Stone Labrador: magické vlastnosti a kto vyhovuje

Labrador možno s istotou nazvať najzáhadnejším zo všetkých predstaviteľov minerálneho kráľovstva.Jeho mystické schopnosti boli ľuďom známe už pred tisíckami rokov.Neobvyklý vzhľad minerálu priťahuje pozornosť: je veľmi podobný lúčom dúhy, je schopný zmeniť svoju farbu, keď lúče slnka sú lámané.

V tomto článku si objasníme magické vlastnosti kameňa Labradora, ktorému vyhovuje znamenie zverokruhu.

Historické informácie

Prvé zmienky o kameni, ktoré nájdeme v starovekých legendách, sú stále spojenéso starými hyperboreans.Iba tí, ktorí sa vyznamenali niektorými zásluhami - hrdinovia, slávni bojovníci - mali česť nosiť veci s Labradorom.

Pokiaľ ide o prvú oficiálnu zmienku o záhadnom mineráli, siahajú do roku 1770.To bolo vtedy, keď prvýkrát objavili polohu Labradoru na rovnomennom ostrove v Kanade.

Klenot od svojho objavu získal po celom svete obrovskú popularitu.A po jedenástich rokoch bolo náhodne objavené ďalšie nálezisko - tentoraz v Rusku.

Fyzikálno-chemické vlastnosti Labradoru

Labrador - kameň bol pomenovaný poLabradorské ostrovy (Kanada), kde ho našli v roku 1770.V niektorých krajinách sa nazýva labradorit, ktorý môže spôsobiť zámenu ostrovného kameňa a labradoritovej skaly.Inak povedané, kameň sa nazýva namodralý, rys ostrovid, kosatec alebo tavusit.

Okrasný minerál je vo svojom zložení živcový.Nachádza sa v zemi ako inklúzia do horniny, ako aj vo forme pevných kryštalických blokov.

Spravidla sa nachádzajú šedé, takmer čierne kamene, na ktorých sú viacfarebné prepady.Labrador je nepriehľadný, má strednú tvrdosť a veľmi svetlú dúhovku.Takže v lúčoch slnka bude hrať, iskriaci siedmimi farbami dúhy.

Ak je kameň stlačený pod veľkým tlakom, rozpadne sa.Pri silných úderoch sa rozpadá na kusy.

V gemológii sa rozlišujú tieto základné odrody labradora:

 • slnečné kamene majú svetlooranžovú farbu, majú zlatú dúhovku a nachádzajú sa iba v Oregone (USA);
 • čierne mesačné kamene - vyznačujú sa veľkolepými čierno-modrými a modrými prepadmi;
 • spektrocyty sú dúhové klenoty, ktoré sa trblietajú celou škálou dúhových farieb.

Liečivé vlastnosti labradora

Nezvyčajný minerál sa v lithoterapii aktívne používa.Má veľmi priaznivý vplyv na zdravie.Napríklad pomáha zbaviť sa týchto ochorení:

 • poruchy spánku;
 • infekčné a vírusové choroby;
 • stres, psychóza a depresívne poruchy;
 • očné patológie;
 • hernie;
 • vysoký krvný tlak;
 • patológie kĺbov, kostí a svalov.

Okrem toho je menovaný labrador na zlepšenie celkového energetického stavu tela, normalizáciu emočnej sféry a zvýšenie metabolizmu.

Kameň tiež aktivuje duševnú činnosť, ktorá priaznivo ovplyvňuje celkovú schopnosť pracovať.V tejto súvislosti je veľmi vhodný pre tých, ktorí pracujú s mozgom.

​​

Nosenie labradora pre študentov počas období vysokého intelektuálneho stresu bude prospešné.Pomôže mozgu začať pracovať dvakrát lepšie, čím sa uľahčí proces zapamätania si nových informácií.

Pri lithoterapii sa pozoruje dobrý účinok pri masáži kryštálmi kameňa: bolesť kĺbov, svalov sa znižuje, zlepšuje sa celková pohyblivosť a v nich sa už neukladajú soli.

Kameň pomáha pri nasledujúcich poruchách:

 • mužská sexuálna impotencia;
 • neplodnosť mužov a žien;
 • patológie orgánov genitourinárnej sféry;
 • rôzne novotvary;
 • Závislosť od alkoholických nápojov, drog.

Labrador veľmi dobre ovplyvňuje biofield, zlepšuje náladu.Pravidelné nosenie produktov s týmto drahokamom vám pomôže zabudnúť na akékoľvek problémy, stres, naučíte sa užívať si život, napriek akýmkoľvek ťažkostiam.

Magická schopnosť nerastu

Aké vlastnosti má kradný labrador v mágii, pre koho je vhodný?

Dokonca aj v starovekom Grécku bol drahokamznámy ako dar božstiev.Gréci verili, že Labrador bol nebeského pôvodu a priviezli ho na Zem Hyperborejci, rozprávkový ľud žijúci na ďalekom severe.Kameň prepožičal šťastie a šťastie tým, ktorí žili spravodlivo, v dobrom svedomí a zlí ľudia z toho zomreli.

Moderná mystika tiež hovorí o nejednoznačnom účinku báječného minerálu: na jednej strane priťahuje harmóniu a finančnú pohodu pre život človeka a na druhej strane prispieva k prejavu negatívnych osobnostných čŕt.

V tejto súvislosti ho musíte nosiť veľmi opatrne, v žiadnom prípade ho nenechajte vyzdvihnúť inými ľuďmi.Faktom je, že Labrador si zvykne na energiu svojho pána a pomáha mu iba.

Okrem toho, ak máte na sebe výrobky z kameňa, musíte sa neustále meniť k lepšiemu.Potom minerál posilní svoju energiu a ukáže najcennejšie vlastnosti osobnosti majiteľa.

Zvážte ďalšie zručnosti v oblasti kryštálov:

 1. Labrador prebúdza nadprirodzené schopnosti, skryté talenty.
 2. Chráni nočný spánok pred nočnými morami, ak vedľa seba položíš kúsok kameňa.
 3. Sponzoruje kreatívne osobnosti - hercov, hudobníkov, básnikov, spisovateľov.
 4. Odberá osobe a domovu všetku negatívnu energiu, harmonizuje vzťahy v rodine a zaisťuje lásku a pokoj.
 5. Odstraňuje depresívne stavy, stres.
 6. Napĺňa sa optimizmom a zvyšuje sebavedomie.Z tohto dôvodu je vhodné mať pri sebe vždy výrobky z kameňa a nezáleží na tom, či súšperky alebo napríklad figúrky alebo len kúsok čistého minerálu.
 7. Labrador bude obzvlášť užitočný pre ľudí stredného veku, ktorí už majú dostatočné životné skúsenosti.Mladí ľudia by však kameň mali používať opatrne, pretože to môže spôsobiť stratu pozornosti a tlačiť na nesprávne koncipované činy.
 8. Labrador medzi kúzelníkmi a ezoterikami našiel aplikáciu ako základ pre amulety, talismany.Má vlastnosti sprievodcu inými dimenziami, pomáha prichádzať do styku s parfumami.A s pomocou Labradora môžete preniknúť do podvedomia niekoho iného, ​​prečítať si myšlienky druhých, získať informácie o minulosti, súčasnosti a budúcnosti.

Kto môže nosiť šperky s príveskom Labrador v znamení zverokruhu

V astrológii sa kameň najviac odporúča pre vodné konštelácie:Rakovina, Škorpión a Ryby. Zástupcovia týchto znakov vďaka Labradoru sa stanú radostnejšími, harmonickejšími a skutočne šťastnejšími.

Stále je možné nosiť šperky s drahokamom preDev(najmä ženy): aktivujú všetky svoje veľmi dobré osobnostné črty, stanú sa energickejšími, uvážlivejšími, chránia sa pred bezohľadnosťou a nedôverčivými činmi.

Býk- sa stane ešte odvážnejšou a otvorenejšou, vyrovná sa so svojimi komplexmi a otvorí sa aj novým skúsenostiam a poznatkom.

Zostávajúce konštelácie môžu využívať aj silu Labradora, s výnimkou známok ohňa:Strelec, Baran a Ľvov .Posledne menované, pod vplyvom minerálu, riskujú, že sa stanúextrémne agresívne, rýchlo zmiernené, ich najnegatívnejšie rysy osobnosti sú hypertrofované.Navyše predstavitelia požiarneho trigonu kvôli minerálu sú vystavení riziku zhoršenia svojej kariéry, pre nich bude pohyb vpred spomalený.

Nakoniec si pozrite súvisiace video: