Tigrie oko: vlastnosti kameňa, ktorý vyhovuje horoskopu

Kameň Tigrie oko si dalo meno vďaka svojej podobnosti s očami tohto dravého zvieraťa.Prepady a odrazy povrchu drahokamu pripomínajú iskru mačacích očí.Klenotnícky vzor veľmi ocenia klenotníci a tigrie oko je klasifikované ako polodrahokam.Čo je pozoruhodné pre tigrie oko, aké sú vlastnosti kameňa, pre koho je vhodný?Všetci moji priatelia nosia prsteň a prívesky s týmto drahokamom a jeden z mojich priateľov má korálky a náramok.Sú si istí, že tigrie oko ich chráni pred indukovaným poškodením a zlým okom.

Ukazuje sa, že ochranné vlastnosti drahokamov boli známe už v staroveku.Napriek 21. storočiu je otázka korupcie a zlého oka stále aktuálna a ľudia potrebujú ochranu energie.Preto je na trhu drahokamov dopyt po tigrom oku a výrobky z neho sa dajú kúpiť v klenotníctve.Zoberme si podrobne všetky vlastnosti tohto minerálu a spôsoby ochrany proti negatívnym.

História pôvodu

Tigrie oko patrí medzi očné minerály spolu s hovädzím dobytkom a sokoliarstvom.S týmito drahokamami je spojených veľa drahokamov a legiend a každému sú pripisované magické vlastnosti.Verilo sa, že tigrie oko bolo spojené so samotným Satanom.Po povodni začal diabol hľadať stúpencov a priťahovať ľudí na svoju stranu pomocou nezvyčajnej žiary minerálu.

Toto záhadné osvetlenie ľudí zviedlo a stali sa hriešnikmi.To vysvetľuje lásku kúzelníkov a čarodejníkov pre tigrie oko, ktoré je stálym spoločníkom v ich magických obradoch.

Kameň sa ťaží v mnohých krajinách sveta, v pohorí Ural sa nachádzajú ložiská na brehu rieky Capelin.Najcennejšie ložiská nerastných surovín sa však považujú za ložiská na Ukrajine pri Krivoj Rog.Ukrajinský minerál sa vyznačuje obzvlášť krásnym hodvábnym leskom so zlatým odtieňom.Tento výrazný znak ukrajinského skvostu ho odlišuje od svojich náprotivkov, ktoré sa vyznačujú okrovou farbou a leskom.

Kameň patrí do kremeňa.Charakteristickým vzorom pruhov je tvorba nečistôt z hydroxidu železa.Farba prúžkov je určená zlúčeninami v zložení železa.Irisization (dúha žiara) zvyšuje hodnotu kameňa, a niekedy aj hodnotu.Čím širší je pruh svetla s irizáciou, tým drahší je drahokam.Veľké množstvo čiernych pruhov občas znižuje cenu kameňa.Ideálny drahokam sa môže rovnať cene diamantu, ale také vzorky sa takmer nikdy nenájdu.

Magické vlastnosti

Tento drahokam je známy svojimi ochrannými vlastnosťami.Neutralizuje negatívne energie, chráni pred nebezpečenstvom, odstraňuje zlých ľudí z cesty.Kameň tiež prispieva k rozvoju intuitívnych schopností až po dar predvídania.

Vlastnosti ovplyvňujúce osobu:

  • zvyšuje energetický potenciál;
  • vyrovnáva psychiku a stav mysle;
  • posilňuje ducha atelo;
  • pomáha nájsť šťastie.

Existuje ďalšia úžasná vlastnosť tigrieho oka - pomohla nájsť skryté poklady.Preto dostal meno - magické oko.V moderných podmienkach sa tigrie oko používa na nájdenie stratenej peňaženky alebo množstva peňazí, ako aj na kúpu výherného tiketu.

Poznámka!Minerály modrej farby majú ochranné vlastnosti, zlaté tigrie oko priťahuje bohatstvo svojho majiteľa.

Schopnosti tigrieho oka sa však neobmedzujú len na toto: používa sa na posilnenie manželských zväzkov a rodinných vzťahov.Kameň so zlatým leskom sa môže vo vzťahu vrátiť k svojmu bývalému teplu a oživiť umierajúce pocity.

Môže sa tigrie oko kombinovať s inými minerálmi?Astrominerológovia radia venovať tomuto drahokamu dostatok času, aby si jeho energia zvykla na energiu majiteľa.Počas obdobia mletia by ste nemali nosiť šperky s inými kameňmi.Keď sa klenot stane „vaším“, môžete ho nosiť aj s inými drahokamami.

Poznámka!Tigrie oko dobre harmonizuje s malachitom, charoitom a jaspisom.

tigrie oko sa niekedy používa ako kúzelná guľa na videnie budúcnosti.V tomto sa to príliš nelíši od obsidiánov alebo skalných kryštálov.Predpokladá sa, že mystické vlastnosti drahokamu vám umožňujú vidieť tie najtajnejšie tajomstvá.

Ak chcete vyhovovať

Tento skvost ide dobre s energiouznaky zverokruhu ohnivého prvku -Strelec, Lev, Baran .Kameň vyrovnáva ohnivý temperament, pomáha robiť informované rozhodnutia a nájsť správne cesty.Hlavnou výhodou kameňa je však potlačenie emocionálnych výbuchov, ktoré sú charakteristické pre temperament zástupcov predstaviteľov ohnivého prvku.

Energia tigrieho oka sa kombinuje so zástupcami iných prvkov zverokruhu, napríklads Blížencami .Toto znamenie sa vyznačuje výkyvmi nálady: často ide do extrémov a niekedy aj do apatie.Minerál pomáha stabilizovať emočné pozadie, nájsť bod vnútornej rovnováhy.

Drahokam veľmi pomáha pracovníkomPanny veľmi dobre .Zástupcovia tohto znamenia zverokruhu často ničia svoje energetické zdroje a zabúdajú na odpočinok z práce.Tigrie oko pomôže obnoviť energiu, rovnako ako pomôcť Panne, aby sa stala obozretnejšou a správne založila striedanie práce a odpočinku.

Kameň sa dobre hodíScorpionom , ktorí majú veľa závistlivých a zlých priaznivcov.V tomto prípade to funguje ako talizman, ktorý chráni energiu vlastníka pred priamou negativitou.

Kozorohdrahokam pomáha dosahovať dobré výsledky v pracovnej činnosti, čo je veľmi dôležité pre márne obľúbené Saturn.Tigrie oko priťahuje peňažné toky, dopĺňa zdroje energie a odstraňuje prekážky v ceste.

Váhybudú môcť nájsť oporný bod a rovnováhu s kameňom Tiger's Eye.Nakoniec sa môžu cítiť sebaisto.

Vodnárdodáva drahokamu pozitívny a hrejivý.Ženy môžu nosiť drahokam v podobe šperkov a muži si môžu kúpiť prívesok na kľúče.Už len držanie kameňa v ruke je hmatateľnou výhodou.

Ako rozlíšiť falošné

Nedávno sa objavila móda pre pestovanie umelých minerálov.Sú ideálne pre šperky, ale nepoužívajú sa na magické účely.Ak chcete získať talizman od pravého tigrieho oka, musíte byť schopní rozlíšiť falošný od prírodného drahokamu:

  • skutočný minerál je vždy chladný;
  • je ťažší a ťažší ako sklenené ozdoby;
  • falošný znak sa vyznačuje príliš svetlou farbou, ktorá upúta vaše oko;
  • keď sa skutočný minerál otáča, prúžky sa začínajú hrať - menia svoju polohu;
  • povrch tohto kameňa nemá škrabance ani poškodenie;
  • Nízka cena produktu s tigrím okom je známkou falošného stavu.

Umelý kameň vyzerá krásne, nemá však prírodný energetický potenciál, ktorý je taký dôležitý na magické účely.