Štvorlístok: čo znamená symbol v tetovaní a amulete

ďatelina bola spojená s pozitívnym účinkom na ľudskú energiu u rôznych národov az nej boli vyrobené liečivé tinktúry masti.Štvorlístok je symbolom šťastia a šťastia, dokonca aj malé deti o tom vedia.Nedávno neter s hlasným smiechom priniesla mojej sestre a mne list ďateliny, ktorá nás uistila o našom šťastí.Školský rok sa práve začal a šťastie dieťaťa je veľmi užitočné.Vysušila list v minuloročnej učebnici matematiky: vytvorila talizman.A budeme diskutovať o tom, prečo je štvorlístok taký populárny ako symbol šťastia, šťastia a šťastia.

Význam symbolu medzi rôznymi národmi

V našich rodných zemepisných šírkach sa vyskytuje názor, že štvorlístok priťahuje šťastie do konca života.V tom môže tvrdiť aj s tradičnou podkovou, tento čestný titul bol v ňom pevne zakorenený.Ale nie všetky národy ďateliny sa nabíjajú pozitívnou energiou, o tejto úžasnej rastline existuje iný názor.Zvážte však všetko v poriadku.

Kresťanstvo

Medzi kresťanmi sa na ďatelina pozerá výlučne z pozitívnej stránky, ako o tom hovorí Biblia:

„... Keď Boh vylúčil raj z Adam a Eva, žena vzala so sebou útek štvorlístka, aby si spomenula na šťastný život v raji, láskavosť a harmóniu ... “

Okrem tohto významu sa ďatelina listu považuje za obraz kríža - hlavného posvätného symbolu kresťanského náboženstva.Listy rastliny vyzerajú na všetkých 4 stranách, pripomínajúc krucifix.4 listy nám tiež pripomínajú štyri evanjeliá, ktoré tvoria základ kresťanstva.

Slovanské pohanstvo

Clover dostal osobitné miesto v tradičných presvedčeniach Slovanov.Sila však získala len raz ročne: v noci Ivana Kupalu v Slnovratu.Je to najkratšia noc slnečného cyklu a najdlhší deň.V tomto čase, podľa Slovanov, kapradinové kvety a list ďateliny získajú magickú silu.Každý, kto uspeje v nájdení štvorlistého listu, nájde navždy šťastie, šťastie, materiál a rodinné blaho.

Medzi milencami existoval zaujímavý obrad.Ak sa im podarilo nájsť štvorlístok na Kupale, rozdelili ho na polovicu a zjedli.Tento obrad držal puto mnoho rokov a nikto nemohol oddeliť milencov.

Staroveký Egypt

V čase faraónov sa Egypťania domnievali, že štvorlisté listy chránia pred vplyvom zlých duchov za vyhliadkovým sklom.Podľa presvedčenia egyptských kňazov zrkadlo oddeľuje svet živých od mŕtvych.Aby sa predišlo preniknutiu cudzích duchov do sveta ľudí počas magických obradov, bol na zrkadlovej ploche symbolicky znázornený list ďateliny.

India

Symbol ktorého je štvorlístok vIndie?Je tiež považovaný za strážcu proti zlým duchom a démonom.Ďatelina bola znázornená v obrazcoch zdobiacich fasády budov a vnútorných priestorov.Tento symbol môžete vidieť aj na odevoch na vyšívanie.

Štvorlístok: medzi druidmi

Hlavným významom symbolu však stále zostáva priťahovanie šťastím, šťastím.a šťastie.Takto väčšina ľudí vníma listy ďateliny.Sú ozdobené šperkami, ďateliny sú vyšívané na odevy a textilné výrobky.Clover získal popularitu v umení tetovania.

Poznámka!Kelti urobili milostný lektvar kvetov štvorlístka.Verilo sa, že červená farba priťahuje lásku a medová chuť dáva vo vzťahu sladkosť.

Druidi porovnali list ďateliny so štruktúrou vesmíru a každá zo štyroch častí listu mala svoj vlastný názov a symbolizovala jeden zo štyroch prvkov - oheň, voda, vzduch a zem.

  1. Oheň symbolizoval sebavedomie a získanie slávy.
  2. Voda symbolizovala materiálnu pohodu a príťažlivosť šťastia.
  3. Vzduch pomohol nájsť partnera duše a chrániť rodinné šťastie.
  4. Zem poskytla dlhú životnosť a dobré zdravie.

Podľa presvedčenia druidov však list ďateliny nie je možné hľadať účelne: prináša šťastie, ak k nemu dôjde náhodou.Verilo sa, že samotný talisman nájde osobu, ktorá ho potrebuje.

Ak by bolo možné nájsť taký list, bolo treba s ním vykonať magický rituál.Za týmto účelomPrvý slnečný lúč vystúpil na kopec a jeden po druhom odtrhol listy.Odhodili časť listu na sever a vo všetkom úsilí vyzvali ohnivú silu.Odhodili časť listu na juh a požiadali vodnú zložku o pomoc s financiami.Hodil časť listu na východ a požiadal prvok vzduchu, aby dal šťastie v láske.Odhodili časť listu na západ a požiadali prvky zeme, aby poskytli dlhovekosť a zdravie.

Kelti verili, že pomocou ďateliny môžete vidieť kvetinovú vílu.K tomu, dať na listy 7 zŕn pšenice na prvý lúče vychádzajúceho slnka.Ak uvidíte vílu, bude schopná splniť jej želania.

ďatelina ako talisman

Ďatelina štvorlistá je symbolom šťastia dodnes.Musíte ho nájsť iba v prírodných podmienkach, a nie na farme podnikateľa.Po chytení dopytu po ďatelinách ďateliny začali poľnohospodári na svojich plantážach cielene pestovať modifikovaný ďatelina.Aby ste si nekúpili falošný produkt, musíte si sami nájsť zariadenie.

Spôsoby použitia ďateliny v moderných podmienkach:

  • Ak chcete nájsť druhú polovicu, položte do podrážky topánky list.
  • Na prilákanie finančných prostriedkov sa plachta nosí v peňaženke.
  • Aby sa zbavil melanchólie a smútku, ďatelina je zabalená do bavlny s modrým odtieňom a nosí sa na tele (napríklad ako kadidlo).
  • Na ochranu domu pred negatívnou energiou sa medzi sklá v ráme umiestni leták a zavesí sa nad predné dvere alebo na chodbu.
  • Priniesť pohodu do ďatelinového domuzabalené v bielej bavlnenej tkanine (rovnaká gáza alebo obväz) a skryté pod prahom domu alebo bytu.

Ak sa ďatelina používa ako talizman, nemalo by sa to prejavovať ostatným ľuďom, najmä aby sa o ňu nevychvaľovali.V takom prípade príde o magickú moc.

Clover je veľmi silný talisman, s ktorým sa musí zaobchádzať veľmi opatrne.Nesmie byť vyhodený alebo zvrásnený.Ak ho nechcete používať pre osobné potreby, nasmerujte energiu ďateliny na ochranu domu.

Tetovania štvorlístka

Tetovania sú spoľahlivým spôsobom, ako neustále priťahovať potrebnú energiu.Neexistujú žiadne špeciálne odporúčania týkajúce sa častí tela pre obrázok: zvyčajne sa tetovanie aplikuje na rameno.Aby symbol priniesol šťastie, musíte dosiahnuť maximálnu podobnosť a farbu obrázka zelenou farbou.

Poznámka!Tetovanie ďateliny je možné kombinovať s tetovaním podkovy.

Muži používajú tetovanie, aby prilákali veľa šťastia do zamestnania a do zamestnania.Zvyčajne sa štvorlístok kombinuje s podkovou.

Dievčatá používajú tetovanie, aby prilákali ľudí opačného pohlavia a posilnili romantické vzťahy.