Tetovaný medveď: význam a história

Keď vidím osobu s tetovaním zobrazujúcim medveďa, okamžite vidím silnú, ale nebezpečnú osobu.Agresívny pre nepriateľov a chorých, ale láskavý a opatrný so svojimi blízkymi.Takéto závery nie sú prekvapujúce, ak poznáte význam takéhoto tetovania.Zvážte, čo znamená obraz lesného zvieraťa na tele a ako môže ovplyvniť osud a charakter.

Význam tetovania medveďa

V závislosti od toho, ako je na tele zobrazený dravec, sa význam tetovania líši.Pozrime sa na príklady s dekódovaním.

Dôležité: čím realistickejší je obraz šelmy, tým viac ovplyvní život, charakter a správanie človeka.Čo symbolizujú tetovania s medveďom:

 1. Polárny ľadový medveď je symbolom osamelosti.Ale nie to, čo prináša smútok, ale radostné, plné šťastia.Je to aj zosobnenie odvahy, pozitívny prístup k životu, odhodlanie, schopnosť vyriešiť akékoľvek problémy bez ohľadu na ťažkosti a prekážky.
 2. Medveď grizzly zobrazený na tele spôsobuje, že osoba je odhodlanejšia, schopnej odolávať hrozbám a nebezpečenstvám.Tieto vlastnosti sú obzvlášť významné pre mužov, ale neodporúča sa, aby sa takéto tetovanie robilo, aby sa nestratila ich jemnosť a ženskosť.
 3. Drsný medveď, ktorý je uvoľnenýstav - odpočinok na mýtine alebo pri jazere, vyhrievanie na slnku, môže upokojiť a upokojiť aj najrýchlejšie temperovanú prírodu.Takéto tetovanie je stelesnením múdrosti, pokoja, schopnosti robiť kompromisy a nerozbíjať steny.
 4. Pohrebný úsmev symbolizuje odvahu a odvahu, schopnosť odolávať nebezpečným nepriateľom.Toto tetovanie má obrovský energetický význam.Nastavuje ochrannú bariéru pre svojho majiteľa, robí majiteľa tetovania odvážnejším, rozvážnejším a odvážnejším.
 5. Roaring Bear je symbolom agresie, hnevu, nekontrolovateľnej vášne a zlosti.Pri takomto tetovaní musíte byť veľmi opatrní.Ak sú už uvedené vlastnosti pre človeka charakteristické, stojí za to venovať sa voľnejšiemu zdobeniu tela.
 6. Panda alebo koala je „ženská“ verzia, ktorá sa zdá byť pre mužov príliš mäkká.Takéto obrazy symbolizujú dobrú povahu, optimistický prístup ku všetkému, čo sa deje v živote.
 7. Zubatá tlapa zvieraťa je znakom moci a magickej sily jeho majiteľa.V staroveku tento symbol svedčil o vysokej šľachte a neprekonateľných vojenských schopnostiach.
 8. Dipper, najmä s mláďatami, je znakom materstva a plodnosti.Zeme, upokojuje, poskytuje hojnosť a prosperitu vo všetkých sférach ľudského života.
 9. Dôležité: Tetovanie s obrazom divokého lesného zvieraťa je najlepšie na hornej časti tela, najmä na hrudníku, chrbte alebo ramenách.Potom bude tetovanie nielen ozdobou, ale ovplyvní aj vašelife.

V skutočnosti to nie je také agresívne znamenie, ako sa všeobecne verí, pretože medveď nie je len silné a impozantné zviera, ale aj inteligentné, ktoré sa starajú o potomstvo a druh.Ak na neho nezaútočíte.

História znaku medveďa

Všetky vyššie uvedené významy sú závery našich predkov na základe ich kultúrnych a náboženských tradícií.Obraz medveďa bol vždy zahalený mnohými legendami a mýtmi a každý národ ho obdaril jedinečnou symbolikou.

Napríklad:

 1. Číňania považujú medveďa za zosobnenie mužskosti, mužskosti a sily.
 2. Japonci ho idolizujú ako šelmu veľmi spravodlivého, múdreho.Pre nich je to symbol dobrých skutkov a veľkej trpezlivosti pre konanie druhých.
 3. Kelti na rozdiel od Číňanov verili, že medveď je symbolom začiatku ženskosti, materstva a plodnosti.Pri vojenských kampaniach položili na svoje zbrane a oblečenie obraz šelmy, aby získali ženskú líniu neviditeľnú podporu klanu.
 4. Domorodci z Ameriky verili, že medvede sú veľmi milí a priateľskí.Verili, že táto šelma bola schopná ovplyvniť počasie, a tak sa obrátili k svojim duchom, keď sa snažili spôsobiť dážď a zastaviť sucho.
 5. V starovekom Egypte symbolizoval medveď moc, takže tetovania zobrazujúci zviera nosili faraoni a ľudia, ktorí zastávali najvyššie posty v štáte.
 6. Rimania a Gréci vo svojich mýtoch urobili z medveďa šelmu, ktorá vždy sprevádzala bojovú bohyňu.plodnosť a poľovníctvo.
 7. Ale každý, kto uctieva Korán, považuje za divého zvieraťa stelesnenie zla, najtemnejšiu mágiu, ako aj za hnev, agresiu, krutosť.
 8. V našej krajine sú medvede rešpektované. Existuje veľa legiend, tradícií a príbehov, v ktorých zviera hrá hlavnú postavu.Je príkladom statočného poľovníka, statočného bojovníka.

Pozrite si video na túto tému:

Dešifrovanie väzenia

Určite ste počuli, že všetky tetovania, ktoré väzni robia na tele, súnielen obrázky „krásy“.Tetovania označujú stav a zločinecké „povolanie“ ich majiteľov.

A medveď nie je výnimkou.Naznačuje, že majiteľ tetovania sa zaoberal otváraním trezorov alebo sa zaoberá tzv. Medveďom.V kriminálnom prostredí majú títo ľudia veľkú autoritu a rešpekt.

Tetovanie tiež znamená, že mottom osoby v živote je „Beriem to, čo chcem a koľko chcem“.Je to symbol agresie, sily, divoký a tvrdý charakter.

Výber miesta pre tetovanie

Kde použiť tetovanie?Výber umiestnenia na tele závisí od veľkosti zamýšľaného obrázka a vašich osobných túžob.Muži najčastejšie dávajú prednosť zvieraťu na plecia, hrudník alebo chrbát.Platí to pre objemné umelecké kresby.

Dievčatá uprednostňujú ruky alebo nohy, ktoré sú maľované roztomilými pandami alebo malými medveďmi.Môže ísť o kreslené postavičky, ktoré sú známe už od detstva: napríklad Teddy, Medvedík Pú.