Štvrtok, v ktorom sa vyčistí dom, telo i duša

Naši ľudia veľmi vážia tento sviatok - skvelý, vášnivý, je to tiež čistý štvrtok (príznaky, zvyky, sprisahania, modlitby za zdravie sú toho jasným dôkazom).Pripadá na 4. deň Svätého týždňa (alebo Svätého týždňa).V tento deň sa konala posledná večera, na ktorej Ježiš Kristus zaobchádzal s apoštolami chlebom a vínom, umyl nohy a rozlúčil sa s nimi, vediac, čo je pre neho pripravený.To je veril, že na tejto dovolenke sa môžete zbaviť mnohých hriechov a dokonca zlepšiť svoj vlastný život.

Ľudové znaky spojené s týmto sviatkom

 • Ak ste pre seba stratili niečo dôležité,Nájdete ho jarným upratovaním doma v ten deň.
 • Ak vyhodíte odpadky z domu vo štvrtok Čistý štvrtok, veľa negativity ho opustí a šťastie odletie na voľné miesto.
 • Znovu usporiadajte nábytok, budete žiť bohato.
 • Ak spočítate trikrát všetky peniaze, ktoré sú v dome (do poslednej mince), budete sa cítiť nedostatok finančných prostriedkov až do konca roka.Dôležité!Musíte to urobiť skoro ráno (pred východom slnka), presne v poludnie a tiež pri západe slnka, aby vás neuvidilo ani jedno oko (schovávalo sa dokonca pred vašimi príbuznými).
 • Aby ste nestratili svoje šťastie, v ten deň nič nepožičiavajte a nikomu nič nedávajte.Avšak,toto pravidlo má jednu výnimku: soľ.Ak si požičiavate trochu soli od svojich susedov, ktorých rodina si myslíte, že je príkladná, môžete svojej rodine priniesť trochu energie (a nepoškodíte ich, pretože ľudia, ktorí zdieľajú dobrú moc s niekým, získajú zhora ešte viac).
 • Ak si strihneš vlasy v Pure štvrtok, môžeš od seba odrezať veľa hriechov.
 • Ráno sa pozrite z okna.Kto bude prvý?Dedko: máš šťastie.Chlapec alebo pes: buď šťastný.Dieťa: musíte sa niečo naučiť.Dievča: Omen vám sľubuje rodinné šťastie.
 • Od štvrtka do piatka nenechávajte namočené, ale neumyté prádlo ani špinavé jedlá.
 • Ak ste sa zúčastnili liturgie, priniesli do domu sviečku z kostola a zapálili ju, vyčistí dom od zlej a ťažkej energie.

Ako obvykle, v tento deň potrebujete ...

 • Zmierte sa.Okrem toho sa to musí uskutočniť čo najskôr, tj pred východom slnka.Dobré mydlo (alebo aspoň rituálne doplnené čistou vodou), môžete zmyť hriechy a choroby.A to druhé - rok vopred.Ak máte kúpeľ, bolo by pekné, keby sa tu celá rodina kúpala v parnom kúpeli.Dôležité!Pri tomto „postupe“ musíte myslieť iba na dobro.
 • Vyznávaj a prijímaj spoločenstvo.Hriech je ochorenie duše a bežné kúpanie ho nemôže vždy umyť.Bude lepšie, ak ho váš otec pustí.
 • Usporiadajte dom, umyte všetky okná.Po prvé, zvyk hovorí: potom, čo váš domov žiari čistotou, bude v ňom žiť sto radostí.po druhé, budú nasledovať ešte prísnejšie cirkevné sviatky, počas ktorých bude zakázané upratovať dom.
 • Umývať striebrom.Vo večerných hodinách na čistý štvrtok nalejte do malej misky s vodou, vložte tam niečo strieborné (môže to byť prsteň, náušnice, lyžica).Ráno na Veľký piatok umyte deti touto vodou a nezabudnite na seba.Takže svoju rodinu chránite rok pred zlým okom a intrígami zlých duchov.
 • Pripravte kvartérnu soľ, najsilnejší amulet proti poškodeniu.Naše prababičky to pečili v rúre a miešali so soľou.Dnes to robia dobre informované ženy: zmiešajte obyčajnú soľ s ražnou múkou, nalejte na panvicu, smažte, až kým zmes nezhnedne (nemusíte opúšťať kachle - soľ čítajte pri čítaní „Otče náš“).Soľ sa nalieva do vrecka (nie do vrecka, „balenie“ musí byť prirodzené).Ak niekto ochorie, jedlo pre neho soľou soľou.Ak je taška zviazaná červenou stuhou (šnúrou), môžete ju nosiť ako talizman.
 • Pripravte veľkonočné koláče, veľkonočné a veľkonočné vajíčka.Pretože toto je „najpracovanejší“ deň pred Veľkou nocou, usilovne pracujte na sláve!Dôležité: dnes musíte variť s modlitbou a láskavými, jasnými myšlienkami.

Ľudová mágia: sprisahania spojené s týmto dňom.

 1. Konšpirovanie čistej vody.Používajú ho ľudia, ktorí nie sú schopní plávať úplne.V takom prípade zoberte džbán (alebo aspoň šálku) a zašepkajte nad ním pozemok a potom si umyte tvár „kúzelnou vodou“.Hovoria: „Čistá voda - zdravie, ktoré sa opije, čistá voda - uzdravuje dušu.Zbavte skoré hriechy - cez deň, večer - večerné, zlé myšlienky, smútiace myšlienky, útočné slová, neviditeľné hriechy!Zostaňte jasnou, čistou dušou, umylou oblohou, uzavretou pre zlo a chorobu! “
 2. Spiknutie o bohatstvo tohto domu, to znamená o peniaze.Nalejte viac vody do vedra (misa, umývadlo).Nalejte tam hrsť mincí.Povedzte tieto slová: „Peňažné mince, podobne ako listy na vetve, rastú do budúcnosti v mojej peňaženke.“S touto vodou musíte umývať okná aj dvere vo vašej domácnosti.Po dokončení čistenia nalejte vodu nie do koša, ale pod živý (nie suchý) strom a opatrne vyberte mince a vložte ich do čistého rohu.Nechajte ich tam ležať týždeň, nalákať do domu bohatstvo a potom ho môžete minúť.
 3. Spiknutie oženenia a lásky.Potrebujete ručne vyrábané mydlo.Umyte si ich ráno bez toho, aby ste si požičali niekoho (môžete sa dotknúť iba mydlom).Pri upratovaní domu použite rovnaký bar.Počas práce musíte vety: „(Meno), držte sa ma ako mydlo.“Odporúča sa to umyť bez stopy, ale ak zostane kúsok mydla, umiestnite ho blízko kostolného plotu.Dôležité: účinok grafu nie je okamžitý, výsledok môžete očakávať skôr ako 40. deň po Veľkej noci.

Modlitby za zdravie v čistý štvrtok

Najčastejšie sa spájajú s prípravou štvrtkovej soli.Napríklad v niektorých oblastiach, keď je vyprážaná „soľ“, existuje špeciálny rituál: „Náš Otec“ sa prečíta trikrát, „Theotokos“ je trikrát, „sen Panny Márie“ je trikrát a potom „Living Aid“ je sedemkrát.

Takáto modlitba sa tiež považuje za veľmi účinnú: