Svadba v priestrannom roku: môžete si ju zahrať alebo radšej počkať

Pravdepodobne najobľúbenejšie znamenie spojené s priestupným rokom sa týka zákazu kombinovať manželstvo.Údajne potom bude manželský život určite neúspešný a ak sa rozhodnete oženiť, urobte pred Bohom bezprecedentnú svätokrádež!

V tomto článku chcem zistiť, či je svadba možná v priestupnom roku a či sú všetky zákazy odôvodnené?

Ako sa líši priestupný rok od zvyčajného?

Určite to nie je tajomstvo, že v priestupnom roku je to presne o jeden deň viac ako v bežnom roku.Tento deň navyše pripadá na 29. februára, ktorý sa vyskytuje v kalendári každé 4 roky.

Tento jav má však logické vysvetlenie - keďže Zem sa v skutočnosti okolo 365 dní, 5 hodín, 49 minút a 16 sekúnd Zem skutočne omotáva, v priebehu času sa v kalendári pozoruje chyba.

Z tohto dôvodu sa navrhovalo každé 4 roky použiť deň navyše.Okrem tých rokov, ktoré sú rozdelené na 400 bez zvyšku.

Ako vidíte, mystika tu vôbec chýba.Ale odkiaľ prišla povera súvisiaca s priestupnými rokmi?Teraz poďme na to.

Vezmite sapriestupný rok - zlý?Čo hovorí cirkev

Verí sa, že všetky znaky svadby v priestupnom roku siahajú mnoho storočí.Konkrétne - v dobách starovekého Ruska.Potom bol medzi Slovanmi známy rok s jedným nepárnym dňom ako „rok nevesty“.Vieš prečo?

Odvtedy sa čestnému sexu umožnilo prevziať iniciatívu pri výbere budúceho manžela /manželky.Áno, nielen ukázať, ale oženiť sa s ním!Navyše vo väčšine prípadov nebolo odmietnutie mladého muža akceptované.

Je ľahké uhádnuť, že takéto manželstvá boli zriedka úspešné a šťastné.Odtiaľ povera vyplynula z toho, že v prestupnom roku sa neoplatilo vydať.Tak sme sa dostali ku koreňom tohto znamenia.Teraz zistime, čo si o tom cirkev myslí.

Pravoslávni kňazi sa zhodujú v odpovedi na otázku: „Môžem hrať svadbu v priestrannom roku alebo nie?“Hovoria, že ak existujú skutočné, úprimné pocity medzi dvoma ľuďmi, potom nemôžu existovať obmedzenia pre svadobný obrad.

Po pochopení povahy tejto povery sa porozprávajme o výhodách manželstva v skokovom roku.

Výhody manželstva v skokovom roku

 1. Prvá a najdôležitejšia vec je, že ani cirkev, ani nikto iný (okrem povesti) nemá byť úspešný alebozlé roky na manželstvo.Cirkevní kánony hovoria, že sa nemôžete zosobášiť pred piatkom a nedeľou, a to ani počas celého obdobia pôstu.Ale ani slovoUvádzajú sa zákazy týkajúce sa priestupných rokov.
 2. Neexistujú hranice pre skutočné pocity.Má zmysel ochudobniť sa a čakať dlhý rok, ak môžete spojiť manželstvo so svojím spolubývajúcim práve teraz?Navyše, táto povera je jednoducho povera, ktorú nemožno vysvetliť ani z ezoterického hľadiska!

Ak sa obávate, že dátum svadby je zvolený nesprávne, bolo by múdrejšie obrátiť sa na konzultáciu s voliteľným astrológom, ktorý vám povie skutočný stav vecí.Na základe dôkazov nie prízračných znakov.

 1. Ďalším dôležitým bodom je, že túžba jedného z mladých ľudí nehrať si svadbu v priestupnom roku pravdepodobne povedie k vážnym konfliktom.Vzťahy sa môžu pokaziť, ale kvôli takej hlúposti!Naozaj to chceš?
 2. Ak vážne berieme do úvahy všetky známe znaky, ktoré sa majú vziať v priestupnom roku, musíte vedieť, že po samotnom priestupnom roku sa začína „vdovským rokom“ a potom nasleduje „vdovecký rok“.Má to zmysel oddialiť dlho očakávanú svadbu o 3 roky, aby sme uspokojili populárne povery?Existuje nejaká záruka, že sa tým z tohto posilnia rodinné vzťahy?
 3. A ešte jednoznačné plus, ak sa rozhodnete hrať svadbu v priestrannom roku, napríklad v roku 2020, budete mať oveľa väčšiu slobodu voľby.Koniec koncov, mnoho poverčivých párov stále odkladá obrad o rok.Štatistiky hovoria, že v priestupných rokoch je o 10 až 20 percent menej manželstiev.A to znamenávýber miesta na maľovanie, reštaurácia, miesto konania svadby, fotograf a samotný dátum svadby budú oveľa jednoduchšie!

A pre tých, ktorí sa rozhodli oženiť v priestupnom roku, ale stále má určité obavy, sa navrhuje dobré znamenie.Takže počas svadobného obradu by nevesta a ženích v chráme mali povedať tieto slová:

„Korunujem korunou, nie skokom!“

Toto pomluvy sú určené na úspešné manželstvo, aby boli silné a nerozpadli sa.Vo všeobecnosti je to aj povera, ale pre pokoj je možné sa k nej uchýliť.

Nevýhody manželstva v skokovom roku

Teraz prejdeme k analýze nedostatkov takejto svadby.

 1. Najzákladnejšou vecou je, samozrejme, samotná povera.Koniec koncov, je pravdepodobné, že všetci okolo vás, počnúc rodičmi a končiac priateľmi z páru, vás odradia od páchania „smrteľného“ činu.A morálny návrh tiež často hrá veľkú úlohu.No, alebo aspoň do značnej miery kazí náladu.

Slovám poverčivých príbuzných neprikladajte príliš veľký význam.Pokúste sa takéto rozhovory čo najviac zastaviť.A udržujte vieru v šťastnú budúcnosť, napriek všetkým ľudským presvedčeniam.

Nakoniec, iba tí ľudia, ktorí v neho veria, podľahnú zlému oku.A nezabudnite, že duchovenstvo má negatívny postoj k takým poverám, neodporúčajú im venovať pozornosť.To by malo byť obzvlášť dôležité pre tých, ktorí sa chcú vydať.

Svadba v priestupnom roku: znamenia a povery

Pomerne často mladí ľudia nemôžu prekonať svoj poverčivý strach zo zlých znamení.Počet manželstiev uzavretých v tomto roku sa preto výrazne znížil.Ako postupovať v tomto prípade, ak je váš strach silnejší ako zdravý rozum?

Je známych veľa známych znamení a viery, ktorých dodržiavaním sa budete chrániť pred nebezpečenstvom zničenia vášho vzťahu a zaistíte dlhý a šťastný manželský život.Tieto znaky sú:

 • Pred svadbou v priestrannom roku je zakázané usporiadať hlučné slávnosti v dome nevesty.Predpokladá sa, že v tomto prípade môžete vystrašiť svoje osobné šťastie.
 • Keď mladí pôjdu na svadobný obrad, nemali by sa obzerať späť.
 • Je dôležité chrániť obrus pred svadbou a starostlivo ho uchovávať.A nasledujúce 3 roky, zakaždým, keď ho rozoberiem na svadobné výročie a zakryjú ho tabuľkou.Predpokladá sa, že takéto kroky zabezpečia šťastie v manželstve a pomôžu prilákať finančné výhody pre mladých ľudí.
 • Dievča by sa malo rozhodnúť pre najdlhšie možné svadobné šaty.Tento údajne údajne ovplyvňuje dĺžku manželstva.
 • Aby bol manžel vždy verný svojim veriacim, musia byť gombíky na obleku nevesty v párnych číslach.
 • Nikdy a nikto (dokonca ani najbližšie priateľky) by sa nemalo dovoliť obliecť si svadobné šaty so závojom, a ešte viac - snubný prsteň.
 • Ľudia majú zlé znamenie, ak sa snubný prsteň nosí na rukavici.
 • Ak novovyrobený manžel a manželka snívajú viac ako spravodlivoo šťastí rodiny, ale aj o bohatstve - mali by si oboje dať do obuvi mince.
 • Venujte osobitnú pozornosť svadobnej obuvi.Nevesta by preto nemala byť oblečená do sandálov, bez ohľadu na to, v akom ročnom období je mimo okna.Vyberte si obuv, pretože sandále sa považujú za symbol neúspešného manželstva.
 • Na svadbu nenoste šperky s perlami, pretože zobrazujú časté slzy.

Dúfam, že vám tento článok pomohol rozhodnúť sa, či sa oženiť v priestupnom roku alebo nie.

Na záver odporúčam video na túto tému: