Tantra jóga - história a funkcie

Tantra joga je kombináciou orientálnych postupov založených na zjednotení mužských a ženských zásad.Predpokladá sa, že pravidelné kurzy využívajúce tantrické techniky vám nielenže pomáhajú lepšie sa spoznať, ale tiež sa učia, ako pociťovať iných ľudí, čo nakoniec váš život spríjemňuje a harmonizuje.

História

Aby ste lepšie pochopili význam tantry, musíte si trochu preštudovať jej históriu.Pôvod tantrických praktík sa začal v staroveku v krajinách, kde sa kázalo hinduizmus, budhizmus a tibetské učenie.

Účelom tantrických praktík je pomôcť človeku dosiahnuť duchovné osvietenie, zbaviť sa negativity a dosiahnuť zásadne novú úroveň rozvoja.Na tento účel sa používajú špeciálne techniky, ktoré menia vnútorný stav človeka a umožňujú mu cítiť sa naplnené energiou, láskou a vďačnosťou.Výsledkom je, že sa neustále cítite v stave šťastia a harmónie.

Tantra yoga je rozdelená do troch poddruhov:

 • indická;
 • budhista;
 • Bon (na základe tibetských učení).

V závislosti od typu jogy sa môžete učiť na mnohých rôznych školách a strediskách.Učitelia v týchto inštitúciách zabezpečujú: vďaka ich metódam sa naučíte žiť v stave harmónie a úplnej spokojnosti.

Funkcie tantrických praktík

Primárnym zdrojom akýchkoľvek tantrických praktík je učenie hinduizmu.Metódy a techniky boli prevzaté zo starodávnych posvätných textov.Podrobne opisujú všetky druhy rituálov zamerané na interakciu so starodávnymi božstvami.Shiva a Shakti - symbolizujú mužské a ženské princípy.

Charakteristiky tantrických praktík sú tieto:

 1. Zameriavajú sa na rozvoj a naplnenie kanála sexuálnej energie, druhej čakry.Predpokladá sa, že sa tu nachádza samica, ktorá symbolizuje starodávne indické božstvo Shakti.
 2. Symbolika.Každá prax je celý rituál, ktorého pravidlá sa musia prísne dodržiavať.Pred uplatnením metód sa preto nevyhnutne študuje teoretický základ.
 3. Tantry sú kombinované s jogou, v dôsledku čoho sú praktiky zamerané nielen na duchovnú časť, ale aj na fyzické telo.
 4. Najväčšia pozornosť sa venuje ezoterickej časti praktík a obradov.

Dôležité: Najdôležitejším rozdielom medzi tantrou a inými budhistickými metódami je odmietnutie úsporných opatrení.Naopak, človek sa musí naučiť užívať a užívať si všetkými možnými spôsobmi, neobmedzovať sa len na nič.Vďaka tomu je energetický potenciál maximálne aktivovaný, sexuálna energia sa vyvíja a zosilňuje.

Hlavnou úlohou tantry je uvoľniť sexuálnu energiu u človeka a úplne odhaliť jeho potenciál.A potom sa naučte všetko viesťtieto sily sa majú realizovať vo všetkých sférach života.

Ďalší dôležitý bod: duchovného osvietenia nemožno dosiahnuť bez uspokojenia základných potrieb fyzického tela.Preto je v procese nácviku nevyhnutné: monitorovať výživu, cvičenie, plávať, navštíviť maséra.

Telo je plavidlo.Musí byť zdravý, aby nedochádzalo k úniku energie.Ak nebudete dodržiavať fyzické potreby, nebude sa hovoriť o žiadnom duchovnom vývoji.

Symbolika tantrických praktík

Ak sa chcete zapojiť do tantrickej jogy, musíte pochopiť jej filozofiu, uvedomiť si a prežiť niektoré symbolické okamihy.

Tu sú niektoré z nich:

 1. V indickej kultúre existuje kult bohyne matky.Je to prameň, začiatok všetkých náboženstiev, života a vesmíru ako celku.
 2. Človek je súčasťou vesmíru, ale zároveň je v ňom uzavretý.Aby sa mohol rozvíjať v harmónii, je dôležité cítiť a neustále cítiť v sebe podporu a pomoc vyšších síl.
 3. V každej osobe existuje mužský a ženský princíp bez ohľadu na pohlavie.Je veľmi dôležité naučiť sa riadiť každú časť seba, aby ste žili v harmónii.
 4. Žena je symbolom múdrosti a zároveň prázdnoty.Jeho obraz je spojený s lotosovým kvetom zosobňujúcim skutočnú dokonalosť a referenčnú krásu.
 5. Mužským princípom je neochvejná dôvera a večnosť, najsilnejšia zbraň.Symbol je meč,vyrobené z diamantu, ktorý je silnejší ako nič.
 6. Všetky symboly tantry sa nachádzajú v symbolike indických bohov: obrázky, sošky a ďalšie veci.Mužský a ženský začiatok môže spolu robiť veľké veci.

Sexualita

V tantre sexualita vôbec nie je to, na čo sme zvyknutí.V prvom rade je to energia, ktorú každý potrebuje, a to nielen na vybudovanie šťastného vzťahu, ale aj na realizáciu vo všetkých oblastiach svojho života.

Čo ovplyvňuje sexuálnu energiu:

 1. Schopnosť užívať si život a všetko, čo sa v ňom deje.Aethol existencia "v okamihu", najvyššia miera informovanosti.Keď žijete a užívajte si každú minútu bez premýšľania o problémoch a ťažkostiach.
 2. V hojnosti.Bohatá osoba nikdy nemá problémy s peniazmi.Je plný energie a jeho vnútorný stav priťahuje všetky výhody, ktoré potrebuje.Ľahko prijíma a dáva peniaze, nikdy nemal finančné ťažkosti.
 3. K tvorivej realizácii a úspechu v živote.Čím viac sexuálnej energie máte, tým rýchlejšie a ľahšie dosiahnete svoje ciele, nájdete cieľ svojej cesty a svoju obľúbenú firmu.
 4. Za šťastie a harmóniu vo vzťahu.Ak má človek dostatok sexuálnej energie, má čo zdieľať.Je plný, šťastný, spokojný, miluje seba a celý svet.Zástupcovia opačného pohlavia sa hrnú do takého vnútorného stavu, ako sú muchy na mede.zvyškystačí si vybrať.

Tantrické praktiky umožňujú človeku prebudiť sexualitu, naučiť sa používať túto mocnú energiu a správne ju prijímať a rozdávať.Výsledkom je, že človek dostáva od života všetko, čo chce.