že mesačný kameň odmeňuje svojho pána oratorickými schopnosťami a pomôže mu presvedčiť ostatných o jeho záujmoch.
 • Ľudia hazardných hier sa môžu spoľahnúť na adulariu ako na spoľahlivého asistenta.
 • V stredovekej Európe symbolizovala láska adularis.Milovníci s ním mali špeciálne amulety, ktoré im pomohli pritiahnuť šťastie a reciprocitu do ich života.Bola tu tiež populárna tradícia dávať mesačné kamene - podobný darček mal za cieľ prebudiť najjemnejšie pocity u nového majiteľa.

Podľa stavu nerastu by sa dalo posúdiť pocity človeka - so zánikom reciprocity sa kameň výrazne zmenil, stratil sa a stratil všetku príťažlivosť.

 • Doteraz zostal postoj voči adularite takmer rovnaký ako predtým.Adulars, ako predtým, sú symboly zmyselnosti vo všetkých jeho formách.Odporúča sa hľadať pomoc od talismanov a šperkov s týmito minerálmi pre tých, ktorí sa snažia rozvíjať dar jasnovidectva, predvídavosti a vždy chcú úspešne vyriešiť zložité životné situácie.Ďalší drahokam môže chrániť jeho majiteľa pred nepríjemnýmia negatívny vonkajší vplyv.
 • Moonstone dodá osobe sofistikovanosť, eleganciu a príťažlivosť.Umožní stať sa príjemným konverzacionistom, ktorý dokáže úspešne zvládnuť akékoľvek ťažké životné problémy.

Nie každý sa však môže spoľahnúť na pomoc cudzoložníka.Takže pre hrubých a neznalých ľudí sa stane iba zbytočnou maličkosťou, a dokonca aj naopak, bude môcť priniesť zbytočné problémy na ich hlavy.

Ako už bolo spomenuté, magická sila kameňa priamo závisí od fázy mesiaca.Kameň môžete bezpečne používať v období od nového mesiaca po spln.A po zvyšok času by ste mali odmietnuť nosiť výrobky s prívržencami, pretože môžu začať absorbovať vitalitu svojho majiteľa.

Viac informácií o úžasnom mesačnom kameni nájdete v nasledujúcom videu:

Marissa