Svadobné zvyky v našej dobe: výmena snubných prsteňov

Moderné svadobné tradície v Rusku sa väčšinou požičiavajú zo svadobných obradov starovekého Ruska.Ale čas nestojí a z roka na rok sa svadobné tradície menia.Každý mladý pár, ktorý sa rozhodol uviazať uzol, si vyberie, ktoré zvyky bude dodržiavať a ktoré stratí.Niektoré páry, ktoré ctia tradície svojho ľudu, sa snažia zorganizovať slávnostnú oslavu v rodnom ruskom duchu, zatiaľ čo iné si naopak požičiavajú svadobné obrady iných národov.V organizácii moderných ruských svadieb neexistujú rámy a obmedzenia, všetko závisí od fantázie a schopností ženícha, nevesty a ich rodičov.

Ráno v deň svadby sa budúci manželia požehnaní svojich rodičov obliekajú a obracajú.Ženích sa oblieka v obleku a nevesta vo svadobných šatách.Mimochodom, svadobné šaty nevesty neboli ani zďaleka biele.Staré ruské dievčatá šli dolu uličkou v šarlátovom oblečení.A cisárovná Katarína II predstavila tradíciu manželstva v šatách farby čistoty a integrity.

Ženích sa musí postarať aj o kyticu kvetov svojho vyvoleného, ​​ktorý ju dá po výkupnom.Priatelia ženícha a hostia sa v súčasnosti zaoberajú zdobením automobilov, v ktorých budú jazdiť mladí a pozvaní na svadobný obrad.Družičky tiež nečinne nečinia a pripravujú zložité otázky a úlohy pre ženícha, ktorý bude musieť vykúpiť svojho milovaného.

Obsah
  1. Vykúpenie nevesty
  2. Výmenasnubné prstene
  3. Svadobné bochníky
  4. Hádzanie kytice a podväzku nevesty
  5. Druhý deň svadby ]

Vykúpenie nevesty

Tradičná svadba v Rusku začína vykúpením nevesty.Tu musí ženích preukázať všetku svoju vynaliezavosť a vynaliezavosť, aby dokázal, že je hodný si ju vziať.

Obrad výkupného za nevestu má korene v staroveku.Ak teraz ide o komiksy a súťaže o pobavenie hostí a prijaté výkupné ide do rozpočtu novonarodenej rodiny, potom v starovekom Rusku ženích skutočne kúpil ženích od svojich rodičov.

Po tom, čo prešiel všetkými fázami výkupného, ​​ženích nakoniec vstúpil do miestnosti, kde na neho nevesta po celú dobu čaká, a dá jej svadobnú kyticu.Potom sa v úzkom kruhu hostí, ktorí napodobňujú mladých pred návštevou matriky, môže konať malá večera formou bufetu.

Budúci manželia po opustení rodičovského domu nevesty sedia v svadobnom aute zdobenom stuhami a prsteňmi a idú do matriky.Na ceste vodiči svadobných sprievodov signalizujú, že existujú sily.Ukazuje sa, že táto tradícia nie je ani nová.V dávnych dobách chceli hlasné zvonenie zvončekov zdobiť svadobné kone a chceli vystrašiť zlých duchov.

Výmena snubných prsteňov

Keď mladí vstupujú do svadobnej haly za zvuky svadobného pochodu a vyjadrujú súhlas so sobášom, mladí ľudia podpíšu zväzok, vymieňajú si krúžky a navzájom sa dávajú.prvý manželský bozk.Mimochodom, tradícia výmeny zásnubných prsteňov s pôvodom vStaroveký Egypt úspešne zakorenil takmer vo všetkých národoch a považuje sa za takmer hlavný svadobný obrad.Keď si milenci položia prst na seba, zložia prísahu lásky a vernosti svojim vyvoleným.Keď prichádzajú z matriky, už zákonní manželia spadajú do dažďa z ryže, kvetov alebo mincí, ktoré sú osprchované novomanželmi ich príbuzných a priateľov a chcú ich žiť v láske a prosperite.

V skorších dobách, keď neexistovali matriky, sa sviatosť manželstva vykonávala v chrámoch.V súčasnosti sa niektoré svadobné obrady po svadobných obradoch vydávajú, čím vytvárajú sľuby lásky a vernosti nielen pred ľuďmi, ale aj pred Bohom.

Na konci oficiálnej časti si hostia viedol novomanželia vziať svoje auto a ísť na prechádzku do pamiatok svojho rodného mesta, sprevádzanú fotografickými fotkami a pitím šampanského.

Potom sa svadobný sprievod koná na mieste banketu. Tieto svadby sa spravidla oslavujú v reštaurácii.

Svadobný bochník

Medzi tradíciami ruskej svadby je potrebné osobitne rozlišovať svadobný bochník.V súčasnosti sa bochník zriedka pečie sám, zvyčajne sa pripravuje na objednávku, často je zodpovednosťou reštaurácie, v ktorej sa bude oslavy konať.

V starovekom Rusku bolo povolené robiť bochník iba ženám, ktoré žili v silnom šťastnom manželstve a vychovávali veľa detí.Verilo sa, že prostredníctvom chleba šťastná manželka a matka odovzdajú kúsok svojej pohody mladej rodine.

Použitiebochník môžete zistiť, kto bude zodpovedný za dom.Nevesta a ženích si zahryznú kúsok, ktorého väčší bude ten hlavný.Zvyk je komiks, ale pobaví hostí aj samotných mladých.

Na svadbe v Rusku sa človek nemôže vyhnúť bez hriankovača.To, ako sa bude majstrovstvo konať, závisí od jeho zručnosti.Ruská svadba je nielen hojným stolom, ale aj zábavou.Toasty, gratulácie, súťaže - to všetko vedie vodca dovolenky.Novomanželia začínajú dostávať blahoželania a dary od rodičov, od blízkych príbuzných, priateľov a ďalších hostí.

Prvý tanec mladého páru - ďalší obľúbený obrad pri ruskej svadbe.Aby nevesta a ženích demonštrovali hosťom svoje choreografické schopnosti, trávia pred svadbou dlhé hodiny výcviku.V súčasnosti nemusí byť tanec klasický, ako valčík alebo tango, stále viac mladých ľudí organizuje tanečné potpourri k slávnym melódiám.

Hádzanie kytice a podväzku nevesty

Táto tradícia prišla do Ruska zo Západu.Mladé družičky sa tešia na okamih, keď hodí kyticu.Verí sa, že ten, kto mal šťastie, že chytí kyticu, čoskoro pôjde k oltáru.

Po kytici hozenej nevestou prichádza zákruta podväzku, ktorú si ženích musí starostlivo odstrániť z nohy, bez toho, aby hosťom predstavila niečo „zbytočné“.Potom sa nezosobášení chlapci postavia za ženícha, ktorý slepo hodí podväzok.Podľa tradície sa predpokladá, že chlap, ktorý chytil podväzok, sa čoskoro rozlúčibakalársky život.

Druhý deň svadby

Teraz nie každý oslavuje druhý deň svadby.Namiesto toho novomanželia radšej cestujú.A v predchádzajúcich časoch bolo pokračovanie slávností povinné.Na druhý deň boli hostia privítaní a ošetrovaní novo vytvorenou rodinou.Mladá žena v domácnosti musela preukázať všetky svoje najlepšie vlastnosti.Na druhý deň osláv je obvyklé obliekať sa do zábavných kostýmov a prechádzať sa po ulici, ošetrovať okoloidúcich.

Svadba v Rusku je svetlou a zábavnou udalosťou.Rusi milujú a vedia, ako chodiť veľkým spôsobom.A sväté tradície ruského ľudu, ktoré sú už stáročia, dokážu tento sviatok urobiť výnimočným a nezabudnuteľným.

​​