Svätá Irina Veľký mučeník: za čo sa modlí, ikony, modlitby

Moje sestra sa volá Ira.Rovnako ako väčšina moderných dievčat, aj keď bola malá, chodila do kostola so svojou matkou, a keď vyrastala, začala študovať a pracovať a zabudla na duchovné záležitosti.Ale márne!Aby som ju zaujal v pravoslávnej cirkvi, začal som študovať biografiu „osobného svätca“ mojej sestry a predávať ju mojej sestre.Život Iriny v Macedónsku sa oplatí osobitne diskutovať.Ikona svätca, ktorá je v našom dome už mnoho rokov, sa nepovažuje za silného pomocníka z mnohých problémov.

Obsah
 1. Život sv. Iriny
 2. Zázraky viery
 3. Cesta mučeníkov
 4. Najrešpektovanejšia ikona v našej krajine
 5. Čomodlite sa k Irine z Macedónska?
 6. Ako zaobchádzať, existuje osobitná modlitba?
Život sv. Iriny

Je jednou z prvých kresťanov.

V 1. storočí sa v rodine bohatého muža (vládca regiónu Macedónsko) narodilo dievča, ktoré sa volalo Penelope.Od detstva bola obklopená služobníkmi, bývala v paláci a keď vyrastala, bola najatá učiteľka, aby sa učila rôzne vedy.Ale okrem čítania a písania, tento učiteľ (jeho meno bolo Apelian) vštepil dievčaťu Božiu lásku.

Keď dospela, jej rodičia sa rozhodli nájsť manžela.Stalo sa však prekvapujúce - niekoľko vtákov vletelo do Penelopeho miestnosti:

 • vrana s hadom (tento obrázok je dekódovaný ako nečisté pokušenie),
 • holubica s olivovou ratolesťou v zobáku (znamenie milosti Pána).,
 • orol, ktorého drápy boliveniec (ktorý možno chápať ako veľkosť vďaka službe Stvoriteľa).

Penelope nevedela pochopiť tieto znaky.Jej učiteľ vysvetlil, že Pán chce, aby sa k nemu venovala, ale dievča bude kvôli tomu musieť prejsť mnohými ťažkosťami.

Odmietla manželstvo a otvorene prijala kresťanstvo.Samotný apoštol ju krstil Timoteom.Od neho dostala nové kresťanské meno.

Zázraky viery

Irina sa stala kresťanom a obrátila svojich príbuzných na skutočnú cestu.

Jej matka bola rada, že nechala Pánovo srdce, ale otec dievčaťa bol najskôr skeptický voči svojmu výberu a potom sa rozhneval.Zakázal mu, aby hovoril o kresťanstve, a keď Irina konečne opustila pohanstvo, nariadil jej, aby bola uväznená, a ak nezmení názor, aby nariadila sluhom, aby hodili dievča pod kopyta koní.

Ráno bola Irina vytiahnutá z žalára, ale kone ju odmietli pošliapať.Naopak, jedno zviera sa vrhlo na svojho otca Liciniusa a po tom, čo niekoľkými údermi zasiahla kopyta, ukousla mu z ruky.

Muž bol odsúdený na smrť kvôli strate krvi.Ale Irina pokľakla vedľa svojho otca a začala sa modliť k Pánovi za svoje zdravie.K prekvapeniu všetkých prítomných sa ruka rozrástla!

Netreba dodávať, že po tejto udalosti jej otec nielenže Irine nezakázal kázať, ale bol pokrstený.Ako všetci ľudia, ktorí videli tento zázrak.

Cesta mučeníkov

Licinius, samozrejme, už nemohol obsadiť miesto vládcu a namiesto neho bol poslaný nový muž - Cedekiah.

Skutočne sa mu nepáčila skutočnosť, že v Macedónsku kázala krásna dievčina, známa svojím zázrakom.Prikázal jej, aby bola prinesená k nemu, a začal ju prinútiť opustiť kresťanstvo.Keď Irina odmietla, nariadil jej, aby bola zabitá, a aby jej smrť bola hrozná.

 • Najprv bola hodená do jamy naplnenej hadmi.Keď však ľudia po 10 dňoch prišli, aby vytiahli dievčenské telo, videli, že Irina je nezranená - Pán ju chránil.
 • Zedekiy potom nariadila, aby jej telo bolo rozrezané na kúsky.Všetky pily, ktoré priviedli na miesto popravy, sa však zlomili a nepoškodili spravodlivých.Jej pokožka sa ľahko dotkla iba jedna.
 • ​​

Potom boli všetci prítomní naklonení kresťanstvu.Ľudia vykopali zlého Cedekiáša.A hoci na jeho miesto bol poslaný iný boh, ktorý sa tiež pokúsil mučiť Irinu, nemohol jej ublížiť.

Svätý pokračoval v kázaní a vo svojom živote presvedčil, že bude pokrstených asi 10 tisíc ľudí.Mala veľa študentov.Učiteľka Apelian ju neopustila až do svojej smrti.

Irina navštívila mnoho miest a ukončila svoj pozemský život v Efeze.Ukázalo sa to úžasne: Pán jej povedal, aby vstúpila do jaskyne so svojím učiteľom a študentmi.Ľudia pri vchode uzavreli jaskyňu kamenom.Keď sa o 4 dni neskôr vrátil späť, ukázalo sa, že jaskyňa bola prázdna.

Najrešpektovanejšia ikona v našej krajine

Irina je na nej znázornená vo veku, v ktorom sa stala kresťankou - vo veku 19 rokov.Na jednej strane drží kríž, ukazuje nám to a druhú pritlačí na hruď, čím preukáže pravdu o svojom životevýber a skutočnosť, že je postavený čestne.

Pamätný deň tohto svätca: 18. mája (alebo 5. mája podľa starého štýlu).

Ikona, na ktorej je Svätý vyobrazený vo všetkej kráse duše, vo veľkosti viery, má veľkú česť:

Za čo sa modlí Irinamacedonian?

 • O mieri, láske, prosperite v rodine.
 • Zdravie (vlastné a zdravie príbuzných).Najmä ľudia, ktorí trpia silnou bolesťou (napríklad po operácii), sa k nej obracajú, pretože mučeníci tiež utrpeli veľa pokusov vo svojom čase, ale neprerušili sa.
 • Pokiaľ ide o statočnosť, sebavedomie alebo vlastné podnikanie.
 • Kňazi sa k nej často obracajú so žiadosťou o pomoc a požiadajú Irinu, aby im poskytla výrečnosť.
 • Irina je tiež patrónkou ľudí, ktorí sa sťahujú na nové miesto pobytu (najmä do nového mesta) alebo menia zamestnanie.
 • Ak vy sami nesiete toto meno, môžete sa modliť za Veľkého mučeníka Irinu za všetko, čo bolí v duši.

Ako zaobchádzať, existuje osobitná modlitba?

Áno, tu je jeho text:

A v tomto videu vám povedia o chráme Veľkého mučeníka Iriny,postavený v Rusku v roku 19812, rovnako ako púť k nemu.Sem prichádzajú nielen misionári a katechéti (tj ľudia pripravujúci sa na kresťanstvo), ale aj mnoho pravoslávnych žien menom Irina.Takto vyzerá chrám a aké pocity vyvoláva medzi návštevníkmi:

Vo všeobecnosti je na svete postavených na počesť tohto svätca mnoho zborov.

V Rusku existuje päť chrámovVeľkí mučeníci, ako aj iné kostoly, v ktorých boli na jej počesť postavené tróny.

Mimochodom, kresťanská cirkev okrem Iriny v Macedónsku ctí aj pamiatku iného mučeníka, ktorý porodil to isté meno - Irinu z Aquileia, ktorá za svoju vieru zvolila strašnú smrť.Církev si ju ctí, rovnako ako jej sestry v Kristovi, Agapiovi a Chioniovi 29. apríla.Toto video hovorí o živote svätých: