Swadhisthana Chakra - Vaša cesta k skutočnému potešeniu

Swadhisthana je druhá čakra ľudského tela, ktorá je zodpovedná za sexuálnu sféru činnosti, výskyt sexuálnej túžby, ako aj za harmonickú interakciu s členmi opačného pohlavia, sexuálnu spokojnosť a reprodukciu.Druhá čakra je navyše emocionálnym centrom a centrom tvorivých talentov človeka.

Všeobecný popis čakry Svadhisthana

Táto čakra tiež pomáha naplniť celé telo energiou, ktorá pochádza zju a potom sa šíri po celom tele.Je to svadhistana, ktorá pomáha ľuďom maximalizovať individualitu ich osobnosti, vytvárať nové nápady a implementovať ich do života.

Svadhisthana v sanskrte znamená „príbytok I“, tj miesto, v ktorom leží životná sila, ktorá vyvoláva život a energiu.

Prvkom čakry je voda.Z tohto dôvodu onaje aktívnejšia u žien.

Tam, kde sa nachádza

Swadhistan sa nachádza nad oblasťou v ohnisku, v oblasti o tri až štyri centimetre nižšie ako pupok.Dno čakry má oválny tvar, jej priemer sa môže meniť od piatich do siedmich milimetrov do desiatich až pätnástich centimetrov.

Stále svadhisthana je známa ako sexuálna čakra alebo sexuálna čakra.V niektorých zdrojoch sa nazýva oranžová - na základe farby jej energie.Ďalej nájdete názov uvažovanej čakry, v ktorej bude ďalšie písmeno „x“ - svadhisthana.

Charakterizácia vlastností druhej čakry

 • Swadhistan napĺňa osobu sexuálnou energiou, zmyselnosťou a aktivitou.Je to energetické centrum, ktoré vám umožňuje posielať do okolitého priestoru a prijímať sexuálne zážitky.Najsilnejší vývoj čakry sa dosahuje v intervale 12 až 15 rokov.
 • Sexuálna čakra zabezpečuje kontakt s opačným pohlavím, robí sexuálne atraktívnejšou osobou v očiach druhých, zapĺňa osobný magnetizmus, ako aj aktivitu, spoločenskosť a pozitívnu náladu.Je tiež zodpovedný za financie.
 • ​​
 • Je potrebné poznamenať, že svadhistana je najviac vystavená negatívnym magickým alebo psychologickým účinkom.

Od prírody sa predpokladá, že žena je viac vybavená energiou oranžovej čakry, aby pôsobila ako rezervoár pre mužov,ktoré by potom mali žene poskytovať podporu so stabilitou (predstavovanou energiou prvej čakry).

Úspech v živote bude do veľkej miery závisieť od množstva sexuálnej energie u ženy a pozitívnych emócií.Dobre vyvinutá svadhisthana sprevádza harmonickú interakciu s opačným pohlavím, pomáha vytvárať rodinu.

Čakra zodpovedá oranžovej farbe.

 • Poznámka svadhistanu je Re.
 • Prvkom je voda.
 • Ak chcete zvážiť elektromagnetické žiarenie čakry, uvidíte, že tento symbol sa skladá zo šiestich plátkov.
 • Svadhistan zodpovedá adstringentnej chuti (z príkladov možno nazvať nezrelý tomel).
 • Aróma je ylang-ylang.
 • Čakrové magické kamene sú jantárové, karneolské, ohňové achátové, mesačné kamene, protipožiarne opály.

Čo je zodpovedné za čakru Svadhisthana Chakra

Druhá čakra je zodpovedná za normálne fungovanie sexuálneho a vylučovacieho systému tela a tiež prispieva k normálnemu fungovaniu všetkýchvnútorných orgánov, zlepšuje črevnú motilitu.

Orgánmi kontrolovanými čakrou sú:

 • Pečeň.
 • Pravá oblička.
 • Črevá.
 • Orgány reprodukčného systému.

Stupne rozvoja čakry

Ak má človek posvätnú čakru vyvinutú na dostatočne vysokej úrovni, taká osoba s radosťou dá svoju tvorivú energiu ostatným., charakterizovaný ľahkosťou, harmóniou, je jeho život plný tvorivých aktivítkúpal sa v peniazoch.Takýto človek je sebestačný, vyrovnáva sa s ostatnými a teší sa zo života.

V prípade, že duchovný stupeň rozvoja sexuálnej čakry je nízky, môže človek zažiť nezničiteľnú túžbu po sexuálnej spokojnosti, môže byť v pokušení používať drogy, alkohol a iné stimulanty.,Táto osobnosť sa vyznačuje obmedzeným vedomím, nie je schopná súcitu s ostatnými, snaží sa ju zničiť, je agresívna, neobmedzená, hysterická, rozmarná, podozrievavá, má problémy s finančnou sférou.

Ako sa prejavuje v emocionálnej oblasti

 • V uzavretej alebo nevyváženej verzii čakry sa človek bojí komunikácie a vzťahov s opačným pohlavím, nemôže saprijať svoju sexualitu, potlačiť sexuálnu túžbu.
 • Normálne si ľudia s harmonickou svadhistanou užívajú akúkoľvek formu komunikácie (telesnú, sexuálnu), jemne a vyvážene si užívajú život.
 • V prípade vášne sa človek stáva netolerantným voči druhému pohlaviu a genetickému pohlaviu.

Ako rozvíjať sexuálnu čakru

Hlavná metóda, ktorú môžete každému odporučiť, aby maximalizovala , aby ste uvoľnili energiu svadhisthany,- Toto je hľadanie zdroja potešenia.Na otvorenie tejto čakry musí človek začať prejavovať svoju zmyselnosť a sexualitu.

Je potrebné poznamenať, že úplný vývoj 2 čakier je neoddeliteľne spojený s normálnym fungovaním 1 čakry - Muladhara.Ak chcete byť dosť sexy pre opačné pohlavie, nemali by ste zabudnúť na aktívny fyzický život, komunikáciu s prírodou, rozvoj svojich fyzických a duchovných vlastností.

Zároveň by sme nemali zabúdať na vnútornú disciplínu, morálku a morálku.Pri rozvoji sexuálnej čakry je dôležité sústrediť sa maximálne na prežívanie pozitívnych emócií s pocitmi.

Pripravili sme pre vás video, ktoré vám povie veľa zaujímavých vecí o druhej čakre:

Spôsoby otvorenia svadhisthany

Najlepší efekt vv tomto prípade je to pozorované z meditácie, ktorej cieľom je eliminácia akejkoľvek negatívnej energie, ktorá sa dokázala akumulovať v priebehu všetkých predchádzajúcich inkarnácií.

Negatívna energia sa zvyčajne prejavuje emóciami, ako sú závisť, hnev, žiarlivosť, hnev, chamtivosť atď.Iba ak na sebe neustále pracujete a zlepšujete sa, môžete sa zbaviť všetkých negatívnych čŕt vašej postavy, čo zasa prispeje k otvoreniu druhej čakry.

Dnes je možné nájsť rôzne spôsoby aktivácie čakier.Najmenej komplexný a najdostupnejší je založený na zásadách správneho dýchania.Budete sa musieť naučiť, ako interagovať s čakrou prostredníctvom dýchania.

Táto technika sa vykonáva takto:

 1. Zaujímate najpohodlnejšiu polohu (sedenie).Zakryte si oči a vylepšite vizualizáciu.
 2. Zhlboka sa nadýchnite a zároveň si predstavte, ako energia zlatej farbyzačína vstávať zo zeme a zapĺňa vás, preteká 1 čakrou a končí v 2, umiestnenom pod bruchom.
 3. Počas výdychu si predstavte, ako sa zbavíte všetkej akumulovanej negativity a stresu.Predstavte si svoju čakru a naučte sa ju fyzicky cítiť.Každý nový dych robí Svadhisthanu žiarivejší a začnete to cítiť stále viac.
 4. Ak ste presvedčení, že sexuálnu čakru môžete úplne vyčistiť, predstavte si, že lotosový kvet pozostávajúci zo 6 lístkov sa otáča v smere hodinových ručičiek.S každým dychom sa zvyšuje amplitúda rotácie.Ak to pociťujete vo fyzickej rovine, blahoželáme - dokázali ste sa zbaviť negatívnej energie a aktivovať čakru.

Pri použití tejto metódy je najdôležitejšie uvedomiť si, že vykonávanie kompetentného dýchania v dobrej nálade nabíja sexuálnu čakru energiou života.Nie vždy táto metóda začína fungovať prvýkrát, ale všetko by malo pokračovať skoro, aby ste sami pracovali, meditovali a správne dýchali.

Keď sa sexuálna čakra stane aktívnou, začneš vidieť svet v jasnejších farbách, všetky pocity a emócie sa stanú zreteľnejšími a pozitívnejšími a tvoje dni sa naplnia harmóniou a šťastím.

Ako obnoviť fungovanie čakry, ako sa zbaviť chorôb

Pred začatím harmonizácie práce tejto čakry je potrebné si pevne uvedomiť, že zhromažďujevšetka negatívna energia vyvolaná láskousklamania, sexuálne ťažkosti, nahromadené urážky, podvedomé obmedzenia spôsobené sexuálnym životom a pocitmi.

Všetky tieto negatívne „batožiny“ majú výrazný vplyv na fungovanie druhej čakry a narušujú cirkuláciu energie v nej.Ak dôjde k silnému hromadeniu negatívov a nedochádza k žiadnemu toku vitality, v orgánoch nachádzajúcich sa v panvovej oblasti sa začínajú vyskytovať zápalové procesy, dokonca sa môžu vyvíjať aj nádory.

Preto je dôležité rozvíjať v sebe schopnosť eliminovať negatívnu energiu bez ohľadu na to, odkiaľ pochádza: zo vzdialeného detstva alebo nedávno.

V prípade rozpoznania všetkých chýb, odpustenia všetkých urážok, odstránenia všetkých sexuálnych problémov bude práca čakry normalizovaná, bude naplnená energiou, ktorá jej bude bez prekážok prúdiť na jej ceste.

Keď sa uskutoční harmonizácia týchto dvoch čakier, človek získa príležitosť viesť plnohodnotný živý život, ktorý je plný mora dobrých emócií a dojmov, a začne triezvo hodnotiť seba a všetkých blízkych.Veľmi veľa ľudí tiež začína aktivovať tvorivé talenty.

Čo uzatvára sexuálnu čakru, príznaky blokády

Swadhistan sa ľahko blokuje prítomnosťou negatívnych zážitkov, medzi ktoré patrí hnev, hnev, nenávisť alebo odmietnutie.Čakra okrem toho blokuje použitie alkoholu, drog alebo liekov, ktoré majú halucinogénne účinky.tiežpraktizovanie mágie alebo spiritualizmu, úzkosť z vlastnej budúcnosti alebo nadmerná duševná aktivita majú zlý vplyv na prácu sexuálnej čakry.

Je možné presne povedať, že svadhisthana je blokovaná prítomnosťou diabetes mellitus.Ďalším istým znamením sú zdĺhavé márne pokusy otehotnieť alebo impotencia.Ak si všimnete opísané „príznaky“, musíte precvičiť vyššie opísanú meditáciu.

Senzory počas kritických dní

Stav sexuálnej čakry je možné vrátiť späť do normálu zmenou jeho veľkosti, farby, tvaru, vibrácií, rýchlosti alebooblasti umiestnenia.Aby ste však dosiahli viditeľné zmeny, budete musieť pravidelne cvičiť meditáciu alebo Sahadža jogu.Prehrajte si relaxačnú hudbu počas svojich sedení.Pokúste sa vizualizovať všetko, čo je dobré (lotosový kvet so šiestimi oranžovými lístkami).

Pokiaľ ide o spravodlivé pohlavie, existuje jeden veľmi istý spôsob, ako zistiť stav druhej čakry - stačí len ovládať svoje pocity počas kritických dní.Prítomnosť príznaku bolesti a určité nepohodlie naznačuje, že sexuálna čakra je plná negatívnych emócií, nenávisti, agresie a ďalších, čo znamená, že musíte začať s jej odstraňovaním a otváraním.

Je dôležité kontrolovať stav sexuálnej čakry a usilovať sa o jej otvorenie alebo harmonizáciu, aby sa z potešenia z lásky dostalo plného potešenia, azo života všeobecne.