Trinity and Spirits Day - Tradície a ľudové znaky

Veriaci veria ľudovým znameniam v deň Trojice a Duchy.Ako viete, ekumenický apoštolský kostol bol založený v tento deň.Vieme, aké tradície existujú na tomto veľkom sviatku a s čím sú spojené z obľúbených zdrojov.

)Všeobecná interpretácia

Najsvätejšia Trojica a duchovia dňa sú obvykle zjednotení v jeden veľký sviatok - Letnice.Trojica pripadá na päťdesiaty deň po Veľkej noci.Vždy je nedeľa.A v pondelok prichádza Deň Ducha Svätého.Tieto skvelé sviatky majú pohanské korene.S prijatím kresťanstva existovala určitá symbióza pohanských a pravoslávnych tradícií, znakov a viery.

Dni letníc spadajú do júna, samého začiatku leta.Menný deň Zeme je jednou z hlavných tradícií týchto dní.Duch Svätý tým, že dal, zostúpil z neba, aby oplodnil zem, aby ľuďom dal veľkú úrodu.Naši predkovia si vážili tehotnú pôdu a tieto dni ju neznepokojovali.Nebolo zvykom orať pole, zasadiť záhradu, dokonca zbierať bylinky, trhanie koreňom zo zeme bolo považované za zlé znamenie.

Sobota Najsvätejšej Trojice je dňom pripomenutia odchádzajúcich.V sobotu pečené koláče vyčistili dom, vyzdobili sväté ikony brezovými konármi.Verili, že práve na vetvách kučeravej brezy sa ich zosnulí príbuzní posadili a sledovali život živých,radoval sa z hojnosti stola a výzdoby domu.

Za hlavný symbol dovolenky sa považuje biela breza.Podlahy pravoslávnych kostolov sú posypané čerstvo pokosenou trávou, ikony sú kvety a brezy.Na svätých miestach je všetko vonné, pripomína si znovuzrodenie, obnovu a dobrý začiatok.Tráva mala v týchto dňoch zvláštny magický význam.

Bolo zvyčajné ich starostlivo zbierať celý deň na liehovinách, bez toho, aby došlo k narušeniu zemského povrchu, aby sa sušili a používali celý rok.Bolo povinné navštevovať kostol a modliť sa za duše mŕtvych.To sa dá urobiť v sobotu aj v pondelok.V dnešnej dobe sa ľudia ponáhľali na cintorín, položili stoly s domácim jedlom a pečivom.Považovalo sa to za dobré znamenie.A v cirkvi bolo zvykom rozdávať štedré almužny, aby sa budúci rok potešil bohatosťou a prosperitou.

V Deň duchov ženy oslavovali deň mien piknikom.Na zoranom poli dievčatá pochovali kúsky jedla, aby poďakovali krajine za budúcu úrodu.Kňazi miestnych cirkví osvetľovali polia a lúky a okolo nich robili sprievod.

Najsvätejšej Trojici sa tiež hovorí zelený vianočný stromček.Celá domáca práca sa konala v sobotu, nedeľa bola časom zábavy, radosti a smiechu.Mladí ľudia vbehli do brezových hájov.Tam rozprestierali prikrývku, položili bochník, vlnené vence a viedli okolo tancov.Práve v okrúhlom tanci si mladí muži vybrali pre seba nevesty.

Šťastné znamenia na Letniciach

Verili, že všetci zlí duchovia vyšli z vody a lesa do Rusalníka (iné meno pre Trojicu) a aktivovali sa duchovia.príroda: škriatok, morská víla, voda.Aby sa im zabránilo v úkryte v studniach domov, boli osvetlené a pri bránach boli umiestnené rôzne stoly.To zastavilo mimozemskú silu a zabránilo jej vo vniknutí do domu.

Prechádzka rannou rosou bosými nohami sa považovala za dobré znamenie.Dala silu a pritiahla lásku.Dievčatá, aby sa efekt zväčšil, zavesili na ikonách v tomto okamihu holuby vyrezávané z dreva.

Nezosobášené krásy tkali vence z brezových konárov a kvetov a pustili ich do rybníka.Blížiace sa manželstvo čakalo na ten, v ktorom veniec plával rýchlejšie ako ktokoľvek iný a schovával sa pred očami.Ak veniec klesol, čakajte na prekážky a prekážky šťastia.

Pobočky brezy pletené v hájoch, ktoré si želajú v predvečer zeleného vianočného času.Ak Svätá Trojica zistí, že konáre vädnú, túžba v tomto roku sa nenaplní.A ak listy nie sú opálne a vône čerstvosti - očakávajte príjemnú zmenu.

Pôrodné asistentky a skúsení liečitelia sa zaoberali zberom magických bylín na liečenie rôznych ochorení a ochorení, ako aj výrobou amuletov a amuletov šťastia.Rastlinné drogy uchovávali v sebe dobrú a silnú energiu, ktorá môže zmeniť život tých, ktorí v ňu veria.

Krmiť a zohriať žobráka v tento deň - odvádzať rôzne problémy a nešťastia od rodiny.Čím štedrejší almužna, tým viac príbuzných a priateľov sa počíta s rôznymi výhodami.Preto sa predkovia pokúsili byť veľkorysí a veľkorysí.

Matky nezosobášených dcér a nezosobášených synov si musia po chutnej a uspokojivej večeri na Trojici uchovať obrus.Súopatrne ho vložte do hrude, aby do domu prilákali bohatých ženíchov alebo pracovných neviest.

Pachové oblečenie pomohlo rozptýliť zlých duchov a priblížiť šťastný osud.Palivové drevo, cesnak a cibuľa boli o tento rituál veľmi žiadané.Matky snívali o zdraví a pohode detí a zavesili detské oblečenie na vetvy v nádeji, že nebo bude odvádzať nešťastie a choroby od dieťaťa.

Čo sa dá a nemôže urobiť v deň Trinity and Dirits

  • , mnohé legendy naznačovali, že nie je zvyčajné pracovať pre Najsvätejšiu Trojicu.Akékoľvek ľahké a príjemné domáce práce boli považované za zlé znamenie.Dievčatá v tento deň odložili pranie, čistenie, šitie a vyšívanie;
  • Mužom bolo zakázané orať, brány a v každom prípade rušiť pôdu.Hrozilo to chudobným rokom a hladom.Dokonca aj jazda v kolíkoch pre podväzkové kríky spôsobila problémy;
  • pomsta s metlou počas tohto svätého sviatku znamená nechať nesúhlas a zármutok v rodine;
  • bežať rýchlo v tento deň - v budúcnosti utiecť zo šťastného osudu a vydať sa na cestu beznádeje a beznádeje;
  • V ten deň sa neuskutočnili žiadne svadby.Ľudia verili, že to mladej rodine prinesie problémy a problémy;
  • dievčatá a chlapci sa nepozerali na svoj odraz vo vode.Mohlo by to vziať skutočnú lásku k človeku, a tým hrozilo, že dievča stratí svoju vonkajšiu príťažlivosť;
  • Prechádzanie v lese, plávanie v rieke alebo jazere sa považovalo za nebezpečné, najmä pre mladých mužov.Na tejto dovolenke uctievali prírody morské panny a boli ich plnohodnotnými milenkamiprvky.Vzali mužov do priepasti bez toho, aby ich nechali nažive.

Čo ešte čakať od Turíc

Pri dávaní, hromoch a bleskoch v tento deň je dobré znamenie.Predkovia tak verili, že príroda odvádza zlých duchov, chladnú a zimnú chlad a leto sa konečne dostane do ich vlastných.

Ak v deň liehovín urobíte brezovú metlu, môžete stratiť pokoj v starobe.Človek bude prekonaný zármutkom a nešťastím.Ale varenie v tento deň nebolo zakázané.Naopak, čím bohatší je stôl, tým rýchlejšie upokojíte nečistú silu a ustúpi od vás.

Brezové vetvy sa v chráme osvetľovali a celý rok sa držali ako talizman.V predvečer Trojice pripravili palacinky a vyprážané vajcia, ktoré symbolizovali slnko a život.Mladí ľudia takéto večere usporiadali pred nočnými slávnosťami a slávením.