Svadobné tabule pre novomanželov a ich rodičov

Svadba je jednou z najdôležitejších udalostí v živote človeka po narodení a krste.Je to tiež vzrušujúca udalosť, pretože nie je známe, aký osud novomanželia čakajú.Skôr v Rusku bola nevesta smútená, akoby pochovala jej slobodný dievčenský život.

Dnes vám chcem povedať o svadobných znakoch, ktoré hrali osudovú úlohu v živote môjho najlepšieho priateľa.Vždy bola ateistkou a zosmiešňovala akékoľvek presvedčenia a náznaky.Osud však rozhodol, že svadobné znamenia sa splnili napriek ignorovaniu mojej priateľky.Čo urobila zle?Nevzal som si rukavice, keď si jej ženích položil na prsteň snubný prsteň.Ich manželstvo sa takmer okamžite rozpadlo hneď po narodení dieťaťa.V článku vám poviem o príznakoch a vy sami sa rozhodnete, či im budete veriť alebo nie.

Obsah
  1. Spoločné znamenia o svadbe
  2. Značky o prsteňoch
  3. Šaty nevesty
  4. Pred svadobné tabule
  5. Známky po svadbe alebo svadbe
Všeobecné znaky o svadbe

Záleží na dátume svadby.Ortodoxní sa musia riadiť cirkevným kalendárom a ateistom sa neodporúča, aby si naplánovali svadobnú oslavu 13. dňa v mesiaci.

Najlepší čas na registráciu manželstva je popoludní.Kostolné svadby sa vždy konajú na obed.

Svadba v priestupnom roku sa považuje za nepriaznivú známku.

Zlým znamením je oznámiť úmysel oženiť sa na konci jednej sezóny roka aNaplánujte svadbu na začiatok nasledujúcej sezóny.Napríklad ohlásiť svadbu v posledných dňoch novembra a usporiadať oslavu začiatkom decembra.

Zlým znamením je usporiadanie svadobného obradu v mesiaci máj.Ľudia hovoria, že manželia budú žiť celý život.

Nevesta by sa nemala pustiť zo svadobnej kytice.V extrémnych prípadoch mu umožňujú držať matku alebo ženícha.Podľa ruských tradícií nie je kytica hodená priateľom cez rameno, ale je vzatá so sebou do spálne.Počas svadobnej hostiny by kytica mala stáť pred mladou ženou vo váze.

Zlé počasie v deň registrácie alebo sobáša sľubuje šťastie mladým.

Počas banketu by mladí ľudia nemali sedieť na rôznych stoličkách, ale na tej istej lavici.O to sa musíte postarať vopred.

Aby bola rodina prosperujúca, novomanželia sú osprchovaní prosa, obilím a peniazmi.Mince sa vkladajú do mladých pohárov, ktoré bude potrebné skryť pod obrusom na rodinnom stole.

Nenechajte nikoho stáť medzi svadobnými novomanželmi, aby celý život trávili spolu.

Svedkovia by sa nemali vydávať alebo rozvádzať.Nemalo by sa dovoliť svedkom manželov: čoskoro sa rozptýlia.

Aby novomanželia žili bohato, na lavičke, kde sedí pri stole, položte kožušinu s kožušinou.

Mladí ľudia nemôžu tancovať s hosťami - iba medzi sebou.Je dovolené tancovať s rodičmi, ale po tanci si musia novomanželov navzájom priniesť.

Dôležité!Počet hostí pozvaných na svadobný obrad by malbyť čudný.

Pri hostine by mali mladí ľudia piť víno v pohári po kvapku, aby bol rodinný podiel šťastný.

Nože a vidličky darované mladým mužom sľubujú hádky a škandály.Je lepšie zbaviť sa tohto daru.

Známky o krúžkoch

Prsteň symbolizuje večnosť, nekonečno a začarovaný kruh.Snubný prsteň sa musí vždy nosiť: chráni manželský zväzok pred rozbitím.Strata zásnubného prsteňa nie je dobrým znamením a jeho predaj alebo odovzdanie do záložne je, žiaľ, v manželskom vzťahu.

Je zakázané vyskúšať snubné prstene buď v predvečer svadobného obradu alebo po ňom.

Aby bol manželský život vyrovnaný, krúžky kupujú iba klasickú formu - bez vzorov, kamienkov a zárezov.

Hneď ako si mladí ľudia vymenili prstene, je kategoricky nemožné vyzdvihnúť z nich prázdnu škatuľu alebo podnos, na ktorom ležia.Môžete dať pokyn na odstránenie škatule jednému priateľovi alebo nezosobášenej priateľke.

Pustiť zásnubný prsteň pred nasadením na zúžený prst je zlé znamenie.Svedkovia by mali okamžite prejsť niťou cez prsteň, aby odvrátili zlo od manželov.Niť je pripravená vopred.Po svadbe túto vlákno spálil ten, kto hodil prsteň.

Počas svadby by pravá ruka nevesty mala byť bez krúžkov a náramkov - iba zásnubný prsteň.

Je zakázané nosiť snubný prsteň počas svadby na rukavici: najprv sa rukavica odstráni z ruky.

​​

Šaty nevesty

Toto je samostatná téma, ktorá sa spája so širokou škálou znakov a povier: od farby po štýl.

Podľa tradície sa v bielych šatách manželia iba panny.Mladé ženy nosia šaty iných odtieňov.Mladé spodné prádlo by však určite malo byť snehobiele.

Ak sa nevesty pred svadbou ukážu šaty nevesty, sľubuje to nešťastie v manželskom živote.Iná interpretácia znakov: svadba sa nemusí konať.

Váš svadobný odev nemôžete obdivovať.Musíte odstrániť akúkoľvek časť: pančuchy, závoj alebo príslušenstvo.Inak sa svadba nemusí konať.

Dôležité!Nikto by sa nemal pokúšať o šaty nevesty - to sľubuje nešťastie.

Svadobné šaty by mali byť jednodielne, to znamená, že sa nerozdeľujú na sukňu a živôtik.Ak toto znamenie ignorujete, budete žiť oddelene so svojím partnerom.Matky novomanželov by tiež mali byť v šatách, nie v oblekoch.

Je nežiaduce zvoliť si svadobný odev s gombíkmi.Ak však existujú tlačidlá, ich počet by mal zodpovedať párnemu číslu.

Medzi drahokamami by nemali byť perly: slzy sa nedajú nájsť.Namiesto šperkov sa mladá zdobí krásnymi šperkami.

Kúpte si svadobnú skriňu osobitne: v stredu šaty so závojom, v piatok topánky.

Noste šaty na nohy - len nad hlavou.Toto znamení sa týka aj vydatých žien: nosia sa sukne a šatyhlavu tak, aby manžel nepodvádzal.

Upozornenie!Mladé šaty by mali byť čo najviac uzavreté.Toto bude chrániť pred zlým okom závistivých žien.Žiadny strmý výstrih a rezy do bokov.

Mladá žena si oblieka topánky, nie sandále.Topánky si musia zvoliť klasický štýl - lode.Akékoľvek šnúrky, kravaty a stuhy priťahujú nešťastie do manželského života.

Verí sa, že obliekanie starých topánok na svadbu má šťastie!Aby sa toto znamenie stalo skutočnosťou, topánky sa kupujú v predvečer oslavy a nosia sa celý deň (môžete k nim ísť doma).

Elegantnú nevestu nemožno prepravovať cez cestu, takže pri výjazde z vchodu sa musíte okamžite dostať do auta.

Aby sa zachovalo zlé oko, na lem šaty by sa malo priložiť niekoľko stehov.Rovnaké právo robia po registrácii, aby manželský život bol úspešný.

Chráni pred zlým okom a kazom mladých tým, že pripne hlavu dole špendlíkom.Prichytili ju na nenápadnom mieste.Malý obraz slúži ako talizman (pre nevestu s Pannou, pre ženícha s Kristom alebo Zázračného pracovníka), malé nominálne ikony majú tiež ochranné vlastnosti.

Dôležité!V deň svadby by sa žiaden z hostí nemal dotýkať oblečenia mladých.Toto sa musí starostlivo sledovať.

Je zakázané prenajímať si svadobné šaty alebo ich predávať po oslave - manželský život sa rozpadne.To isté platí pre závoj nevesty.Ak sú chorí, ošetrujú novorodencov oblečením a závojom.Závoj predstavuje spoľahlivú ochranu dieťaťa pred zlým okom, je umiestnené nad posteľou.

Závoj sa nevypočítava ani takza obraz nevesty, koľko chrániť pred poškodením a zlým okom.Preto sa pred svadbou neodporúča zvyšovať závoj.

Známky pre svadobnú výstrahu: mladý zlomený podpätok na topánke symbolizuje problémy v spoločnom živote.

Ak je nevesta tehotná, brucho by malo byť obviazané širokou červenou látkou - pod šaty.Chráni to dieťa pred zlým okom a negatívom.

Pred svadobné oznámenia

Mladí ľudia by mali stráviť noc pred registráciou osobitne, aj keď predtým žili spolu.,

Mladá nevesta sa musí vziať z priestorov, v ktorých v tú noc nespala.Po odstránení zúžených v registri sa nemôžete obzerať späť.

Spoločné označenie pred svadbou sa považuje za zlé znamenie a samostatná fotografia po svadbe.To nevyhnutne povedie k rozvodu alebo k oddeleniu manželov iným spôsobom.

Verí sa, že mladé slzy pred svadbou sľubujú šťastný život spolu.Nevesta môže plakať, ale nekričať nahlas.

Pred registračnou kanceláriou môžu mladí ľudia tajne zjesť malú čokoládovú tyčinku (jedna pre dvoch), aby bol spoločný život sladký a chutný.

Nedovoľte, aby vaši priatelia blokovali zrkadlo pred vami, ak sa naň pozriete.Toto je znamenie najhoršieho: manžel môže byť vzatý.To isté platí pre mladých (človek by nemal zakrývať zrkadlo pred ženíchom).

Považuje sa za zlé znamenie, ak pri cestovaní do matriky niekto prekročí cestu pre novomanželov.

V predvečer svadby nemôžete používať ihlu, aby ste náhodou nepichli prst.Táto značka sľubuje nešťastiev spoločnom živote.

Známky po svadbe alebo svadbe

Po svadobnom obrade by novomanželia mali vyzerať v jednom zrkadle - to pritiahne prosperitu a veľa šťastia v ich rodinnom živote.

Po svadbe dáva mladý cirkev almužnu, aby sa zbavil problémov v spoločnom živote.

Pohárik šampanského, ktorý sa novomanželia po registrácii pijú, sa musí rozbiť.V staroveku bolo pohlavie prvorodeného určované fragmentmi: veľké - chlapcovi, malé - dievčaťu.

Ak manžel privedie svoju manželku do nového domu v náručí, bude „v náručí celý život“.Toto označenie sa však týka iba nového domu, v ktorom novomanželia predtým nežili spolu.

Po rodičovskom požehnaní by mal mladý pár stáť na jednom uteráku: táto značka pritiahne prosperitu a mier v rodinnom živote a tiež s príbuznými.

Na svadobnej hostine musíte obinúť dve fľaše šampanského jednou stuhou a nechať ju: táto značka zaručuje, že sa mladí v nasledujúcom roku nerozvedú.

Aby spoločný život trval dlho, musí mladý manžel /manželka niesť svoju manželku cez most v náručí.

Mali by sa chrániť svadobné stoly, ako aj svadobné šaty.Je pokrytá stolom pre spoločenské výročia života.Ak sa banket konal v reštaurácii, musíte si dať na stôl pred malý malý obrus.

Svadobné tabule v ruskom štýle sa líšia od európskej alebo inej tradície.Nemali by ste miešať všetky tradície do jednej hromady, aby ste nespôsobili problémy.Ak sa svadba koná ssvadbu v kostole je potrebné dodržiavať cirkevné pravoslávne zvyky a pravidlá.